AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez Anna Maria 06 lip 2013, 17:51
radek111, schizofrenia niezróżnicowana lub schizotypia
Anna Maria

przez Lusesita Dolores 06 lip 2013, 17:53
radek111, może działa ale czemu wciąż mi smutno
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez radek111 06 lip 2013, 17:54
kasiątko, o schizotypi coś słyszałem a jakie objawy dominują?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 06 lip 2013, 17:57
radek111, wiesz co, przepraszam ale nie jestem typowym przypadkiem bardziej mam objawy depresyjno-lękowe i fobię społczną oddzielnie zdiagnozowana.
Anna Maria

przez radek111 06 lip 2013, 18:00
kasiątko, mi też lekarz powiedział ze jestem ciężkim przypadkiem do diagnozy.
Niby schizofrenia prosta,ale o dystymii też wspomniał.

przez Anna Maria 06 lip 2013, 18:17
radek111, mi wyszła dystymia na testach osobowości i zero objawów psychotycznych oraz paranoidalnych,więc wiesz, taki nietypowy przypadek raczej ze mnie.
Biorę oprócz Solianu leki przeciwdepresyjne Mirtor i esci i jest ok.
Anna Maria

przez radek111 06 lip 2013, 18:26
Zobaczę jak się ten mój obecny zestaw spisze(Solian +Klozapol) może jak za miesiąc nic nie ruszy z samopoczuciem do przodu to też poproszę o jakiś antydepresant dodatkowo.Kiedyś brałem Sulpiryd i dość szybko na mnie zadziałał zaktywizował i odhamował ale później przestał jakby działać.

przez Dżejmson 27 lip 2013, 10:37
Niestety, Solian miał mnie trochę pobudzić i miałem nadzieję, że emocje wrócą chociaż na moment - mogę amisulpryd jeść jak cukierki, niezależnie od dawki, nie działa na mnie w żaden sposób ;)
Dżejmson

przez Lusesita Dolores 27 lip 2013, 11:10
Mnie solian mocno aktywizuje, a jak wezme wieksza dawke to nie moge usiedziec w miejscu tylko musze chodzic
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez radek111 31 lip 2013, 16:11
Ja już prawie dwa miesiące na Solianie i jakiegoś pozytywnego działania nie czuje.
Za dwa dni mam wzytę zobaczymy co dalej.

przez xanonymous 31 lip 2013, 19:07
A ja biorę Solian 50-100mg i cały dzień jestem senny i potwornie zmęczony. Chyba Solian już na mnie nie działa. Długo go biore z małymi przerwami. Ostatnio to tylko 3 dni czułem jakieś ożywienie po tym leku a teraz w ogóle nic. Zastanawiam się czy to moje potworne zmęczenie i senność to nie objaw jakiś niedomagań fizycznych a nie psychicznych. Znacie jakieś leki , które ożywiają człowieka, dodają troche energi i rześkości? Nawet kawa zbytnio nie pomaga. Zupełnie innaczej się czułem jak zaczynałem się leczyć, wstawałem rano rześki i świerzy , niespokojnie pobudzony (kiedy nie bralem jeszcze leków) a teraz ledwo żywy że nieraz oddychanie nawet mi wysiłek sprawia. IM dłużęj się lecze tym gorzej się czuje:/ przez krotki okres bylo w miare dobrze ale to dawno temu.

przez devnull 13 sie 2013, 21:56
xanonymous napisał(a):A ja biorę Solian 50-100mg i cały dzień jestem senny i potwornie zmęczony. Chyba Solian już na mnie nie działa. Długo go biore z małymi przerwami. Ostatnio to tylko 3 dni czułem jakieś ożywienie po tym leku a teraz w ogóle nic. Zastanawiam się czy to moje potworne zmęczenie i senność to nie objaw jakiś niedomagań fizycznych a nie psychicznych. Znacie jakieś leki , które ożywiają człowieka, dodają troche energi i rześkości? Nawet kawa zbytnio nie pomaga. Zupełnie innaczej się czułem jak zaczynałem się leczyć, wstawałem rano rześki i świerzy , niespokojnie pobudzony (kiedy nie bralem jeszcze leków) a teraz ledwo żywy że nieraz oddychanie nawet mi wysiłek sprawia. IM dłużęj się lecze tym gorzej się czuje:/ przez krotki okres bylo w miare dobrze ale to dawno temu.

A poza Solianem dostajesz jakis antydepresant, jesli tak to jaki ?
Do tego jakieś benzo czy inne syfy ?

Po drugie, im mniejsza dawka tym wieksze pobudzenie, odstaw Solian na tydzien,
potem weź 25mg i zdaj relację :) Mnie dawki powyżej 50mg zamulają, biorę
albo 50mg kiedy mam silne objawy negatywne, a jesli czuje lekka anhedonie,
brak sily i motywacji to zarzucam 25mg.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez xanonymous 17 sie 2013, 10:09
No antydepresanty mam zmieniane co miesiąc albo wcześniej. nie biore benzo (czasem wezme zolpidemu kawalek zeby wylaczyc sobie swiadomosc i usnac jak nie moge wytrzymac tego jak sie czuje). Ja mam cały czas anhedonie (nawet palenie papierosow nie sprawia przyjemnosci) i brak motywacji. Obecnie biore od kilku dni moklobemid. Wcześniej brałem 3 tygodnie escitalopram w dawce 2,5 mg (1/4 tabletki), wczesniej tydzien valdoxan ale nie moglem sie po nim dobudzic, wczesniej tez tydzien mirtazapine ale tez bylem caly dzien senny, itd. mam już tak zatruty mozg lekami ze sie jakis otepialy zrobilem i zaczynam zapominac rozne rzeczy, wczoraj poszedlem do sklepu i zapomnialem ze soba portfela:/

przez devnull 22 sie 2013, 18:19
xanonymous napisał(a):No antydepresanty mam zmieniane co miesiąc albo wcześniej. nie biore benzo (czasem wezme zolpidemu kawalek zeby wylaczyc sobie swiadomosc i usnac jak nie moge wytrzymac tego jak sie czuje). Ja mam cały czas anhedonie (nawet palenie papierosow nie sprawia przyjemnosci) i brak motywacji. Obecnie biore od kilku dni moklobemid. Wcześniej brałem 3 tygodnie escitalopram w dawce 2,5 mg (1/4 tabletki), wczesniej tydzien valdoxan ale nie moglem sie po nim dobudzic, wczesniej tez tydzien mirtazapine ale tez bylem caly dzien senny, itd. mam już tak zatruty mozg lekami ze sie jakis otepialy zrobilem i zaczynam zapominac rozne rzeczy, wczoraj poszedlem do sklepu i zapomnialem ze soba portfela:/

Solian sprawia, że mniej chce się palić, a przy większych dawkach papieros po prostu odrzuca ;)
Moklobemid to MAO wiec musisz uwazac, nie wiem jak jest z interakcjami, ale twoj lekarz decyduje...
Z antydepresantow jedyne co cie MOCNO nie zamulą to: Sertralina i Fluoksetyna, bo SNRI wiele osób przerabiało tutaj z marnym skutkiem (effectin, cymbalta).
Escitalopram bardzo zamula, Valdoxan jeszcze bardziej, Mirtazapine pewnie poradzili ci fanatycy 5HT-2C ;)

A z tym Moklobemidem to trochę hardcore, ale sprawdzić możesz.
Ja bym w ciebie walił Fluoksetyną i Sulpirydem, bo Solian przydrogi ;)
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg