FLUWOKSAMINA (Fevarin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
63%

Nie
7
22%

Zaszkodziła
5
16%

Liczba głosów : 32

Re: Fevarin

przez dogomaniaczka 07 sty 2011, 01:04
gosiavongosia, zauważam prawidłowość że ludzie na fevarinie mają wielkiego doła .. :roll:
dogomaniaczka

przez trek 07 sty 2011, 16:55
Mi pani psychiatra wycofała fevarin i zapisała Xetanor. Z dnia na dzień jest znacznie lepiej.
W ogóle to zauważyłem że jak brałem ten fevarin wieczorem, to następnego dnia rano i po południu było gorzej niż wieczorem, czyli im więcej czasu upłynęło od wzięcia fevarinu tym lepiej się czułem.
trek

przez Pani z Kosmosu 15 sty 2011, 21:11
Czuję potrzebę pomocy wszystkim, którzy szukają informacji o Fevarinie. Brałam ten lek kilka lat temu , przez około 4 lata. Pamiętam, że wyprowadził mnie z czarnego dołu. Brałam dawkę 50 mg 1x dziennie. Niestety nie pamiętam, jakie były objawy uboczne na początku brania i to też przeszkadza mi teraz, ponieważ po kilku latach musiałam znowu wrócić do leku. Wiem, że wtedy czułam się dobrze, mogłam funkcjonowac, a mam pracę w dużej firmie, jako manager.
Po tamtym okresie zdecydowałam, że przerwę ( powoli ) leczenie, by zobaczyć, czy mogę funkcjonować bez dopalaczy. Było nawet dobrze. Ale napięcie w pracy i zawirowania prywatne , a zapewne też i denna pogoda klimatu umiarkowanego znowu się skumulowały i po sporej przerwie muszę skorzystac z chemii. Obecnie ( tydzien brania 0,25 mg - do 50 mg) czuję się zdecydowanie lepiej, nawet siedzenie w pracy po 10 godzin mnie nie dobija, zdobywam się nawet na ironię i drwiny z durnego zarządu, który chce nas wydoić, jak w modelowym kapitaliźmie.
Ale niestety: problem wybudzania nocno-porannego znowu się ujawnił. Jednym słowem: Fevarin działa na mnie pobudzająco, i to w tak cholernie małej (!) dawce. Brałam połówkę tabletki wieczorem i ... dzien dobry o 4 rano. Czarna dupa.Teraz jest week end , spróbuję wziąć cała jutro rano. Do tego też lekka biegunka, pobudzenie, potliwość. Zobaczymy. Daję sobie jeszcze tydzień.
Od razu powiem: na zaburzenia snu sprawdziłam świetny lek: LERIVON,
w najmniejszej dawce, i to dodatku pół tabletki ( haha) wieczorem. PIękne , odlotowe sny ... hmmmm, az tęsknię... Ale Lerivon zdaje się nie działa dobrze antydepresyjnie. Znowu zdarzyły się czarne doły, płacz, histerie - ale uwaga: modelowe PMS ( przedmiesiączkowe napięcie ). Ostry stan. UwagaII: wyczytałam, że progesteron LUTEINA ( który przyjmowałam w zeszłym roku ) może zaostrzać depresję!! Szkoda, że wyczytałam to po czasie. Zatem z moją cudną lekarką próbujemy znowu Fevarinu. Kobiety generalnie mają prze...ane z tymi hormonami.
Mam nadzieję, że komuś pomogę. I'll keep informing.

-- 30 sty 2011, 19:24 --

Cześć. Już ponad trzy tygodnie brania Fevarinu. Jest różnie. Nadal wybudzanie poranne, kołatanie serca.Doszlam do jednej 50tki, ale juz chciałam odpuszczać. Moja lekarka zaleciłam mi połączenie 25mg Fevarinu + i tabletkę Xanaxu. Bałam się, że wyjdzie z tego koktail, po którym sie przekręcę, ale o dziwo wreszcie spałam "normalnie" . Biorę te mieszankę od tygonia i wczoraj wzięłam 1 tabl. Fevarinu i 1 tabl. Xanaxu. Jeszcze kilka dni i potem Xanax trzeba odstawić, bo uzależnia. Generalnie czuję się średnio.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fevarin

przez Honorata 19 lut 2011, 23:19
Cześć,

biorę fevarin drugi tydzień. Jestem spokojniejsza. Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to ciągle chce mi się spać. Najgorsze jest to, że w dzień jestem przymulona, a w nocy nie mogę usnąć (w standardzie zasypiałam niemalże z momentem położenia głowy na poduszce) a rano nie mogę wstać :(

poczekamy, zobaczymy...

