KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

Re: Czy ktos zazywał Clonazepamum?

przez Ben 12 maja 2006, 18:35
bubo napisał(a):Zażywałam, pomagał mi ale niestety cholernie uzaleznił. Fakt jest, że brałam go ponad 2 lata, wiec nic dziwnego...

Po dwuch miesiacach juz byles uzalezniony :cry: A odstawianie to roczek "cudownego samopoczucia" no i z rok lub nawet dluzej po odstawieniowych objawow zanim organizm sie zregeneruje :twisted: Oczywiscie jak wytrzymasz to wszystko - statystycznie ok 50% przechodzi pozytywnie te meki, pozostale 50% zaczyna ponownie zazywac benzo :shock:

[ Dodano: Pią Maj 12, 2006 5:53 pm ]

LadyKicia napisał(a):prosze opowiedzcie mi cos o tym leku Clonazepamum

Aniu tu masz prawie wszystko o benzodiazepinach http://www.benzo.org.uk/polman/

Moje osobiste zdanie to ze benzo. to ostatecznosc, najpierw nalezy sprubowac wszystkich innych mozliwych dostepnych sposobow leczenia. Mnie lekarz rodzinny wpakowal w benzodiazepine, bylo to 15 miesiecy temu. po 6-ciu tygodniach juz mialem oznaki tolerancji a od ponad roku nie ma dnia zebym nie KU... Hu... i jeszce to co mi slina najezyk przyniesie pod adresem lekarza nieuka.

Czytalem na temat uzaleznienia od benzodiazepin chyba wszystko co spotkalem w necie i utkwilo mi bardzo gleboko w pamieci jedno stwierdzenie - lekarz powinien sie zastanowic nad zasadnoscia wypisania pierwszej recepty na benzodiazepiny poniewaz pacjent rozpoczyna droge do nikad t/zw bledne kolo z ktorego jest bardzo ciezko sie wyrwac, przeszedlem ta droge prawie do konca i mam nadzieje ze wytrwam dalej chociaz czasami jest bardzo ciezko :cry:
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez LadyKicia 12 maja 2006, 23:52
clonazepamum przepisal mi neurolog na drgawki reki i nogi , boje ie bo on powiedzial ze to nie psychotrop a w aptece powiedzieli ze to psycotrop robia miwode z mozgu a ja chodze jak pijana :(

przez Ben 13 maja 2006, 09:19
LadyKicia napisał(a):clonazepamum przepisal mi neurolog na drgawki reki i nogi , boje ie bo on powiedzial ze to nie psychotrop a w aptece powiedzieli ze to psycotrop robia miwode z mozgu a ja chodze jak pijana :(

Ja zaufalem zekarzowi i spotkalo mnie to co spotkalo (uzelznienie z ktorym walcze ponad rok czasu) gdybym wowczas posiadal wiedza na temat lekow uspakajajacych jaka posiadam dzisiaj (dzieki internetowi) to w momencie wypisania recepty przez lekarza miala by biurko nalozone na glowe i klika kopow w D..... w butach przemyslowych.

Aniu clonazepam jest bardzo silnym lekiem uspakajajacym na dodatek badzo szybko uzaleznia, nie wiem jak dawke przypisal Ci lekarz ale ja na twoim niejscu zasiegnol bym porady innego lekarza :roll:
pozdrawiam
Ben.
Ben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bubo 13 maja 2006, 15:00
To co to za lekarz debil, że Ci powiedział, że to nie psychotrop? Taaa, oni często myślą, że mają z idiotami do czynienia, bo cała reszta społeczeństwa co lekarzem nie jest to może mieć wciskane różne kity.

Ja bym Ci radziła poprosić lekarza o jakiś lek nowej generacji, ponoc mniej uzalezniają. Muszę Ci powiedzieć, ze gdy odzwyczajałam się od Clonazepamum, chodziłam jak narkoman na głodzie i myślałam tylko o tym, że chcę wziąć ten cholerny lek.

przez LadyKicia 13 maja 2006, 15:47
ja teraz chodza jak pijana dzis poszlam do sklepu to ludzie patrzli na mnie jak na pijaczke taka rozkojozana
a ile brales tego clonazepamum?

