KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

przez megi55 13 kwi 2006, 17:42
Czy ktoś z Was próbował odstawić klonazepam? jak to zrobić, żeby było najlepiej i najbezpieczniej? Poradźcie mi coś .Ja właśnie próbuję :(

przez kratka 14 kwi 2006, 10:32
w jakich dawkach brałaś i jak długo?
najlepiej odstawiać pod opieką lekarza.
z autopsji wiem, że to wielki ból odstawić jakiekolwiek benzo :(

przez Ben 14 kwi 2006, 14:30
Witam.

kratka napisał(a):z autopsji wiem, że to wielki ból odstawić jakiekolwiek benzo :(

Nic dodac nic ujac :cry: ja walcze juz rok czasu w tym pol to redukcja dawek i samo odstawianie druga polowka to objawy abstynecyjne. Bralem zaledwie 2 miesiace ale "konska dawke" i byla to zwykla pomylka lekarza rodzinnego :evil: Mozna to zrobic ale jest bardzo ciezko i trzeba wiele samozaparcia :roll:
Ostatnio edytowano 14 kwi 2006, 21:21 przez Ben, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Ben.
Ben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

odstawianie klonazepamu

przez megi55 14 kwi 2006, 19:37
Kratka ja brałam bardzo dużo i nałogowo nieraz nawet po pół opakowania!
Wiem że to była zwykła głupota. Po tym czasie jakoś udało mi się z dnia na dzień odstawić -po prostu nie potrzebowałam tego. Ale jakiś czas temu zaczełam mieć znowu problemy i zaczęłam brać -tym razem mniej, bo po 1 tabletce. Ale teraz nie moge się od tego draństwa uwolnić - wiem ,że trzeba mieć dużo samozaparcia i silnej woli, ale jest mi trudno. Zmniejszyłam dawke do 1/4 ale wciąż czuje że potrzebuje brać klonazepam. I nie wiem jak dać sobie z tym radę. Ale miło wiedzieć, że ktoś miał podobne doświadczenia. Pozdrawiam :)

przez Ben 14 kwi 2006, 20:36
megi55 napisał(a):Zmniejszyłam dawke do 1/4 ale wciąż czuje że potrzebuje brać klonazepam. I nie wiem jak dać sobie z tym radę.

Jest tylko jedna droga - redukowac dawki i zwiekszac czas bez leku. Nie ma zadnego lekarstwa na objawy abstynencyjne, no i trzeba sie nastawic na ciezkie chwile. Objawy mozna troche zredukowac waleriana i lekami przeciwbulowymi, jednak tez trzeba uwazac bo to nastepne swinstwo potrafiace uzaleznic. Tu mozna przeczytac na co sie trzeba nastawic i jak ulozyc schemat odstawiania http://www.benzo.org.uk/polman/ Odradzam samodziele odstawianie, najlepiej jak bys poprosila o pomoc lekarza specjaliste.
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez megi55 14 kwi 2006, 20:47
Ben dzięki za rady, postaram się zastosować i chyba rzeczywiście pomyśle o jakimś ziołowym zastępstwie. Może jeszcze będę do tego wątku wracać. Na razie :)

przez kratka 14 kwi 2006, 21:04
megi55, ben podał ci dobrego linka, ale ja uważam, ze jeżeli jesteś silnie uzalezniona to powinnać odstawiać benzo pod kontrolą lekarza. czy to psychiatra ci przepisał te leki? jesli tak to zwróć się do niego o pomoc.
jeszcze raz - powodzenia.

odstawianie klonazepamu

przez megi55 15 kwi 2006, 09:14
Widzisz Kratka, kłopot w tym,że brałam ten lek bez wiedzy lekarza. I teraz nie wiem co on na to powie, czy zgodzi się pomóc mi w odstawianiu.Na pewno nie będzie zachwycony.
Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i powoli z tego wyjdę.
A możecie mi polecić jakieś ziołowe leki, które uspokajają? Pozdrawiam :)

przez Ben 15 kwi 2006, 09:42
megi55 napisał(a):I teraz nie wiem co on na to powie, czy zgodzi się pomóc mi w odstawianiu.Na pewno nie będzie zachwycony.

Jezeli lekarz jest normalnym czlowiekiem napewno zrozumie i pomorze, no chyba ze masz takiego lekarza na jakiego ja trafilem :twisted: niedosc ze przypisala mi rownowartosc 20mg relanium (2x0,5mg Neurol-u) na dobe na rzekoma nerwice to jeszcze na moje pretensje i uwagi strasznie sie obruszala. Bardzo pomoglo jak powiedzialem ze ja zaskarze o niewiedze i nieumysle spowodowanie uzaleznienia. Skutek byl natychmiasowy i potulnie wypisywala recepty w/g mojego zyczenia i konsultowala moje poczynania z neurologiem. Na szczescie juz nie bede musial ogladac jaj facjaty - zmienilem lekarza rodzinnego
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez kratka 15 kwi 2006, 10:09
megi55, może i lekarz nie będzie zachwycony, ale lekarz to lekarz, ma obowiązek ci pomóc. na moje oko to najlepiej zresztą udać się do pyschiatry, nie do rodzinnego.
uspokajające leki ziołowe to np. persen i validol (pierwszy na mnie nie działa, ale drugi jest dość skuteczny), ale nie wiem czy tobie, po długim i intensywnym uspokajaniu się clonazepanem ziółka pomogą..:)

odstawianie klonazepamu

przez megi55 15 kwi 2006, 18:08
Też nie wiem czy pomogą, ale zawsze warto spróbować, może się uda . Myślałam tak jak radzisz o persenie i może kalmsie, a validol zaczęłam właśnie brać-zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam :)

przez bubo 30 kwi 2006, 16:43
Brałam Clonazepam i cieżko mi było odstawić, objawy miałam koszmarne, jak narkoman. Po kilku dniach powoli minęły i powiedziałam sobie, że nigdy więcej Clonazepamu! Teraz mam nadzieję, że nie uzależnię sie od Pernazinum!

Czy ktos zazywał Clonazepamum?

przez LadyKicia 11 maja 2006, 23:57
Witam ostatnio lekarz neurolok przepial mi wlasnie tem lek i on zawiera w sobie klonazepam
czy to jest psychotrop? prosze powiedzcie mi cos o tym leku chodze po nim jak pijana
macie jakies doswiadczenie z tym lekiem albo slyszeliscie cos o nim
prosze opowiedzcie mi cos o tym leku Clonazepamum
pozdrawiam Anna

Re: Czy ktos zazywał Clonazepamum?

przez bubo 12 maja 2006, 12:59
Zażywałam, pomagał mi ale niestety cholernie uzaleznił. Fakt jest, że brałam go ponad 2 lata, wiec nic dziwnego...

Sortuj wg