FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Rudy 11 wrz 2015, 21:40
Ultra Hardkorowy objaw
Podczas pewnego pobytu w szpitalu zafundowano mi leczenie fevarinem w dawce 300mg bez dodatkowego neuroleptyku, bo wymyślili sobie, że mam tylko OCD. Po tygodniu pocenia się i objawów grypopodobnych, gdzie spałem w trzech swetrach pod kołdrą w następnym dostałem drgawek i trzęsiawek całego ciała i myśli zaczęły przekraczać prędkość światła i dostałem wrażenia, że przenoszę się w czasie, została przekroczona pewna bariera wytrzymałości mózgu na prędkość myśli i miałem ponadto wrażenie, że umieram i prawie zapadłbym w katatonię lub zemdlał. Dopiero, jak próbowałem się (co prawda lekko) zabić, to zareagowano. Nie chciałbym powtórnie mieć takich jazd.
Ostatnio edytowano 11 wrz 2015, 22:17 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z Działu Depresja z uwagi na charakter postu

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Michal8282. 13 paź 2015, 21:46
Od 2tyg biorę dawkę 100mg dziennie, a ogólnie to 4 tydzien na tym leku. Muszę napisać że czuję działanie przeciwdeptesyjne i przeciwlekowe tego leku. A w tym roku brałem elicee seroxat wenlafaxyne i bioxetin wszystkie po około 3 miesiące i nic zadnej pomocy w lęku. Juz zaczynała się z mojej nerwicy robić agorafobia. Dopiero fevarin wyraznie zaczął pomagać. Nie zlikwidował lęku ale zmniejszył go do tego stopnia że zaczynam sobię z nim radzic. Somatyka (mdłości, żołądek) też mocno się uspokoiła. Efekty uboczne były dość uciążliwe - mocne pobudzenie, niepokój, rozdrażnienie, i bezsenność. Wszystko w tym tygodniu się uspokaja, tylko bezsenność jeszcze mi dokucza. Podsumowując dla mnie to dobry lek, piąty w tym roku i pierwszy który naprawdę pomaga. Pojutrze mam psychiatrę i pewnie będzie zwiększenie dawki, bo lek dobrze się przyjął.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Grabarz666 14 paź 2015, 11:52
To skuteczniejsze działanie przeciwlękowe, w twoim przypadku, w porównaniu do innych SSRI wynika najprawdopodobniej z jej agonizmu do receptora opioidowego sigma-1. Uważam to za ogromny plus tego leku. Właśnie to działanie, w moim przypadku, powodowało, że nie zaburzał on snu, poprawiał funkcje kognitywne i wykazywał pewne działanie uspokajające (chociaż w początkowej fazie leczenia działania przeciwlękowego nie uświadczyłem).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez achino 15 paź 2015, 00:12
To prawda, ze wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze. I ze nie zaburza libido tak bardzo jak inne SSRI. Prawda jest tez, ze wykazuje liczne skutki uboczne oraz wchodzi w ryzykowne interakcje z wieloma lekami psychiatrycznymi i nie tylko.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Grabarz666 15 paź 2015, 11:34
Skutki uboczne są takie same jak reszta SSRI (zaburzenia seksualne nieznacznie mniejsze). Fluwoksamina jest silnym inhibitorem izoenzymu CYP1A2, co wiąże się z zahamowaniem metabolizmu niektórych leków, stąd jej interakcje.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lord Kapucyn 15 paź 2015, 12:14
Ciekawe substancje są sigma1-ergikami: fluwoksamina, ruski afobazol, opipramol, dekstrometorfan, DMT. Każda z innej bajki. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Psychopharm 15 paź 2015, 12:56
Wyczytałem ostatnio, że fluwoksamina mocno zwiększa half life kofeiny, z 4 bodajże do 50 godzin.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Grabarz666 15 paź 2015, 14:46
Psychopharm napisał(a):Wyczytałem ostatnio, że fluwoksamina mocno zwiększa half life kofeiny, z 4 bodajże do 50 godzin.

Wypiłem kiedyś kawę podczas brania fluwoksaminy i byłem strasznie pobudzony, odczuwałem niepokój i drżenie rąk, tak więc kofeiny wtedy stanowczo nie polecam :)

Ad Michal8282 w moim przypadku podkręcenie fluwoksaminy do 100 mg powodowało włączenie zombie-mode i to duuuużo większy niż na początku brania mirtazapiny, więc może zwiększenie dawki jest kluczem do poprawy snu, a tym samym zwiększone działanie przeciwdepresyjne.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez boogyman 15 paź 2015, 18:41
Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy po tym leku są straszne skutki uboczne? Dosłem go od lekarza. Ostatnio jakoś źle znoszę SSRI, po SERTRALINIE ostatnio miałem straszne pocenie się , zaparcia itp. Ogólnie mam rozstrojony układ trawienny, nie wiem czy to od leków, czy przez nerwicę. Różne są opinie- wiem że to stary lek przywrócony po jakiejś aferze w USA. Nie wiem czy brać go czy pozostać czysty. A może macie jakiś sprawdzony lek który jakoś stabilizuje układ trawienny i doprowadza go do normy/

