LORAZEPAM (Lorafen,Tavor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
81%

Nie
4
13%

Zaszkodził
2
6%

Liczba głosów : 31

przez Psychotropka`89 25 lip 2014, 11:36
Andrzej78, możliwe, że słabo albo nie działa wcale. Różnie ludzie reagują. Skoro nie zauważyłeś żadnej reakcji, to... po co w ogóle brać? Idź do lekarza i niech Ci przepisze coś innego. Uzależnić możesz się od każdej dawki. Od 1 mg również. To dość krótko działająca benzodiazepina <wypłukuje się z organizmu po kilkunastu godzinach, dobie>, na przykład relanium ma długi okres działania i jest obecny w krwi kilkadziesiąt godzin. Radzę uważać, lorafen szybko uzależnia. Branie go dla samego jest bez sensu.
Psychotropka`89

przez adhab 19 paź 2014, 14:39
po jakim czasie od zazycia zaczyna dzialac Lorafen?
Wczesniej bralem alprazolam to po 30 min czulem sie kapitalnie....

przez Psychotropka`89 19 paź 2014, 21:50
Szybko. Też po około pół godzinie sieka.
Psychotropka`89

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 24 paź 2014, 10:26
Od zazycia lorafenu czuje poprawe tak w godzine i to działanie utrzymuje sie żeby nie kłamać do godzin popołudniowych
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez xcx 18 lis 2014, 00:04
Dostałam dziś Lorafen zamiast klorazepatu do brania doraźnego, nawet nie wiem ile mam brać bo szanowny lekarz nie powiedział o_O Tylko mam problem z impulsywnymi działaniami i samokontrolą w pewnej sprawie, a w ulotce piszą że może nasilać. Jak to jest? I czy lorazepam jest mocniejszy niż klonazepam, mocniej uzależnia? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :)
xcx

przez Reiben 18 lis 2014, 01:38
Koszmarny jest ten Lorafen, 1 mg starcza żebym miał dziurę w pamięci prawie jakbym się schlał, to nie ma sensu już chyba, bez będzie teraz ciężko, niby każde benzo ma to w ubokach ale bromazepam ze 2 lata temu przed snem nie wymazywał pamięci, z drugiej strony działania w ciągu dnia prawie nie odczuwałem. Ja pieprze musiałbym iść do psychola a za nic nie potrafię już gadać z nimi, nie mam najmniejszej ochoty, a nikt z dotychczasowych dostawców recept już nie będzie chciał na mnie 'eksperymentować' :-|
Reiben

przez xcx 18 lis 2014, 06:15
Ja wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę 1 mg i miałam takie luki w pamięci, że nie pamiętałam co robiłam przed chwilą i co chciałam powiedzieć. Tylko że u mnie to może być wynik pomieszania tego z 20 mg klorazepatu (nie mieszam benzo a to była b. wyjątkowa sytuacja) :/ Ale już przynajmniej wiem od czego.
Jakby mi to ktoś porównał z klonem byłoby super.
xcx

przez cytrynka84 18 lis 2014, 10:44
xcx, bierzesz Klorazepat (Tranxene ,Cloranxen ) ,a nie Klonazepam to dwa różne leki,choć oba benzo.Klorazepat jest najsłabszy i dlugo działa,najsłabiej uzależnia.Lorafen jest dużo silniejszy,szybciej i mocniej uzależnia.Nie brałam Lorafenu,ale sporo czytam.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

przez xcx 18 lis 2014, 11:15
cytrynka84, tak wiem że biorę klorazepat ale u mnie sytuacja jest taka: 3 lata temu byłam uzależniona od klonazepamu (8mg/doba więc na pewno klon ;)), potem dostałam klorazepat który brałam do wczoraj i wczoraj też wypisano mi lorazepam zamiast niego. Mając doświadczenie z uzależnieniem od klona chcę porównać to niebezpieczeństwo z Lorafenem.
xcx

przez cytrynka84 18 lis 2014, 13:38
W praktyce Ci nie powiem,bo klon brałam tylko 1 mg,nie działał Lorafenu nie brałam,ale o tym juz pisałam wyżej.W teorii(opinie innych i lekarzy) Lorafen niby mniej uzależnia niż klon.Niech się lepiej wypowiedzą osoby które brały jedno i drugie.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

przez coccinella 17 gru 2014, 22:56
Dostałam dziś lorazepam, nigdy wcześniej nie brałam żadnego benzo. Czytam w necie ze po wzięciu nie można prowadzić samochodu nawet do 5 dni! Czy rzeczywiście tak jest?
Nie chce mi się.

przez Popiol 17 gru 2014, 23:57
coccinella, no ten lek może sprawność psychomotoryczną upośledzać ale 5 dni to myślę, że przesada. Producent leku się tak zabezpiecza, żeby w razie czego nie brać odpowiedzialności za jakieś nieszczęście.
Mi się tam dobrze po benzo jeździ :)
Popiol

przez Patryk29 18 gru 2014, 00:13
Mi się tam dobrze po benzo jeździ :)
Haha kur..a rozwaliles mnie tym zdaniem :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 18 gru 2014, 00:17
zadne benzo mnie jeszcze nigdy nie otumaniło tak jak SSRI albo leki typu mianseryna

Sortuj wg