FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 01 lis 2014, 22:21
Luluu napisał(a):nirage, Bo wszyscy na czacie tutaj mówili, że to najlepszy lek przeciwlękowy, a to głównie mi doskwiera i ostatnio się mocno nasiliło, więc wiedziałam, że przy wizycie u lekarza będzie jakaś zmiana w tabletkach, bo sam Fevarin nie daje już rady.
PS. Biorę go od 5 lat prawie bez przerwy. :mrgreen:

Bierzesz rano? Wieczorem? W jakiej dawce?
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez lunatic 01 lis 2014, 22:36
Luluu napisał(a): O paroksetynę pytałam ostatnio lekarza czy może by nie spróbować, ale powiedział, że lepiej nie, bo ludzie strasznie narzekają na skutki uboczne

to ta sama grupa leków co Fevarin wiec skutki uboczne byłyby pewnie podobne

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 01 lis 2014, 22:51
nirage, Dawka 1 tabletka dziennie 100mg, biorę kiedy mi się przypomni, czasem rano, czasem wieczorem.
lunatic, Może tak, może nie. Każdy organizm jest inny. Ludzie nawet przy zamiennikach czują różnicę. Z tego co pamiętam to przy Fevarinie przez pierwsze kilka dni miałam zawroty głowy i nudności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 01 lis 2014, 23:31
Luluu A próbowałaś już odstawiać Feva ? Bo podobno wtedy zaczynają się jazdy ( po tak długim braniu ), jak się chce antydepa odstawić ...
I cały czas na Ciebie tak samo dobrze działa ?

nirage Wiesz, faceci to mogą pewnie nawet 400 mg Sulpirydu, babki już niekoniecznie 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Popiol 01 lis 2014, 23:43
lunatic zależy, w podstawowych dawkach to pewnie fevarin będzie ich dawał mniej, fevarin jest dużo słabszy serotoninowo. Ja chyba najlepiej tolerowałem fevarin z tej grupy leków. Jest "delikatny" bardziej w działaniu.
Popiol

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 01 lis 2014, 23:47
Popiol A pomógł Ci chociaż fevarin ?

Kurczę, do bani z tymi ubokami ... ja znowu gdzieś czytałam, że fluwoksamina jako pierwszy lek z grupy ssri wprowadzony na rynek daje najwięcej uboków i dlatego jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy. A tu znowu Luluu pisze, że bierze już od 5 lat :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 02 lis 2014, 01:27
Arasha, Próbowałam zmiany 2 razy, po ok. 2 latach? Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie nowe leki się nie sprawdziły jako zastępstwo Fevarinu. Był czas, że brałam półtorej tabletki, czyli 150 mg., a kiedy nie było to potrzebne to wracałam do 100 mg. Wydaje mi się, że działa troszkę słabiej niż kiedyś, ale ciężko powiedzieć. Może po prostu mój stan pogorszył się ze względu na sytuację życiową, a nie dlatego, że Fevarin słabiej działa. :bezradny:
Arasha, Uboki miałam tylko na samym początku przez kilka dni. Potem to już jak cukierki.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 02 lis 2014, 07:58
Arasha napisał(a):Luluu A próbowałaś już odstawiać Feva ? Bo podobno wtedy zaczynają się jazdy ( po tak długim braniu ), jak się chce antydepa odstawić ...
I cały czas na Ciebie tak samo dobrze działa ?

nirage Wiesz, faceci to mogą pewnie nawet 400 mg Sulpirydu, babki już niekoniecznie 8)

oj tam, oj tam :) jedyne co Ci grozi to mlekotok :)

-- 02 lis 2014, 08:07 --

Luluu napisał(a):Arasha, Próbowałam zmiany 2 razy, po ok. 2 latach? Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie nowe leki się nie sprawdziły jako zastępstwo Fevarinu. Był czas, że brałam półtorej tabletki, czyli 150 mg., a kiedy nie było to potrzebne to wracałam do 100 mg. Wydaje mi się, że działa troszkę słabiej niż kiedyś, ale ciężko powiedzieć. Może po prostu mój stan pogorszył się ze względu na sytuację życiową, a nie dlatego, że Fevarin słabiej działa. :bezradny:
Arasha, Uboki miałam tylko na samym początku przez kilka dni. Potem to już jak cukierki.

