AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez lunatic 08 cze 2014, 12:01
depresyjny napisał(a):A bierze ktos ten lek sam na dystymie depresje i radzi sobie w sensie ze stabilizuje nastroj, unicestwia melancholie,bo z tego co ja czytam to tak jak by to byl jakis dopalacz.

ja biore, mialem zalecony pojedynczo w dawce 50 mg ale dołożyłem do tego tianeptyne bo sam nie radził sobie za dobrze ze stanami lękowymi, na tym mixie jest nawet dobrze

-- 08 cze 2014, 11:03 --

co ciekawe sama tianeptyna wywołuje silne rozdrażnienie a dodatek amisulpirydu to eliminuje

przez depresyjny 08 cze 2014, 12:07
A jezeli ktos ma lek, bezsennosc, wogole takie uczucie w dzien zeczujesz sie jak szmata,skryta agresje wsrod ludzi i jest to spowodowane niedoborem dopaminy to ten jeden lek moze to wszysrkowyregulowac?

-- 08 cze 2014, 12:10 --

Ludzie sie smieja bo cos smiesznego powiem ja sie rowniez smieje a w piersiach mam bol
depresyjny

przez lunatic 10 cze 2014, 10:40
lek wykończył chyba swoje działanie :pirate: co to ma byc, miesiąc działał dobrze a teraz nie mam na nic siły i w dodatku ataki paniki :pirate:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 11:54
Normalka :) Obecnie próbowałem brać go trzeci raz w życiu i działania już nie czuję.
Marian_Paździoch

przez devnull 10 cze 2014, 15:56
to jest neuroleptyk, antypsychotyk, więc dłuższe branie go zawsze będzie kończyć się takim efektem.
dlatego moim zdaniem ten lek można stosować optymalnie 3x w tygodniu, najlepiej co drugi dzień.
mam już 5 lat doświadczenia z tym lekiem :)
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez elfrid 10 cze 2014, 17:22
lunatic napisał(a):lek wykończył chyba swoje działanie :pirate: co to ma byc, miesiąc działał dobrze a teraz nie mam na nic siły i w dodatku ataki paniki :pirate:

Tak szybko przestał działać? Zupełnie niedawno zacząłeś go brać i do tego chwaliłeś.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 17:47
Też go chwaliłem ;) Za każdym razem na początku chwalę, a potem kupa.
Marian_Paździoch

przez lunatic 10 cze 2014, 18:25
elfrid napisał(a):Tak szybko przestał działać? Zupełnie niedawno zacząłeś go brać i do tego chwaliłeś.

no bo dobrze dzialał dopoki nie zaczął powodować ataków lęku, u mnie napad lęku wygląda w ten sposób ze zanim do tego dojdzie czuje fizyczne wyczerpanie jakies juz 2-3 dni wczesniej i punkt kulminacyjny tego stanu to atak paniki
wezme xanax i nagle wyczerpanie mija i wraca energia, juz tak mam od dawna

-- 10 cze 2014, 17:29 --

devnull napisał(a):to jest neuroleptyk, antypsychotyk, więc dłuższe branie go zawsze będzie kończyć się takim efektem.

brałem Wellbutrin, ktory nie jest neuroleptykiem ani antypsychotykiem i była identyczna sytuacja, po początkowej poprawie i działaniu pobudzającym męczyłem sie potem miesiącami z wyczerpaniem i atakami paniki bo lekarz zwalał wine na przesilenie wiosenne

-- 10 cze 2014, 17:31 --

widocznie mimo tego ze mam objawy w postaci obnizenia energii i motywacji to nie moge brac lekow aktywizujących a lekarz mi je ciagle daje mimo to ze widzi co sie po nich dzieje, 120 zł za wizyte a i tak musze sie sam leczyc :pirate:

przez elfrid 10 cze 2014, 18:39
lunatic, to jaki teraz Twój lekarz ma plan? w sensie co Ci przepisze? Ostatnio na wizycie chyba dawał Ci coś do wyboru amisulpiryd albo coś tam.

przez lunatic 10 cze 2014, 18:54
nie wiem czy nie pojsc do jakiegos innego, dał jeszcze do wyboru amantadyne i selegiline, ale sam nie wiem czy tego probowac, wg niego te trzy mialy dzialac tak samo wiec jest ryzyko ze tak samo beda wywoływać napady lękowe

-- 10 cze 2014, 17:57 --

wspominał jeszcze o tianeptynie, a poniewaz ja mialem to dołozylem na własną reke do amisulpirydu bo nie udało mi sie skontaktowac z lekarzem i zmniejszyły się te stany lękowe, ale tez do czasu, moze brałem za mało bo 2 dziennie zamiast 3

przez elfrid 10 cze 2014, 19:23
lunatic, no to spróbuj tej tianeptyny w słusznej dawce. swoją drogą próbowałeś fluwoksaminy, wenlafaksyny, albo escitalopramu?

przez lunatic 10 cze 2014, 19:27
elfrid,
no wlasnie mowilem lekarzowi ze kiedys dobrze sie czulem na wenli ale stwierdzil ze amisulpiryd na objawy neurasteniczne bedzie lepszy
escitalopram? nie zartuj, słabe ma notowania na forum :D
a Wellbutrin i amisulpiryd są faktycznie dobre na lęk, ale na lęk społeczny a nie napadowy, mialem po nich większą pewność siebie
tianeptyne juz brałem 2 razy wczesniej, nie do wytrzymania drazliwosc i agresja po niej,ale lepsze to niz ataki paniki

przez elfrid 10 cze 2014, 20:05
lunatic, to, że lek ma słabe notowanie na forum, nie znaczy, że nie będzie działał w Twoim przypadku. Ja bym na Twoim miejscu spróbował wenlafaksyny albo fluwoksaminy. Tylko Ty masz ataki paniki, czy bardziej objawy neurastenii czyli szybka męczliwość, zmęczenie itp.

przez lunatic 10 cze 2014, 20:08
lekarz stwierdził neurastenie, ale jak wezme na to coś pobudzającego to mi powoduje ataki paniki, na paro znow było straszne zamulenie i zobojętnienie, przydałoby sie cos posrodku typu sertraliny ktorej nie moge brac, ale niestety nie ma drugiej sertraliny
nie kojarze zebym mial kiedys ataki paniki same z siebie, zawsze były po leku (moklobemidzie, wellbutrinie a teraz amisulpirydzie)

Sortuj wg