FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

Re: Fevarin

przez wnuczek 01 mar 2009, 23:46
Jutro mija mi już drugi tydzień jak biorę ten lek i jak na razie to nie czuję poprawy "chyba" bo już sam nie wiem,poczekam dalej może mi pomoże a biorę 100 mg na noc,mój niepokój cały czas się utrzymuje,już mnie szlag pomału trafia.Oby mi w końcu coś pomogło :(

przez basior 02 mar 2009, 20:43
biore juz 12 dzień Fevarin 50 mg dziennie i ...nic:(...nie wiem czy nie zwiekszyc dawki do 100 mg na dobe... na ulotce pisze ze efekt przeciwdepresyjny ujawnia sie juz po tygodniu stosowania leku,zastanawia mnie jedno-dlaczego Fevarin ktory nalezy do leków z grupy SSRI przyjmuje siewieczorem,,,to chyba wyjatek w tej kategorii lekowej...?jestem senny w ciagu dnia,wieczorem nasilają sie lęki i niepokój a ten lek miał z załozenia ten niepokój i lęki niwelowac w conajmniej zmniejszac ich intensywnosc...nie wiem czemu tak sie dzieje ze jest odwrotnie niz byc powinno :?

[*EDIT*]

biore juz 12 dzień Fevarin 50 mg dziennie i ...nic:(...nie wiem czy nie zwiekszyc dawki do 100 mg na dobe... na ulotce pisze ze efekt przeciwdepresyjny ujawnia sie juz po tygodniu stosowania leku,zastanawia mnie jedno-dlaczego Fevarin ktory nalezy do leków z grupy SSRI przyjmuje sie wieczorem,,,to chyba wyjatek w tej kategorii lekowej...?jestem senny w ciagu dnia,wieczorem nasilają sie lęki i niepokój a ten lek miał z załozenia ten niepokój i lęki niwelowac w conajmniej zmniejszac ich intensywnosc...nie wiem czemu tak sie dzieje ze jest odwrotnie niz byc powinno :?

[*EDIT*]

biore juz 12 dzień Fevarin 50 mg dziennie i ...nic:(...nie wiem czy nie zwiekszyc dawki do 100 mg na dobe... na ulotce pisze ze efekt przeciwdepresyjny ujawnia sie juz po tygodniu stosowania leku,zastanawia mnie jedno-dlaczego Fevarin ktory nalezy do leków z grupy SSRI przyjmuje sie wieczorem,,,to chyba wyjatek w tej kategorii lekowej...?jestem senny w ciagu dnia,wieczorem nasilają sie lęki i niepokój a ten lek miał z załozenia ten niepokój i lęki niwelowac a conajmniej zmniejszac ich intensywnosc...nie wiem czemu tak sie dzieje ze jest odwrotnie niz byc powinno :?
basior

przez agata666 03 mar 2009, 13:18
bierzesz ten lek 12 dzień ? no wybacz, ale leki przeciw lękowe itp. nie działają jak apap po godzinie. To sa poważne leki na poważne schorzenia, a ty chcesz mieć efekt już. ;/ poza tym jeśli masz tak silne lęki powinieneś brać większą dawke, ale to już od twojego lekarza zależy.

[*EDIT*]

ja biorę 50 mg rano i 50 mg wieczorem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wnuczek 06 mar 2009, 08:21
Już ponad dwa tygodnie tego leku i zauważyłem że wewnętrzny niepokój powoli znika,częściej się śmieję i trochę lepiej patrzy mi się na ten świat.Oby było jak najlepiej :smile:

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez basior 21 mar 2009, 16:19
kto z was stosuje ten lek?
basior

Fevarin

przez Zosiek 21 mar 2009, 18:28
Od wtorku biorę Fevarin, wiem, że może dawać uciążliwe skutki uboczne, mnie (odpukać) póki co dokuczają tylko mdłości i ból głowy... zmniejszony apetyt akurat dla mnie jest zaletą ;p ale lepiej mi się po nim śpi (narazie biorę 1 tabletkę na wieczór), trudno powiedzieć czy działa jeśli chodzi o nastrój, lęki itd bo w jednym momencie mam wrażenie że jest gorzej niż zanim zaczęłam brać lek a w innym że o wiele lepiej... poza tym po kilku dniach to chyba za wcześnie na efekty...? Obecnie jestem trochę skołowana, od środy mam podwoić dawkę. Czy ktoś stosował ten lek i może mi powiedzieć o swoich odczuciach?

