FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez fevarin 08 paź 2014, 08:41
Jak długo po odstawieniu przeszło Ci to straszne zmęczenie? Ja po godzinie 15 nie wiem co sie dzieje.. Boli mnie głowa i jestem jesCze gorzej przymulony niz rano..

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez fabyo 09 paź 2014, 15:33
Ja od tygodnia biore 100 mg favarinu w dzień i 5 mg olanzapiny przed snem i chodzą jak zombie, tylko bym spał i jadł. ciekawo czy to minie?

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez fevarin 21 paź 2014, 09:10
Fabyo, ja schodzę z 100mg.. Obecnie jestem na 50.. I to zmęczenie i zmulenie powoli chyba mi przechodzi.. Za tydzien powinienem odstawić ten lek na dobre.. Uczucie zombie przy tym leku to chyba normalka.. Aaa i u mnie jeszcze po wypiciu 300 ml whisky z cola, kac trzyma 3 dni..a uczucie zmulenia, mdłości itp jest o wiele mocniejsze..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez 2004borys 31 paź 2014, 22:36
Fajny lek. Kiedyś miałem okazję go degustować. Szkoda tylko, że taki drogi.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 01 lis 2014, 09:24
hmmm... drogi. Ja brałem seroxat przez 4-5 lat. Ostatnio nawet zniesiono na niego "dopłaty" i kosztuje w granicach 70 zł za 28 tabsów. Oczyyywiście - ktoś mógłby powiedzieć - weź zamiennik. Ja akurat nie jestem z tych którzy dobrze to tolerują, choć najmniej inwazyjny i najbardziej podobny wydawał mi się Parogen.

Wracając do meritum. Zaczynam suplementację Fevarinem. Przez pierwszy miesiąc mam brać 50-siątkę. Przeskoczyłem właśnie na 3 dzień. Doznania? Wiadomo - lek zacznie właściwie działać za jakieś 2-3 tygodnie pewnie, ale z dobrych wieści to to, że usypia mnie ładnie. Biorę na noc i po około 30-40 minutach robię się strasznie senny. Wskakuję do łóżeczka i przesypiam praktycznie całą noc - z czym ostatnio miałem problemy zażywając wcześniej Anafralin.

Dodatkowo:
Propranolol 1/2 - 0 - 0
Sulpiryd 200 1 - 1 - 0

Dodam, że cierpię na nerwicę z poważnymi atakami paniki.

pozdrawiam :)
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 01 lis 2014, 18:52
Yup. Mam nerwicę lękową i biorę zestaw: Fevarin+Sulpiryd+Clonazepam doraźnie. ^^

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 01 lis 2014, 19:19
Ciekawy zestawik Luluu :mrgreen: Napisz chociaż, czy działa ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 01 lis 2014, 20:51
Luluu napisał(a):Yup. Mam nerwicę lękową i biorę zestaw: Fevarin+Sulpiryd+Clonazepam doraźnie. ^^

Pomaga?
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 01 lis 2014, 21:04
Fevarin wyciągnął mnie z najgorszego stanu, Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo. Chociaż czasami tak jakby miał lekkie działanie aktywizujące. Clonazepam jak większość benzo zawsze na propsie. <3 :D

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Arasha 01 lis 2014, 21:17
Luluu napisał(a): Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo

Chyba wiem co masz na myśli Luluu :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 01 lis 2014, 21:20
Arasha napisał(a):
Luluu napisał(a): Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo

a mnie sulpiryd (co prawda to już dawka 400mg) dobrze postawił na nogi - no i rzeczywiście aktywizuje, choć dzień jak dzień - bywają lepsze i gorsze.

-- 01 lis 2014, 21:24 --

Luluu napisał(a):Fevarin wyciągnął mnie z najgorszego stanu, Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo. Chociaż czasami tak jakby miał lekkie działanie aktywizujące. Clonazepam jak większość benzo zawsze na propsie. <3 :D

...z najgorszego stanu... cieszę się czytając te słowa - bo tak właśnie ostatnio mam. Przechodzę ciężkie epizody :) Brałeś wcześniej może paroksetynę lub citalopram? Do tej pory najlepiej na mnie działały i wyciągały mnie z dna. Jeżeli tak to może mógłbyś porównać to z flu? Jeżeli nie brałeś to nie było tematu :)

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 01 lis 2014, 21:57
Arasha napisał(a):

:D :D :D

nirage: Nie brałam żadnego z tych. O paroksetynę pytałam ostatnio lekarza czy może by nie spróbować, ale powiedział, że lepiej nie, bo ludzie strasznie narzekają na skutki uboczne (a ja mocno uczulona jestem na to :mrgreen: ), a poza tym musiałabym wtedy odstawić Fevarin.
Aha i jestem kobietą. :P

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez nirage 01 lis 2014, 21:59
Luluu napisał(a):
Arasha napisał(a):

:D :D :D

nirage: Nie brałam żadnego z tych. O paroksetynę pytałam ostatnio lekarza czy może by nie spróbować, ale powiedział, że lepiej nie, bo ludzie strasznie narzekają na skutki uboczne (a ja mocno uczulona jestem na to :mrgreen: ), a poza tym musiałabym wtedy odstawić Fevarin.
Aha i jestem kobietą. :P

hehe :) sorry Kobieto :) Skoro fevarin Ci pomógł to po co chciałaś zmieniać na paroksetynę? :)

Albert Einstein

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Luluu 01 lis 2014, 22:16
nirage, Bo wszyscy na czacie tutaj mówili, że to najlepszy lek przeciwlękowy, a to głównie mi doskwiera i ostatnio się mocno nasiliło, więc wiedziałam, że przy wizycie u lekarza będzie jakaś zmiana w tabletkach, bo sam Fevarin nie daje już rady.
PS. Biorę go od 5 lat prawie bez przerwy. :mrgreen:

Sortuj wg