LORAZEPAM (Lorafen,Tavor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
79%

Nie
4
14%

Zaszkodził
2
7%

Liczba głosów : 29

przez one-half 18 maja 2012, 16:14
coma napisał(a):one-half, tylko nie nadużywaj :nono: ;)

Hehe, spoko, nie zamierzam - wiem, do czego to prowadzi. ;) Ale jestem tym bardziej mile zaskoczony Lorafenem, że alprazolam mogłem żreć w dowolnych ilościach i nie czułem choćby najmniejszego efektu.

Ogólnie benzodiazepinowa moc przemówiła do mnie 8) Rekreacyjnie wolałbym ją niż alko, a i nad ziołem ma pod niektórymi względami swoją przewagę (luz po benzo to jakby taki czysty luz po marihuanie, oczyszczony z tego "ziołowego" oszołomienia - śmiechawy, pijanego myślotoku, zaburzeń percepcji czasu i przestrzeni, itp.). Powiem tak: już teraz doskonale wiem, czemu powstał czarny rynek tych leków, faktycznie mają w sobie spory potencjał rekreacyjny 8) Ja miałem pozytywne odczucia już po 1 mg - ciekawe, co by było, gdybym np. 5 mg naraz zarzucił (i do tego jeszcze np. zapił piwem, jak większość userów wiadomych narkofarmacyjnych forów) ;) Oj, działoby, się działo... :lol:

Lorafenik mam oczywiście na napady lęku, dodatkowo będę sobie raz na jakiś czas 1-2 mg zarzucał, w celu "potencjalizacji leczenia", tak jak mi lekarz zalecił :P

przez tahela 18 maja 2012, 16:34
one-half, co dziwne na mnie działa Xanax lepiej a afobam nie za bardzo a niby to samo :? , :P, chociaz teraz mam afobam w domu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez one-half 18 maja 2012, 17:07
tahela - to faktycznie bardzo dziwne, skoro substancja czynna jest dokładnie taka sama. Ja doszedłem do 1,5 mg Xanaxu doraźnie - nie poczułem nawet minimum luzu, a tylko skutki uboczne - ogólne osłabienie i splątanie mowy (dlatego więcej niż 1,5 mg nie próbowałem, bo i po co). Xanax absolutnie nigdy na mnie nie zadziałał choćby w minimalnym stopniu - nawet przy pierwszym kontakcie z tym lekiem. Ale - jak widać - co organizm, to inna biochemia i różne działanie poszczególnych leków...

-- 18 maja 2012, 19:11 --

Kutnowianka122 napisał(a):Witam, mam 63 lata Lorafen biore juz do 12 lat kilka poejść odstawienia i nic z tego ostatnio dostałam Coaxil, Nurotex i Hydroxyzyne. Próba ostawienia i znowu nic, czuję sie okropnie. Czy Detoks w mim wieku przynesie dobre skutki? Czy juz nie jestem za stara? Jak sobie pomóc, naprawdę nie mam już siły. Biorę 2tabletki 1mg dziennie. Porszę o pomoc, co mam dalej robić.

Na detoks, ani na jakąkolwiek formę pomocy nikt nigdy nie jest za stary. Jeśli nie dajesz sobie rady z problemem, to faktycznie detoks może być właściwym rozwiązaniem. Najlepiej będzie, jeśli porozmawiasz o problemie ze swoim lekarzem - to on pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez juliadw 02 sie 2012, 22:07
ja wlasnie wiem ze uzaleznilam sie od lorafenu biore coraz wieksze dawki i nie mam sily z nich zejsc ;/
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez Michałek 75 04 sie 2012, 09:44
Witam.

Pytanie - schodzę z benzo ( xanax 10 lat , 5mg) ma Lexapro 10mg i pramolan - te leki uzeleżniają ? Nie chcę znów się wpieprzyć w uzależnienie bo teraz jest okropnie . Od początku maja schodzę , od 2 tygodni 0 benzo.
Always Look on the Bright Side of Life ...

przez cytrynka84 04 sie 2012, 13:04
Nie lexapro i pramolan nie uzależniają.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez american2009 06 sie 2012, 09:15
Witam. Cierpie na depresje i bezsenność. Ostatnio dostałem Moklar i powiem szczerze że ma działanie. Co do lorafenu miałem zapisany 2.5mg. Myśłałem że będzie jakiś szał ale się zdziwiłem. Nie jest wystrzałowy. Mam skłonność do nadużywań jestem narkomanem nie biorącym ale zjadłem jedną tabletke przed snem i lipa. coś tam ale słabo ogólnie paczke zjadłem w tydzień. O wiele lepszy dla mnie na spanie jest alprazolam w dawkach 2mg i więcej. Lorafen nie jest szałowy.

przez juliadw 28 sie 2012, 21:37
ja lorafenu juz biore 7,5 mg!!!!!!!!!chyba z tego nie wyjde;(
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez Madzialenka 18 wrz 2012, 10:04
Witam! Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak odstawić Lorafen? Biorę na noc 1mg od dwóch miesięcy.

przez nemesis 18 wrz 2012, 12:52
Ja po prostu odstawiłam, ale w zamian dostałam Neurol SR. Po odstawieniu Lorafenu miałam problemy z zaśnięciem (dostałam Zolpic), koszmarne sny, bóle kości, zwłaszcza stawów kolanowych, bóle i zwroty głowy, nadwrażliwość na światło, mdłości i swędzenie skóry.

przez Agnieszka91 20 wrz 2012, 13:28
[quote="american2009" Lorafen nie jest szałowy.[/quote]

Hmm, wszystko zależy od osoby, od wrażliwości organizmu itd, jak z resztą wiadomo. Mi lorafen bardzo pomagał w sytuacjach kryzysowych, jakby cały lęk zniknął. I co najważniejsze nie otumaniał mnie, mogłam się uczyć, logicznie myśleć. Brałam 1 mg doraźnie, kiedy nie dawałam rady. W tym samym czasie zaczynałam tez brać parogen.

przez one-half 20 wrz 2012, 14:13
Ja zauważyłem inną ważną prawidłowość (w sumie prostą) - otóż stopień skuteczności zależy od nasilenia objawów choroby. Gdy choroba ostro cisnęła, ku mojej rozpaczy nie działały na nią W OGÓLE benzodiazepiny - alprazolam i lorazepam (czyli te najsilniejsze; triada: alprazolam-lorazepam-klonazepam) - tego ostatniego (tj. naszego bohatera, czyli lorazepamu) mogłem zjeść nawet 3-4 mg I ABSOLUTNIE NIC, poza skutkami ubocznymi. Gdy dzięki antydepresantom choroba przeszła do głębokiej defensywy, już 1 mg lorazepamu robi mnie bardzo konkretnie. Na szczęście od dłuższego czasu nie muszę już z Lorafenu korzystać - 21 tabsików 1 mg czeka sobie grzecznie w torbie z lekami i mam nadzieję, że się zestarzeją nietknięte, aż minie im termin ważności - OBY.

przez Madzialenka 20 wrz 2012, 14:58
Ale jak je dawkować, żeby w końcu zupełnie odstawić?

przez Agnieszka91 20 wrz 2012, 16:00
Myślę, że powinnaś iść z tym do specjalisty. On Ci doradzi. A na noc nie możesz przyjmowac czegoś innego- np. hydroksyzyny? Ja brałam lorafen w dzień, kiedy musiałam trzeźwo mysleć, a na noc jak już to hydroksyzynę. Chyba, że się od niego uzależniłaś- wtedy tym bardziej lekarz Ci powie jak stopniowo zmniejszac dawki.

Sortuj wg