a no i trochę mniej boję się ludzi w środkach transportu...
dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze, dopóki życie w nas się tli....

http://www.gifsoup.com/view/309384/pug- ... reen-o.gif

Fevarin

przez kangurekkk 20 lut 2011, 19:47
Honorata napisał(a):Cześć,

biorę fevarin drugi tydzień. Jestem spokojniejsza. Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to ciągle chce mi się spać. Najgorsze jest to, że w dzień jestem przymulona, a w nocy nie mogę usnąć (w standardzie zasypiałam niemalże z momentem położenia głowy na poduszce) a rano nie mogę wstać :(

poczekamy, zobaczymy...

a no i trochę mniej boję się ludzi w środkach transportu...

Ja tez tak miała. Niby oki jeśli chodzi o lęki <problemy z jazdą środkami transportu> ,w dzień to tak ok 1g. po zażyciu zasypiałam w nocy nie sypiała i nadal nie sypiam ,chociaż mam już inne leki. Niestety odstawiony został mi lek z powodu ujawnienia się po nim autoagresji. Jedyny jego plus to to że się nie ty je po nim, no nie odczuwa sie aż tak strasznie lęku.Pozdrawiam
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Fevarin

przez Pani z Kosmosu 20 lut 2011, 23:48
Skoro fluwoksamina działa sedatywnie to chyba rzeczywiście jestem z Kosmosu, przerwałam leczenie, ponieważ działanie Fevarinu było kompletnie przeciwne do zakładanego; co więcej: do poprzedniego, gry brałam ten lek długi okres kilka lat temu. Aktulanie walczę z depresją siłą woli. A może organizm chce powiedzieć, że dośc tej chemii? Że należy wziąć się za psyche?

Fevarin

przez kangurekkk 21 lut 2011, 14:29
Być może u mnie wywołał takie skutki i to w dość krótkim czasie. Jak trafiłam do psychiatry z zaburzeniami lękowymi tak teraz i z autoagresją, a obecnie i z myślami ss:( z którą nie daję rady

-- 21 lut 2011, 14:29 --

Być może u mnie wywołał takie skutki i to w dość krótkim czasie. Jak trafiłam do psychiatry z zaburzeniami lękowymi tak teraz i z autoagresją, a obecnie i z myślami ss:( z którą nie daję rady
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Fevarin

przez madziarozko19 24 lut 2011, 00:19
Witam! Od poniedziałku biorę fevarin, został mi przepisany na natręctwa, i czuję się okropnie. Płaczliwość, rozdrażnienie, niechęć do wszystkiego. Nie wiem czy to efekty uboczne, czy skutki połączenia z efectinem. Przeczytałąm gdzieś, ze absolutnie nie wolno łączyć tych leków, no i teraz jestem w kropce.

Fevarin

przez meadbh 25 lut 2011, 21:18
Byłam dzisiaj u psychiatry, właśnie przechodzę z Pramolanu na Fevarin. Powiedziała mi, że nie można łączyć. Mam czekać do jutrzejszego wieczora (ostatni Pramolan wzięłam dziś rano) i dopiero wtedy będę mogła wziąć pierwszy Fevarin. A, doraźnie dostałam Loratan na wypadek napadów paniki, gdyby mi coś się potentegowało w głowie przy przestawianiu z jednych leków na drugie;)

Fevarin

przez Adamo 25 lut 2011, 23:29
Dobra zamiana, na pewno poczujesz się lepiej. Powodzenia.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Fevarin

przez meadbh 25 lut 2011, 23:55
Dzięki, liczę na to:)

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Adwentystka 03 mar 2011, 15:42
ja terz od wczoraj biore fewarin 25 mg,na noc do tego schodzę z amitryptyliny bo nie podzialała tak jak bym chciała czyli przeciwbólowo.mam bóle mięsni pleców i naciągniętą skórę szyi takie objawy które mnie zabijają,brałam kilka lekow i żaden nie pomógl na to,może ten będzie trafiony?

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez Anna R. 04 mar 2011, 10:09
Adwentystka, a próbowałaś już pregabaliny? Moze u ciebie zamiast antydepresantów lepiej sprawdziła by się Lyrica? Ponoć jest to świetny lek, mogłabyś zasugerować lekarzowi.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

FEVARIN (Fluwoksamina)

przez tolken24 09 mar 2011, 21:45
Ja również biorę fevarin od 2 tygodni, na razie nie widzę żadnej różnicy ale biorę go bo mi kiedyś pomógł na derealizację-depersonalizację

Sortuj wg