Luluu, po co zmieniałaś skoro działało? Szukałaś zamiennika leku który działa? Teraz to rozumiem, że minęło 5 lat i generalnie może być gorzej, bo nie czarujmy się - Feva zrobiła dużą pieczątkę na Twoim mózgu i nie będzie działał tak jak kiedyś - albo już praktycznie są to strzępy działania. Jeżeli dobrze rozumiem wszystko co czytam to Seroxat 20mg powinien załatwić sprawę - chyba, że lubisz zamienniki to Parogen wydawał mi się najbardziej zbliżony. Piszę o zamiennikach bo nie każdego stać aby wrzucić 60-70 zł na 28 tabsów. Luluu - sprawa wygląda następująco :) - ja po 5 latach zmieniam wątek forum na FLUWOKSAMINĘ a Ty przenosisz się na wątek z PAROKSETYNĄ :) Będzie dobrze. Mnie po długiej liście leków którą testowałem dopiero paro podniosło z kolan i działało świetnie przez jakieś... 5 lat :D
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 02 lis 2014, 12:00
nirage Ty planujesz brać antydepresanty przez całe życie :shock: ??? W pięcioletnich seriach ... :mhm:

Słyszałam, że leczenie depresji powinno trwać do 1,5 - 2 lat ... nie przez wieki. Jak widać, te wszystkie antydepy mało skuteczne są, skoro bez nich człowiek nie funkcjonuje :bezradny:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez depresyjny098 02 lis 2014, 13:14
Arasha jak depresja jest wywołana jakimś czynnikiem tj. śmierć bliskiej osoby to być może dobrze słyszałaś, ale to nie jest jedyny typ depresji. Poczytaj sobie o tym. To nie chodzi o to co ktoś planuje, ale co ktoś musi.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Popiol 03 lis 2014, 03:33
Arasha napisał(a):Popiol A pomógł Ci chociaż fevarin ?

Kurczę, do bani z tymi ubokami ... ja znowu gdzieś czytałam, że fluwoksamina jako pierwszy lek z grupy ssri wprowadzony na rynek daje najwięcej uboków i dlatego jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy. A tu znowu Luluu pisze, że bierze już od 5 lat :roll:

Ja wiem czy pomógł, nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. W pewnym stopniu pomógł, głównie przez zmniejszenie lęku.
Tak to stary lek, ale nie spotkałem się opiniami czy badaniami które by mówiły że daje najwięcej ubocznych. Z tego co wiem, to właśnie lek który może dawać najmniej skutków ubocznych z tej grupy leków, często też w praktyce tak bywa, są lekarze którzy uważają że to właśnie "delikatny" ssri.

Swoją słabą popularność fluwo zawdzięcza pewnej masakrze w Columbine High School, dwóch kolesi zaczęło strzelać do ludzi, zginęło 12 uczniów, nauczyciel a 24 osoby zostało ranne. Później popełnili samobójstwo. Jak się okazało po badaniach, sprawcy byli na fluwoksaminie, poszła za tym gruba afera, lek został wycofany z produkcji, później wrócił na rynek ale nie uzyskał już takiej popularności, nie wiem...może nie miał już takiego marketingu. Jest to też jedyny ssri który nie doczekał się żadnych generyków, przynajmniej w Polsce, nie wiem jak w innych krajach, przez to jest jest chyba najdroższym ssri u nas, bo nie dostaniesz żadnego zamiennika, dla porównania taka paroksetyna to groszowe sprawy.

To że daje najwięcej ubocznych z powodu tego że jest najstarszym ssri, to według mnie jakaś bujda.

-- 03 lis 2014, 03:35 --

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Columbine_High_School
Popiol

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 03 lis 2014, 19:28
Popiol Dzięki za szczegółowe wyjaśnienia :smile: Popatrz ... w życiu bym nie skojarzyła jakiejś masakry w Stanach z antydepami. Prędzej bym podejrzewała, że się kolesie dragami przyćpali :bezradny:

Ja miałam 8 lat temu szansę spróbować to cudo, ale oczywiście ... dałam sobie spokój po 1 tabletce i 78 zeta poszło się paść :pirate:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lakers 06 lis 2014, 21:46
Witam

Zostały mi po leczeniu dwa opakowania Fevarinu, ważność do 08.2016. Mogę poratować za pół darmo.
Wiadomość na priva

Pozdrawiam

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 07 lis 2014, 00:58
Lakers Napisz lepiej czy pomogło :D

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg