KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

Re: Clonazepam

przez przemo2600 27 lis 2009, 10:27
Hej,
Nie miałem zamiaru nikogo umniejszać... Jeśli ktoś tak to odebrał to przepraszam.

Wiecie,
Ja w tych silnych objawach (a są one codziennie) biorę Alprozan(Xanax) i oczywiście działa, co jest dowodem na to (jak stwierdził Prof Araszkiewicz) że to nerwica lękowa.

Uważam też jednak, że nerwica nerwicy nie równa. W sensie nasilenie objawów. Jedni odczuwają, inni przeżywają, a jeszcze innych zwala z nóg. Podłoże to samo, ale jakość zupełnie inna.

Co ciekawe ostatnio dostałem Chlorprotixen i pomagał. Po kilku dniach zacząłem odstawiać benzo. Oczywiście stopniowo. Zszedłem z 1,25 na 1,125 i wszystko było cacy. Jednocześnie coś się zadziało w psychoterapii. Już się cieszyłem.

Następnie dawka 1,00 Xanaxu. Odczułem lekkie pogorszenie. Ale jakoś leciało. Jednak w pewnym momencie wszystko zaczęło się pierdzielić. Stany powróciły.

Moja psychiatra mówi, że tak może być z tymi benzo. Tak więc mam regres. Znowu zaczynamy od 1,25 i jeszcze delikatniej będziemy schodzić. Mażę o tym by to się udało. Podniosła mi dawkę "Chloru", znaczy częstotliwość.

Co ciekawe, że na te moje lęki żaden antydepresant nie działa.

Sam już nie wiem, czy to polepszenie stanu było wynikiem psychoterapii, czy farmakoterapii. Lekarze twierdzą, że może i jedno i drugie.

Bo chyba mało prawdopodobne jest by złapać tolerancję na neuroleptyk (Chloprotixen).

No nic... Będę kończył

Pozdrawiam,

przez RafQ 27 lis 2009, 12:32
[quote="przemo2600"]
Co ciekawe, że na te moje lęki żaden antydepresant nie działa.[quote]

Nie przejmuj się ze mną jest tak samo. ;)
A co do benzo to gdy zażywałem alprazolam przez 3 miesiące codziennie 1mg to potrafiłem go odstawić z dnia na dzień.Nie było jakiś specjalnych objawów odstawiennych po prostu wróciły moje normalne objawy chorobowe.Przez czas,w którym nie zażywałem benzo stan te sie utrzymywał i nic nie potrafiło złagodzić objawów nerwicy (tak miałem zanim zacząłem brać benzo).U mnie nic nie działa (załamka) jedynie rispolept który z kolei wywołuje u mnie "syndrom zombi" i uniemożliwia bycie aktywnym w pracy np.

Z braku alternatywy wróciłem do benzo niestety :( .
Tym razem do clonazepamu i zażywam 1mg na dobę.Działa lepiej niż alprazolam,jest dużo tańszy i ze względu na jego długi czas półtrwania można zażywać go raz dziennie.
RafQ

przez magdalenabmw 27 lis 2009, 13:22
To ja jestem lepsza :( Biorąc Clonazepamum, Asertin i Xanax odstawiłam je wszystkie z dnia na dzień. Co ciekawsze na lekach nadal miałam objawy nerwicy i ataki, a po odstawieniu poczułam sie lepiej ! Nadal jestem zdania że leki to często placebo :smile: Teraz jak znam mechanizmy działania nerwicy i mam atak, to biorę 1mg Xanaxu...i atak odchodzi.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnieszka.m 27 lis 2009, 13:42
Madzia skoro po wzięciu Xanaxu atak odchodzi to jednak leki to na pewno nie placebo ;)
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez magdalenabmw 27 lis 2009, 15:25
Teraz- po prawie dwóch latach walki, kiedy znam mechanizm działania nerwicy i mam atak, biorę Xanax i atak przechodzi.
Ale kiedy nie wiedziałam jeszcze co to jest ta nerwica i miałam atak- brałam Xanax i atak nie przechodził. Ba, brałam Xanax dwa razy dziennie codziennie i miałam kilka ataków na dobę (koszmar życia).

Mój psychiatra dobrze mi to wytłumaczył - zaczynasz myśleć o nerwicy, pojawia się atak (czasem sam z siebie), myślisz o tym jeszcze intensywniej bo boisz sie tego co sie z tobą dzieje, nakręcasz sie i masz kolejny atak lub ten obecny sie pogłębia, znów zaczynasz o tym myśleć itd i tak koło się zamyka.
magdalenabmw

przez Ingrid 06 gru 2009, 19:56
Witam Was :)
Ja choruje na padaczke od 10 lat.
Poza lekiem na epi brałam też clonazepam , przez 4 lata.
Jednak iż planujemy z meżem dziecko lekarz swerdził że trzeba odrzucić.I zaczeła sie droga przez meke.
Schodzenie z clona to dramat.
Teraz go nie biore, tylko mam nowy lek na epi. Keppre.
Czasem mnie kusi aby wrócić do clonazepamu bo czułam sie przy nim zupłenie Zdrowa. Funkcjonowałam normalnie, praktycznie bez ataków. Mogłam wszystko. praca, studia. Teraz mój układ nerwowy jest jak cienka, poszarpana nitka. Każdy szelest potrafi mnie przestraszyć.
Powiem Wam że gdyby nie to że chce być mama nie zeszłabym z clonazepamu.
Pozdrawiam
Nadzieja umiera ostatnia

przez Donkey 07 gru 2009, 18:01
Tyle ile osob tyle roznych dzialan tego leku!
Na mnie dzialal strasznie przymulajaco-chodzilam jakbym dostala obuchem w glowe no i strasznie spiaca bylam.
Ostatnio edytowano 08 gru 2009, 10:30 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ściąłem fragment posta łamiący regulamin.

przez Ingrid 08 gru 2009, 10:40
No..a ja czułam sie Zdrowa.
Jakbym wogole nie była chora na epilepsje.

[Dodane po edycji:]

Brałam 4 lata .
Zejscie z niego to chyba cud.
Nie biore od lutego... ale chce wrócić bo przy nim czułam sie swetnie ( choruje na epilepsje)
Zupełnie zdrowa.
A teraz czuje że mam padaczke.
Nadzieja umiera ostatnia

przez karina200 15 gru 2009, 03:55
Czy na takie objawy pomoze clonazepam? : Mam zdiagnozowana nerwice lekowa to jest naprawde straszne i jeszcze ta niesmialosc, wczesniej bralam rozne leki ale jakos nie pomagaly albo byly skutki uboczne wiec postanowilam odstawic, ale chyba zle zrobilam bo moze do tej pory by pomogly a tak nic wraz siedze w tym bagnie.
Mam jakies straszne blokady wewnetrzne korych nie moge pokonac i nic tu zaden psycholog nie pomoze ani wyjscie do ludzi, bo caly cas wychodze i coraz gorzej sie czuje. Nie wiem juz co robic. Czuje ze wszyscy traktuja mnie jak odmienca i wcale nie wyolbrzymiam problemu i nic mi sie nie wydaje. Czuje sie zle w swoim ciele. Nie czuje sie soba. To jakis koszmar z ktorego nie widze wyjscia.

przez *Wiola* 15 gru 2009, 14:33
karina200
Nie polecam Ci clonazepamu. Możliwe .że chwilowo pomoże, ale jest to lek silnie uzależniający. Ja dostałam go na samym początku przygody z nerwicą od internisty. Nie wytłumaczył mi jak to działa i tez wpadłam w uzależnienie. On nie leczy a przymula objawy, a odstawienie jak pisze Ingrid to prawdziwy koszmar.
Moderator

przez karina200 15 gru 2009, 20:08
i caly czas go bierzesz czy jak? i opisz jak sie po nim czujesz

przez magdalenabmw 15 gru 2009, 20:36
Mi lekarz przepisał Clona jedynie na miesiąc. Trzeba mieć świadomość tego że Clona nie wolno jeść za długo. Ale brany na krótką metę pomaga.
magdalenabmw

przez *Wiola* 15 gru 2009, 20:45
Pomaga bardzo np na lęki. Podczas napadu paniki zawsze rozgryzałam i wydaje mi się , że po jakichś 15 min zaczynał działać. Ogólnie na uspokojenie, ale tak jak pisałam on tylko tłumi objawy, a niczego nie leczy.
karina
nie wiem czy to pytanie do mnie , ale jeśli tak , to nie biorę go już od bardzo dawna.
Moderator

przez karina200 15 gru 2009, 21:30
a co teraz bierzesz?

Sortuj wg