FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Zenonek 18 sie 2011, 17:37
zaqzax, Bzdury :!: :!: :why: Jakie powielanie ? Wiekszosc nowych antydepresantow na tej stronie ma odmienne mechanizmy dzialania od obecnych. Na kilkanascie moze 3-5 jest powieleniem, wiec nie przesadzaj z tym swoim mega pesymizmem....PRzelom bedzie i to juz w przeciagu 5 lat.

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez zaqzax 18 sie 2011, 22:22
Zenonek napisał(a):zaqzax, Bzdury :!: :!: :why: Jakie powielanie ? Wiekszosc nowych antydepresantow na tej stronie ma odmienne mechanizmy dzialania od obecnych. Na kilkanascie moze 3-5 jest powieleniem, wiec nie przesadzaj z tym swoim mega pesymizmem....PRzelom bedzie i to juz w przeciagu 5 lat.

Ty chyba nie wiesz w jakim kraju my żyjemy, ja na Escitalopram czekałem 7 lat, potem kolejne 2 lata aż stanieje.
Tak, ale ja mówie o tych w fazie 3, bo te które są w fazie 2 to czeka jeszcze mase prob i testow.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Kanashimi 20 sie 2011, 09:49
Niedawno zaczęłam brać Fevarin i się kiepsko czuję. Tzn. wszystko by było w sumie ok, gdyby nie to, że mam niesmak i mi mdło.
Nie wiecie po jakim czasie zażywania to minie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Lord Kapucyn 20 sie 2011, 17:33
Oklepany frazes głosi, że skutki uboczne w przypadku ssri mijają po około 3 tygodniach stosowania.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Kanashimi 21 sie 2011, 18:50
Mam nadzieję, bo jestem strasznie senna i mam mdłości.

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez zaqzax 21 sie 2011, 20:22
Kanashimi napisał(a):Mam nadzieję, bo jestem strasznie senna i mam mdłości.

mdłości miną choć będą występować co jakiś czas, zaś senność może w ogóle nie ustąpić, ESCI to typowy zmulacz i nic sie nie poradzi, trzeba po prostu ze 2-3 razy dziennie sie zdrzemnac na 15-25min.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Spylacz 31 paź 2011, 21:46
Widzę, że temat umarł wiele lat temu. Przepraszam więc za jego odgrzebanie.
Dostawałem w swojej kilkunastoletniej chorobie wiele antydepresantów. Niektóre z nich w ogóle nie działały i nie powodowały NIC, zupełnie nic... Inne albo mnie nadmiernie pobudzały co w moim przypadku ( lęki) powodowało tylko mocniejsze ataki, inne mnie zamulały do tego stopnia, że czułem się jak Zombie a jeszcze inne miały tak fatalne skutki uboczne, że je wyrzucałem po kilku tygodniach stosowania. Prawdę mówiąc nie wierzyłem w istnienie skutecznego leku na moją chorobę. Wydaje mi się po dwóch tygodniach brania Fevarinu, że się myliłem. Ten lek co prawda spowodował ból brzucha i głowy ale stało się to do zniesienia, bo minęły mi lęki, zachciało mi się żyć na nowo, snuję plany na przyszłość, mało tego w końcu zacząłem robić coś konkretnego ze sobą.
Czy wśród użytkowników tego forum są też osoby, na które ten lek tak świetnie działa?
Jestem pozytywnie zaskoczony :great: :great: :great: :great: :great:

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lord Kapucyn 12 mar 2012, 10:15
FDA zamieściło ostrzeżenie na opakowaniu tego leku w stosunku do zwiększonego ryzyka myśli i zachowań samobójczych u młodych dorosłych i dzieci. W badaniach Institute for Safe Medication Practices sklasyfikowano Luvox (fluwoksaminę) jako 8,4 razy częściej związany ze skłonnością do stosowania przemocy, niż w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych.

W 1999 fluwoksamina znalazła pod ostrzałem opinii publicznej, po tym jak odkryto, że Eric Harris, jeden z dwóch nastolatków-zabójców biorących udział w Masakrze w Columbine High School (gdzie od broni palnej zginęło 13 osób, a 24 zostały ranne - przyp.), znajdował się pod wpływem tego leku. Później popełnił samobójstwo, zanim na teren placówki wkroczyła policja. W 2002 producent wycofał ten lek z amerykańskiego rynku z powodu mizernych wyników sprzedaży, produkcję wznowiono w 2007.

Moderator/ R2 - D2

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez eroica 16 mar 2012, 18:46
Mad_Scientist napisał(a):FDA zamieściło ostrzeżenie na opakowaniu tego leku w stosunku do zwiększonego ryzyka myśli i zachowań samobójczych u młodych dorosłych i dzieci. W badaniach Institute for Safe Medication Practices sklasyfikowano Luvox (fluwoksaminę) jako 8,4 razy częściej związany ze skłonnością do stosowania przemocy, niż w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych. W 1999 fluwoksamina znalazła pod ostrzałem opinii publicznej, po tym jak odkryto, że Eric Harris, jeden z dwóch nastolatków-zabójców biorących udział w Masakrze w Columbine High School (gdzie od broni palnej zginęło 13 osób, a 24 zostały ranne - przyp.), znajdował się pod wpływem tego leku. Później popełnił samobójstwo, zanim na teren placówki wkroczyła policja. W 2002 producent wycofał ten lek z amerykańskiego rynku z powodu mizernych wyników sprzedaży, produkcję wznowiono w 2007.

