AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez dr. Psycho Trepens 12 cze 2015, 00:47
Potwierdzam, ten lek działa OD RAZU.
Więc by sprawdzić ten lek wystarczą max 3-4 dni, no i jesli nie pomaga to można sobie darować.
Bo z biegiem czasu, brany stale, działa bardziej antypsychotycznie niż antydepresyjnie, więc tylko przymula.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ewa3700 12 cze 2015, 07:28
...ja 3 m-ce brałam i nic mnie nie przymulało-100mg.

przez radek111 12 cze 2015, 11:42
A tak sobie myśle ale oczywiście tylko teoretyzuje może to kwestia danego zaburzenia jak szybko lek zadziała przecież każdy reaguje indywidualnie na lek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa3700 12 cze 2015, 13:01
...ja bym na twoim miejscu jeszcze tydz. brała, moze zaskoczy> Nie można się sugerować wszystkimi radami, każdy reaguje indywidualnie na leki.

przez Lord Kapucyn 12 cze 2015, 15:18
radek111, ewa3700, To może z łaski swojej wytłumaczycie co ma niby dać to "branie dłużej" amisulprydu/sulpirydu "bo każdy indywidualnie reaguje na leki"? Indywidualna odpowiedź kliniczna (efekt terapeutyczny= który się pojawia albo nie), a mechanizm działania danego leku to są dwie różne sprawy. To nie są SSRI. W przypadku SSRI (i generalnie leków hamujących wychwyt zwrotny) efekt terapeutyczny faktycznie ujawnia się po kilku(nastu) tygodniach, bo pod wpływem chroniczej stymulacji 5-HT musi dojść do licznych procesów neuroadaptacyjnych- zmian w sensytyzacji postsynaptycznych receptorów 5-HT, modulowania receptorów glutaminianu NMDA, wzrostu uwalniania neutropowego czynnika pochodzenia mózgowego(BDNF), zmian w aktywności osi HPA(podwzgórze-przysadka-nadnercza), wpływu na cytokiny, zwiększenia aktywności cAMP itp.

Neuroleptyki atypowe takie jak sulpiryd i amisulpryd(swoją drogą są dwa bliźniacze związki jeżeli chodzi o strukturę chemiczną) mają czysty profil farmakologiczny. W dawkach stosowanych w psychozach działają antypsychotycznie dzięki blokadzie postsynaptycznych receptorów dopaminergicznych D2. Z kolei niskodawkowane (działanie aktywizujące, przeciwautystyczne) blokują presynaptyczne autoreceptory dopaminergiczne. Autoreceptory działają jako regulatory/modulatory uwalniania swoistego dla siebie liganda(w tym wypadku dopaminy). Ich blokada skutkuje wzmożonym uwalnianiem dopaminy i odhamowaniem dopaminergicznym. Amisulpryd dodatkowo blokuje receptor serotoninergiczny 5-HT7, co według badań ma duży wpływ na jego efekt antydepresyjny. Efekt ten zachodzi od razu.

Jeżeli lek nie działa to nie zadziała i nie pomogą na to modły, szamańskie tańce ani teorie wymyślane przez knajpianych filozofów.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zbychu 1977 12 cze 2015, 15:28
Amisulpryd,sulpiryd,flupentiksol działają antyautystycznie natychmiast i niestety dosyć krótko (1-2 miesiące).
Zbychu 1977

przez ewa3700 12 cze 2015, 15:53
...u mnie efekt przeciwdepresyjny przy sulpirydzie nie był od razu, najmniej po 4 tygodniach. A o to mi głównie chodziło, zresztą obecnie go biorę. Co do innych efektów brania sulp. amis. czy fluankso...to nie mam pojęcia.

-- 12 cze 2015, 15:57 --

...głównie radek jest roczarowany amisulprydem, to może niech zmieni na sulpiryd.

przez radek111 12 cze 2015, 16:50
Ciekawi mnie teraz jedna rzecz skoro sulpiryd na mnie działał i to bardzo dobrze przywracał mi ludzkie uczucia i emocje to czemu AMI nie daje reakcji??? Może mam coś nie tak z układem dopaminergicznym.Jestem zawiedziony bo myślałem że wrócą mi uczucia po tym leku i motywacja.
Mam dosyć swojej bierności i tej ciągłej pustki.

przez lunatic 12 cze 2015, 23:30
potwierdzam to samo, działa od razu jak ma zadziałać, w dodatku początkowy okres to działanie najsilniejsze a nie na odwrót że nasila się dopiero z czasem

przez Jakub2015 18 lip 2015, 19:00
Witam będę brał za tydzień dawkę 150 mg chciałem się dowiedzieć jak ktoś bierze czy już zamula czy aktywizuje ?

przez dr. Psycho Trepens 18 lip 2015, 19:09
Jakub2015 napisał(a):Witam będę brał za tydzień dawkę 150 mg chciałem się dowiedzieć jak ktoś bierze czy już zamula czy aktywizuje ?

aktywizuje, ale może okazać się, że szybko zmuli, pewnie się pomylił twój lekarz, bo sulpirydu bierze się 150, a amisulprydu 50.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Jakub2015 18 lip 2015, 23:33
Jestem aktualnie na dawce 200 mg i czuje lekkie zmęczenie, ogólnie to choruje na schizofrenie i poprosiłem lekarz o zmniejszenie do 150 mg, na każdego działa inaczej więc zobaczymy jaki będzie efekt

przez xanonymous 19 lip 2015, 01:45
Low-Dose Amisulpride and Elevation in Serum Prolactin
http://www.psychiatrist.com/jcp/article ... n0606.aspx

A czy po fluanxolu (flupentyksol) np. 0,5mg też rośnie prolaktyna?

przez Jakub2015 19 lip 2015, 17:03
dr. Psycho Trepens napisał(a):
Jakub2015 napisał(a):Witam będę brał za tydzień dawkę 150 mg chciałem się dowiedzieć jak ktoś bierze czy już zamula czy aktywizuje ?

aktywizuje, ale może okazać się, że szybko zmuli, pewnie się pomylił twój lekarz, bo sulpirydu bierze się 150, a amisulprydu 50.

Jeszcze mam pytanie czy zwiększyła ci się dopamina na tej dawce ?

Sortuj wg