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lord Kapucyn 15 paź 2015, 19:24
boogyman, Noo, po tym jak nastolatek pod wpływem fluwoksaminy(Luvox) postanowił wymordować pół szkoły, media to powiązały z fluwoksaminą i sprzedaż Luvoxu drastycznie poleciała łeb na szyję. :lol: Ale wśród biorących fluwo na forum raczej nie odnotowano morderczych skłonności. Choć może się mylę? ;)

Moderator/ R2 - D2

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Pablo5HT1 15 paź 2015, 23:24
Fluvo to dośc dobry lek. Wiążecie to z sigma receptorami, no nie wiem, to działanie to raczej antydepresyjne jest, w sumie to fluvo wali najbardziej w 5HT1a razem z 5HT3. 5HT3 to tez efekt antydepresyjny- wzrost dopaminy a spadek acetylocholiny. Mnie jednak po pewnym czasie zaczął nadmiernie zmulać. Z libido tez nie do końca prawda, daje spadek tylko nie tak duży co w sumie może wychodzic na jedno. Poza tym tylko tak jest w dawce 50 mg, 150 to już "serotoninowa uwałka" wszystkich funkcji także....

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez achino 16 paź 2015, 05:28
Przy dawce 75 mg nie mam żadnych problemów z erekcja/ejakulacja. Przy 100 libido i erekcja takie same jak przy 75, występuje jedynie opóźniona ejakulacja (wyjątkowo irytujący objaw, chyba ze ktos cierpi na przedwczesny wytrysk). 150 mg to już istotny spadek libido.

A teraz porównanie z escitalopramem: już 5 mg powoduje u mnie spadek libido, trudność z utrzymaniem erekcji oraz opóźniony wytrysk.

Zatem kompletnie nie zgadzam się z opinia, ze fluwoksamina jedynie nieznacznie góruje nad innymi SSRI w kwestii zachowania możliwie wysokiego libido. Mam doświadczenie z prawie wszystkimi SSRI i tylko fluwoksamina umożliwiała mi prowadzenie względnie normalnego życia seksualnego.

-- 16 paź 2015, 05:34 --

Grabarz666 napisał(a):
Wypiłem kiedyś kawę podczas brania fluwoksaminy i byłem strasznie pobudzony, odczuwałem niepokój i drżenie rąk, tak więc kofeiny wtedy stanowczo nie polecam :)
.

To jest przesada. Pilem normalnie po 2-3 kawy dziennie. I herbaty do tego. Owszem, czuje się działanie kofeiny dłużej, ale nie przez wiele godzin, jak ktos tam napisal. Mam nerwice lekowa i gdyby po kawie miały występować drżenia rak, to na pewno od razu bym tego doświadczył, a nie zaobserwowałem.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lord Kapucyn 16 paź 2015, 09:04
To chyba o tym pewnie badaniu mowa-
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1884944/

Fluwoksamina jest silnym inhibitorem CYP1A2, który metabolizuje kofeinę do paraksantyny,teobrominy i teofiliny. W tym badaniu fluwo znacząco wydłużyła eliminację kofeiny, wydłużając jej half life z 4,9 do 56 godzin, nie wpływając jednocześnie na jej właściwości farmakodynamiczne.

Też ostatnio czytałem, że ponoć średnio 1 osoba na 10 rasy białej (caucasian) posiada polimorfizm CYP2D6, który czyni z niej wolnego metabolizera. Przez co wiele leków, metabolizowanych przezeń, drastycznie zwiększa swoją toksyczność i wydłuża czas eliminacji, a inne z kolei mogą nie działać, bo długo im zajmuje przemiana do aktywnych metabolitów, które nieraz mają lepsze 'parametry' niż związek macierzysty.

Moderator/ R2 - D2

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Grabarz666 16 paź 2015, 10:43
achino napisał(a):To jest przesada. Pilem normalnie po 2-3 kawy dziennie. I herbaty do tego. Owszem, czuje się działanie kofeiny dłużej, ale nie przez wiele godzin, jak ktos tam napisal. Mam nerwice lekowa i gdyby po kawie miały występować drżenia rak, to na pewno od razu bym tego doświadczył, a nie zaobserwowałem.

To, że na ciebie kofeina tak nie działała, to nie znaczy, że musi tak działać na innych, więc nie generalizuj.
Co do kastracji, to mnie fluwoksamina (50 mg) kastrowała tak samo jak escitalopram (15 mg).
Tak więc widzisz, każdy jest inny pod względem reakcji na leki.

Poniżej, dane z Ki inhibicji SERT przez SSRI, które są wyznacznikiem zaburzeń libido (obniżenie popędu, zaburzenia erekcji i ejakulacji):

http://2.bp.blogspot.com/-_e35Qs3YGTc/V ... 1600/1.png

Sortuj wg