BIPERYDEN (Akineton)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy biperyden pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

Re: AKINETON

przez miko84 03 gru 2009, 23:56
Nic mnie nie wyleczyło, do czasu aż się dowiedziałem, że mam nadczynność tarczycy i większość moich objawów ustępuje po leczeniu tyreostatykami (ale nie wszystkie). Leków na serotoninę nie toleruję, lubię za to leki na dopaminę. Ale większość ma jakieś skutki uboczne. Najlepiej toleruję agonistów dopaminy, coaxil i w mniejszym stopniu wellbutrin. No i antycholinergiki, takie jak biperiden. Przyjemne leki, ale nie radzę nadużywać.
miko84

przez zdesperowany1 03 sty 2010, 10:49
bralem ten akineton i musze powiedziec ze za ostre to jest...nogi w 30 minut robia sie jak z waty i w ogole czlowiek czuje jakby wazyl 10 kilo mniej.Odkladam bo musze jakos uczyc sie na sesje a po nich ciezko mi cokolwiek zozumiec.;/
zdesperowany1

przez Topie-lica 30 paź 2010, 22:42
Akineton to boski lek, znosi bardzo nieprzyjemne skutki uboczne brania neuroleptyków. Te pozapiramidowe. Daje taką ulgę, że aż dziękuję twórcom, że wpadki na ten genialny lek; ).
"Och, jakąż zagadką jest człowiek! (...) I właśnie dlatego pewien myślący jegomość powiedział, że lepiej go jebać niż usiłować zrozumieć."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 paź 2010, 23:56
Jakie miałaś nieprzyjemne skutki uboczne neuroleptyków?
miko84

przez brak uczuć 06 gru 2010, 18:36
DLa mnie to jedyny lek, który wyrywa mnie z śmiertelnej depresji, w której trwa od 2 lat. Jak go wezmę, to mogę w miarę normalnie żyć...ale czy tak ,pzna do końca życia jechac na akinetonie? Poza tym nie wiem czy w miarę chroniecznego zażywania nie traci on swych właściwości antydepresyjnych? Na te same receptroy działa podobno amitryptylina i ona faktycznie działała u mnie przez miesiąc, a potem przestała. Mnie akineton ratuje. Dzięki niemu mogę coś więcej niż siedzieć nieruchomo po wiele godzin pogrążona w totalnej depresji.

[Dodane po edycji:]

na jakie receptory działa akineton? ktoś się orientuje?
brak uczuć

przez miko84 07 gru 2010, 11:39
Działa na receptory muskarynowe - są to receptory acetylocholiny. Jest to lek antycholinergiczny - te leki wykazują działanie antydepresyjne (jak choćby skopolamina w badaniach naukowych). Ich działanie antydepresyjne ma związek z blokiem nadmiaru acetylocholiny i być może uwalnianiem dopaminy. Zaryzykuję stwierdzenie, że idealnym połączeniem u Ciebie byłoby właśnie akineton i wellbutrin (tylko musiałabyś go stosować dłużej). Fakt, że pozytywnie reagujesz na akineton potwierdza tylko przypuszczenie, że masz "problemy" z dopaminą.
miko84

AKINETON (Biperiden)

przez Adamo 18 kwi 2011, 19:14
W sumie to by pasowało. Ja mam sztywne mięśnie karku od zawsze i się bardzo pocę, chyba warto o tym pomyśleć w przyszłości.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

BIPERYDEN (Akineton)

przez Mexicano 03 wrz 2011, 11:43
Co najlepiej powiedzieć lekarzowi żeby przepisał ten Akineton?
Dobrze się on łączy z lekkim piwem?

BIPERYDEN (Akineton)

przez Marian_Paździoch 25 mar 2014, 10:34
Mam ten lek i chciałem zapytać osoby które go brały, jakie brać dawki i jaki ten lek ma wplyw na depresje i nerwice?
Marian_Paździoch

BIPERYDEN (Akineton)

przez Kalebx3 25 mar 2014, 10:57
Marian , ja biorę dziennie 4mg i jest SI . Do metylo jak znalazł , choc działanie Akinetonu w tej dawce jest bardzo subtelne . Nazwałbym ten lek( w tej dawce ) raczej Modulatorem neuroprzekązników niz czymś innym .
<<<Częśćiowy agonista jakim jest aripiprazol ma ciekawy profil działania-otórz u ludzi którzy mają deficyt dopaminy/serotoniny aripiprazol zwiększa ich synteze zas u ludzi którzy mają nadczynnosc układu DA/5HT -zmniejsza ich aktywnosc-tak pokrótce działa aripiprazol.>>>
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

BIPERYDEN (Akineton)

przez miko84 25 mar 2014, 11:15
Marian_Paździoch ja brałem 4 mg na dzień i największe działanie jakie odczuwałem to silny chillout, uspokojenie i relaks. Na pewno czuć na nim dopaminę (przynajmniej u mnie tak było).

Kalebx3 arypiprazol jest moim zdaniem jednym z pierwszych neuroleptyków nowej generacji, który działa właśnie tak jak piszesz - przy brakach dopaminy ją zwiększa a przy jej nadmiarze zmniejsza (dlatego może działać i na negatywne i na pozytywne objawy). To jest właśnie "genialność" częściowych agonistów.
miko84

BIPERYDEN (Akineton)

przez Lord Kapucyn 25 mar 2014, 11:36
Arypiprazol nie działa tak dlatego, że jest yntelygentny i wie który ludź ma nadmiar, a który deficyt dopaminy. Arypiprazol jest częściowym agonistą rec. dopaminowego D2. Częściowy agonista w zależności od okoliczności może się zachowywać zarówno jako agonista albo jako antagonista tego samego receptora. Dopamina jako endogenny ligand jest pełnym agonistą rec. dopaminowych. Rozpatrzmy wariant ludzi z nadmiarem dopaminy- jeżeli jednocześnie obecny jest w dużej ilości pełny agonista(dopamina) i częściowy agonista(arypiprazol) to częściowy agonista zaczyna zachowywać się jak antagonista kompetencyjny i przyblokowywać receptory dopaminie=korzyść dla ludzi z nadmiarem dopaminy. Teraz wariant, gdy tej dopaminy jest mało- wtedy arypiprazol zachowuje się jak normalny agonista rec. D2=korzyść dla ludzi z deficytem. Aha- mówię w tej chwili o D2 postynaptycznych, nie autoreceptorach. Na autoreceptorach będzie odwrotnie. Arypiprazol jest jeszcze częściowym agonistą rec. serotoninowych 5-HT1a i 5-HT2c, ale jest antagonistą rec. 5-HT2a i dopaminowego D3.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

BIPERYDEN (Akineton)

przez miko84 25 mar 2014, 12:42
Problem z tym lekiem jest taki, że ten mechanizm może nie wystarczyć przy silnych schizofreniach i potrzeba będzie jednak dość mocna blokada D2. Natomiast powinien sobie dobrze radzić z negatywnymi objawami.
miko84

BIPERYDEN (Akineton)

przez Marian_Paździoch 26 mar 2014, 16:57
Mam tabletki 2mg, od jakich dawek zacząć, w miarę bezpiecznie? Tabletka dzieli się na 4. Nigdy nie brałem podobnego leku.
Marian_Paździoch

Sortuj wg