Przecież wystarczy zerknąć do źródła - fluwoksamina ma taki sam współczynnik jak wenlafaksyna (8.3x częściej korelowana z przemocą), wyższe współczynniki mają prozac (10.9x) i paroksetyna (10.3x) http://www.plosone.org/article/info%3Ad ... ne.0015337

Wystarczy pogoglować i znajdzie się sporo artykułów typu "morderca brał prozac" - niektóre SSRI wzmacniają manię co jest w każdej ulotce. Ale to nie znaczy, że pod ich wpływem dokonuje się masakr w szkołach.
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Lord Kapucyn 16 mar 2012, 18:55
No był nawet taki proces sądowy: http://nowaatlantyda.com/2011/10/13/pro ... karzonych/

A tak bardziej z praktyki to na Fevarinie miałem mega-wkurwa, byłem strasznie nakręcony. A na NN w ogóle się nie sprawdził.

Moderator/ R2 - D2

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez eroica 16 mar 2012, 19:35
Mad_Scientist napisał(a):A tak bardziej z praktyki to na Fevarinie miałem mega-wkurwa, byłem strasznie nakręcony. A na NN w ogóle się nie sprawdził.

No ja dziś mam dzień pierwszy - zobaczymy jak będzie (jednocześnie odstawiam wenlafaksynę, może być bardzo wesoło)

-- 26 mar 2012, 22:01 --

eroica napisał(a):
Mad_Scientist napisał(a):A tak bardziej z praktyki to na Fevarinie miałem mega-wkurwa, byłem strasznie nakręcony. A na NN w ogóle się nie sprawdził.

No ja dziś mam dzień pierwszy - zobaczymy jak będzie (jednocześnie odstawiam wenlafaksynę, może być bardzo wesoło)

No i kiepsko, tachykardia, koszmarna senność i brak koncentracji - nie wiem, czy dobić do miesiąca czy się poddać i poprosić o zmianę po 2 tygodniach, ale średnio sobie wyobrażam funkcjonowanie w ten sposób.
F31.8

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez xanonymous 15 kwi 2012, 10:03
Ja biore kilka dni na noc o 20 fevarin i jedyne co sie stalo to to ze calkiem nie moge spac w nocy , spie po 3 godziny w nocy z wybudzaniem sie a dzis nawet 50mg hydroksyzyny (dla mnie konska dawka) nie pomogla od 22 do 3 nie moglem usnac a jak juz usnolem to tylko 3 godziny spalem oczywiscie z kilkukrotnym wybudzaniem sie. U mnie wywoluje bezsennosc jak tego nie bralem i bylem w domu to spalem 6 godzin bez zadnych lekow. Moze poprosze by dawali mi to rano. JEstem obecnie na oddziale nerwic w szpitalu.

-- 22 maja 2012, 18:28 --

Fevarin brałem tylko 1,5 tygodnia bo tylko tyle czasu byłem w tym szpitalu. Myślałem, że się lepiej tam poczuje a tu w nocy nie mogłem spać a w dzień otumaniony hydroksyzyną byłem, którą otrzymywałem na noc (wlasciwie to chyba w dzien czulem dzialanie jej aktywnego metabolitu czyli cetyryzyny). W godzinach od 11-17 to sie czułem jak jakiś obłąkany, o 17 mnie to puszczało. Byłem w Morawicy koło Kielc na oddziale nerwic.

Wracając do tematu to fevarin osłabia działanie izoenzymu CYP1A2, a przez to może zwiększać stężenia we krwi następujących substancji (gdyż są one metabolizowane przez CYP1A2): alosetron, kofeina, klozapina, flutamid, frowatryptan, melatonina, meksyletyna, mirtazapina, olanzapina, ramelteon, rasagilina, ropinirol, takryna, teofilina, tizanidyna, triamteren oraz zolmitryptan.

Do induktorów (wzmacniają) izoenzymu CYP1A2 należą: barbiturany, warzywa z rodziny Cruciferae, grillowane mięso, karbamazepina, primidon, rifampicyna, papierosy.

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez Stifler19 21 cze 2012, 02:43
witam wszystkich forumowiczów, od ponad 2 lat biore seroxat(paroksetyna) i zastanawiam sie nad zmianą na fluwoksamine(Fevarin)...czy ktoś potrafiłby porównać te dwa leki? wydaje sie że mają podobny profil terapeutyczny, czyli przeciwlękowy, lekko uspokajający z umiarkowanym wpływem na napęd...czy fluwoksamina znacząco podnosi nastrój? i czy jest podobna do seroxatu?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

FLUWOKSAMINA (Fevarin)

przez eroica 21 cze 2012, 05:55
Stifler19 napisał(a):witam wszystkich forumowiczów, od ponad 2 lat biore seroxat(paroksetyna) i zastanawiam sie nad zmianą na fluwoksamine(Fevarin)...czy ktoś potrafiłby porównać te dwa leki? wydaje sie że mają podobny profil terapeutyczny, czyli przeciwlękowy, lekko uspokajający z umiarkowanym wpływem na napęd...czy fluwoksamina znacząco podnosi nastrój? i czy jest podobna do seroxatu?

pytanie podstawowe - czemu się zastanawiasz nad zmianą na podobny lek, paroksetyna przestała działać? fluwoksaminie jest zdaje się bliżej do fluoksetyny, na pewno nie będzie tak dobra na lęki jak paro
F31.8

Sortuj wg