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 3:55 pm ]
ale zauwazylam ze pomaga i nie mam juz tych drgaweg
biore 3 razzy dziennie o 21 biore 3/4 tabletki o 5 rano 1/2 tableti a o 13 3/4 tabletki i on powoli kazal moi zwiekszac stpniowi do 3 razy dziennie po 1 tabletce
przepisal mi 4 opakowania

jescze go pytalam czy to psychotroop on mowi ze nie
dziwne

przez Ben 13 maja 2006, 16:45
Bardzo smutno mi jak czytam taka wypowiedz :cry: osobiscie moge Cie tylko ostrzec, moze jestem w bledzie ale wydaje mi sie ze te dawki sa bardzo wysokie w/g mnie za wysokie. Jednak decyzja nalezy do Ciebie.

Ja zazywalem 2 x 0,5mg Neurol-u na dobe i poczatkowo tez chodzilem jak pijany, po tygodniu gory bym przenosil, po 7 tygodniach objawila sie tolerancja na lek no i zaczela sie "jazda" ktora trwa juz ponad rok :cry:
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez LadyKicia 13 maja 2006, 18:10
jaka jazda ?

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 6:18 pm ]
przepisze co pisze na ulotce

Clonazepamum
Skład leku : tabletki 2mg
substancja czynna
klozepam ( w przeliczeniu na substancje bezwodna) 2mg
substancje pomocnicze
skrobia ziemniaczana, skrobia ryzowa , sodowy laurylosiarczan, zelatyna tween 80 magnezu stearynian ,talk,laktoza

Moja mama byla dzis u mojego lekarza rodziunnego i powiedziial jej ze to jest tylko srodek na uspokojenie a to ze ma tyle srodkow ostroznosci i dzialan niepozadanych to rownie dobrze na rurynoskorbinie moglo by pisac , czy Ci lekarze nie ropbia farsy?

przez Ben 13 maja 2006, 18:23
LadyKicia napisał(a):jaka jazda ?

objawy odstawieniowe :twisted: potem po odstawieniowe :twisted:

Aniu, te leki lagodza tylko objawy a nie lecza przyczyny. Kazdy z tych "cudownych lekow" dziala tlumiaco na odsrodkowy ukald nerwowy organizm sie bardzo szybko przyzwyczaja do "latwizny" jak mu braknie tego "cudownego leku" zaczyna sie o niego dopominac a mile to nie jest.

Poczytaj prosze ta stronke do ktorej podalem Ci linka.

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 5:36 pm ]
LadyKicia napisał(a):przepisze co pisze na ulotce

Clonazepamum
Skład leku : tabletki 2mg

rownowartosc (+-) 40mg relanium - :shock:
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez bubo 14 maja 2006, 14:07
Ja brałam 2 tabletki: rano i na noc, a dodatkowo lekarka kazała mi brać 4 Pernazinum i 1 Doxepinum :shock: Fakt, źle wtedy ze mną było, no ale kobieta przesadziła. Najtrudniej było mi odstawic wlaśnie Clonazepam. Od tej pory powtarzam, że już wiem, jak czuje się narkoman na głodzie.

przez Jon Snow 07 cze 2006, 21:32
Nie przsadzajcie, dla osób z predyspozycjami do drgawek , czy nawet padaczki się go używa...

Czy uzależnia ... Na pewno , ale nie bardziej niż większość innych leków

przez jowita 10 cze 2006, 10:15
brałam i nie polecam :|
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez yaphet 20 cze 2006, 00:29
Mi lekarz przepisał klonazepam ale powiedział: Pamietaj bierz tylko wtedy gdy sie naprawde b. ziel poczujesz. Jedna tabletke. Madry lekarz. amerykański

przez towdy 20 cze 2006, 09:58
jon snow-chyba Ci się coś popierdzieliło. leki takie jak :NArI, SSRI, SNRI,TLPD czy IMAO nie uzależniają wogóle fizycznie, w znikomym stopniu psychicznie... a uzależniajace działanie benzodiazepin to można do niktórych narkotyków porównać :shock: .
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Czy klonazepam może upośledzać pamięć?

przez megi55 07 lip 2006, 15:39
Witam! Mam takie pytanko do tych którzy mieli kontakt z klonazepanem i zażywali go regularnie: czy on moze osłabiać pamięć? I czy po odstawieniu to mija? Czy klonazepam nie powoduje jakis trawłych uszczerbków na pamięci bo od dłuższego czasu go za żyawm i pamięc mam jakby gorszą. Martwie si e tym . Co o tym sądzicie? Pozdrawiam:)

Sortuj wg