AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez ardhexyd 30 mar 2015, 03:23
Niektórzy biorą AMI nawet w dawce 12,5mg - znalazłem takie info na jednym z forów:
http://forums.phoenixrising.me/index.ph ... cfs.20964/

ciekawa sprawa, bo mnie najbardziej i dłużej pobudza 25mg niż 50mg, które szybko traci swój efekt,
może wartoby brać dłużej dawkę 25mg ? albo nawet spróbować regularnie brać 12,5mg razem z antydepresantem...
to dosyć ciekawa hipoteza, bo im mniejsza dawka tym bardziej działa presynaptycznie, im większa dawka tym
szybciej występuje działanie postsynaptyczne czyli zamulenie, dlatego jak muliło mnie już 50mg to brałem 25 i przymulenie malało,
więc hipoteza ma coś na rzeczy.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

przez Ewgf 30 mar 2015, 18:13
No mnie już zamulało przy 50mg. Teraz biorę 25 i jest ok ale to razem z fluanxolem 0.5mg.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Psychoanalepsja_SS 05 kwi 2015, 22:50
Podzielę się tylko doświadczeniem.
O 22 zarzuciłem per rectum 400mg amisulprydu. Nazajutrz chwyciła mnie akatyzja, raczej nie bardzo silna, ale i tak musiałem się kręcić, jakakolwiek pozycja stała sprawiała mi dyskomfort, ulgę dawało mi zamknięcie oczu i przyśnięcie, co było trochę możliwe. W końcu zaczęło puszczać. /cenzura/, walić neuroleptyki w dupę, posrało mnie. No ale "ciśnienie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez matnia 18 kwi 2015, 02:38
Wybaczcie moje pytanie, być może to już jest w tym wątku wspomniane, ale ja czuję się tak parszywie że nie mam siły szukać. Słyszałam że amisulpiryd działa antydepresyjnie, ale tylko przez krótki czas. Czy to prawda? Mnie potrzeba czegoś na dłużej...
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez Ewgf 18 kwi 2015, 07:08
matnia, działa dłuzej ale już tego tak nie czujesz jak na początku bo staje się to "zwykłe", albo normalnością. Dopiero widać że działało jak odstawisz.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez matnia 18 kwi 2015, 19:20
Czyli działa tak jak inne leki, antydepresanty i wszystkie... nie wyróżnia się pod tym względem od innych leków?
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez lunatic 18 kwi 2015, 20:16
róznica między nim a innymi antydepresantami jest zasadnicza, on działa po 1-3 dniach bez początkowych i odstawiennych skutków ubocznych

przez dr. Psycho Trepens 18 kwi 2015, 22:20
lunatic napisał(a):róznica między nim a innymi antydepresantami jest zasadnicza, on działa po 1-3 dniach bez początkowych i odstawiennych skutków ubocznych

To prawda.
Jeśli chodzi o zanik działania, to nie jest to z winy samego leku (choć odrobinę też), tylko nasz posrany umysł, który już się przyzwyczaił do leku i nie potrafi wykorzystać jego potencjału.
Inna sprawa to wpływ pozostałych czynników jak pogoda (wpływ na samopoczucie), codzienne stresy i reszta czynników zewnętrznych a także zwykła psychopatologia codzienności.

Amisulpryd w depresji/nerwicy to nie jest lek codziennego zastosowania, jego używa sie "falowo" jako pobudzacz, przywracacz koncentracji i ogólnie siły.
Brany dłużej niż kilkanaście dni zaczyna słabnąć w działaniu dlatego warto co np. 5 dni robić przerwę 1-2 dni i od nowa, wtedy działanie jest w miarę stabilne.
Bo nie warto się codziennie stymulować tym lekiem, nie tylko by nie marnować potencjału, ale i pozwolić umysłowi odpocząć, być bezczynnym, zwykła regeneracja.
Nawet literatura jasno pisze, że neuroleptyki w zaburzeniach afektywnych stosuje się nieregularnie i doraźnie. Inna sprawa to psychozy (...).
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez matnia 19 kwi 2015, 01:50
o o o.. to ja tak będę brać z przerwami.... zazwyczaj leki, które zaczynają szybko działać, równie szybko przestają. Ciekawe czy można ten amisulpiryd brać z doskoku, tak jak dopalacz hihi ....

przez lunatic 23 kwi 2015, 20:46
Kolejny raz pojedyncza dawka tego leku po 2 godzinach wyciagnela mnie z totalnego bagna depresyjno-lękowego

przez AlexCCC2 28 kwi 2015, 13:21
jestem podczas odstawiania pernazyny i czuje się gorący na twarzy jakiś rozemocjonowany może, wie któs co to?myśle żeby jeszcze troche pobrać leki może właśnie solian albo sylpiryd co robić?

przez lunatic 16 maja 2015, 16:12
czuje się jakbym był uzależniony od tego leku, jak go w dany dzień nie wezme jestem całkowicie wyssany z energii

przez radek111 22 maja 2015, 09:37
po jakim czasie można odczuć aktywizujące działanie???? moja dawka to 50 mg.

przez Jakub2015 24 maja 2015, 17:58
Witam, Brałem Solian w dawce 400 mg na dobę, ogólnie to jestem po nim zamulony i cały czas zmęczony. Lekarz mi zmieniła na 200 mg na dobę, biorę już taką dawkę od czwartku i nie czuję praktycznie żadnej zmiany. Czy muszę poczekać jakieś dwa tygodnie aby ten lek zadziałał w samej dawce 200 mg czy to od razu powinienem odczuć zmianę ?

Sortuj wg