przez basior 21 mar 2009, 20:10
Wziąłem dziś pierwsza dawkę leku 25 mg,narazie niewiele czuje in plus in minus...no ale rzecz jasna za wczesnie na to by cokolwiek pochlebnego badz negatywnego napisac o jego działaniu...jeszcze sie odezwę.
Zosiek jaką dawkę stosujesz ?
basior

przez Zosiek 21 mar 2009, 20:26
Póki co jedną tabletkę na wieczór (zdaje się że to jest 50mg), po tygodniu czyli od środy po dwie tabletki :]

Re: Fevarin...fluwoksamina...

przez miko84 22 mar 2009, 00:54
Jest już wątek o fevarinie. Proszę Cię, używaj wyszukiwarki zanim założysz nowy post. fevarin-t1776.html
miko84

przez Zosiek 23 mar 2009, 17:11
Biorę fevarin od sześciu dni, póki co po 50mg na wieczór dziennie. Jestem spokojniejsza, co prawda wieczorami dalej mi ciężko się skupić i jestem przybita ale przynajmniej nie wyję po nocach O_o więc jakaś delikatna poprawa jest. Minęły mi też mdłości i ból głowy, żadnych gorszych skutków ubocznych po włączeniu leku, odpukać, nie miałam :) No i dziś mi trochę odbijało w szkole, zdecydowanie byłam zbyt szczęśliwa jak na mnie ;P No i ledwo zaliczyłam równoważnię na wf, trochę odkąd zaczęłam brać fevarin jestem skołowana O_o to normalne?

Jak Wasze doświadczenia z fevarinem?

przez basior 23 mar 2009, 18:56
drugi dzień biore Fevarin w dawce 50 mg i jak narazie jestem troszke nienaturalnie pobudzony naprzemiennie z silnym wyciszeniem,mam problemy ze snem i silny ból głowy,lekkie nudności,czasem pojawiają sie przebłyski "świerzości umysłu z dzieciństwa ",na zauważalną poprawe jak sadze jest jeszcze zdecydowanie za wczesnie.
basior

przez magdalena34 28 mar 2009, 21:11
dodam coś od siebie ja fevarin biorę od grudnia 2008 no i minął miesiąc zanim poczułam poprawę początki były kiepskie bo zaczynałam od ćwiartki tabletki w tym czasie odstawiałam lexapro,bo nie niwelowało leków na wieczór,zmieniłam lekarza na początku były mdłości senność i wogóle byłam jakaś przybita ale po miesiącu nastapiła poprawa,wspomagam się zomirenem w krytycznych sytaucjach,fevarin jest bardzo dobrym lekiem tylko bądź cieprliwy a efekty będą myśl pozytywnie to momaga.

[*EDIT*]

dodam coś od siebie ja fevarin biorę od grudnia 2008 no i minął miesiąc zanim poczułam poprawę początki były kiepskie bo zaczynałam od ćwiartki tabletki w tym czasie odstawiałam lexapro,bo nie niwelowało leków na wieczór,zmieniłam lekarza na początku były mdłości senność i wogóle byłam jakaś przybita ale po miesiącu nastapiła poprawa,wspomagam się zomirenem w krytycznych sytaucjach,fevarin jest bardzo dobrym lekiem tylko bądź cieprliwy a efekty będą myśl pozytywnie to momaga.

przez jat1001 21 kwi 2009, 21:46
Witam,
Zażywam Fevarin od około 15 miesięcy. Przez pierwsze 8 miesięcy przyjmowałem 150mg na wieczór. Teraz od 7 miesięcy biorę 200mg na noc. Od 6 miesięcy poczułem poprawę, a od około 3 znaczącą. Wcześniej nie spotykałem się ze znajomymi, stroniłem od ludzi i zabawy. Teraz to wszystko (prawie) znikło, ale pozostały dwa bardzo denerwujące skutki uboczne. Mianowice jeżeli w ciągu dnia nie zdrzemnę się choćby godziny to jestem nieprzytomny. Od około tygodnia robi się coraz gorzej bo już godzina przestaje wystarczać. Ponadto mam trudności z szybkim myśleniem. Czuję się jakby mnie coś zwalniało. Np gdy coś robię muszę się długo zastanowić... Czy ktoś miał podobne odczucia? Jak sobie z tym poradzić?

Pozdr.

przez bupropion 27 kwi 2009, 19:18
Brałam Fevarin kilka lat temu, przez kilka miesięcy i bardzo mi pomógł. Był jednym z dwóch leków, które zdecydowanie przywróciły mnie do życia. Niestety po kilku miesiącach przestałam czuć pozytywne zmiany, zaczęła się tendencja spadkowa, zmieniono mi lek. W każdym razie nigdy już nie było tak dobrze jak na Fevarinie. Moje objawy to pobudzenie, zmniejszenie apetytu, dobry nastrój.
I Can Fly, But I Want His Wings...

Sortuj wg