AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

Re: Solian -- dziwne stany

przez savior 01 lip 2010, 12:13
Ja bym sie starał skontaktowac z lekarzem wczesniej...(no chyba ze objawy ustąpiły/zmniejszyły sie)...
savior

przez skynet 04 lip 2010, 09:34
Solian jednym z działań ma działanie aktywujące po prostu bierzesz za dużą dawkę lub ten lek nie jest odpowiedni dla ciebie.
A tak poza tym mam pytanko czy po kilku miesiącach brania solianu mogą wystąpić częste bule głowy.
http://www.pajacyk.pl/index.php Odwiedż nas to nic nie kosztuje.

przez savior 04 lip 2010, 11:40
Solian w małych dawkach może działać aktywizująco..w wysokich dawkach działa hamująco na układ nerwowy...
savior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy Solian jest też lekiem przeciwdepres.?

przez typhus 10 lip 2010, 13:05
na ulotce jest napisane, że to lek na ostrą schizofrenią, a w internecie wyczytałem, że niektórym ten lek został przepisany też na depresję - może to ktoś zweryfikować, czy Solian pomaga również zwalczyć depresję...?

Re: czy Solian jest też lekiem przeciwdepres.?

przez Jednakowoż 10 lip 2010, 15:03
Z tego co wiem Solian w niewielkich dawkach zamiast blokować receptory dopaminy (bo w ten sposób działają neuroleptyki), dość mocno zwiększa jej poziom. A dopamina to radość, przyjemność i takie tam.

Z tym że neuroleptyki są uważane za bardziej niebezpieczne od leków przeciwdepresyjnych.

Poza tym trzeba zauważyć, że Solian jest bardzo drogi i refundowany tylko an schizofrenię.

Podobnie, ale chyba słabiej, działa starszy Fluanxol.

przez skynet 14 lip 2010, 05:39
Solian w małych dawkach ma działanie aktywujące. A fluanxol wskazany jest w depresji z towarzyszącym lękiem, uczuciem osłabienia brakiem inicjatywy.Przewlekłe nerwice z lękiem,depresją i spadkiem aktywności.Zaburzenia psychosomatyczne z poczuciem wyczerpania.Stosowany również w schizofrenii jest lekiem neuroleptycznym jak i solian.
http://www.pajacyk.pl/index.php Odwiedż nas to nic nie kosztuje.

przez komandos6 14 lip 2010, 13:25
Przede wszystkim jest lekiem stosowanym w leczeniu schizofrenii i to w ostrych jak również przewlekłych przypadkach.Nie wiadomo czemu pytasz?
Jeżeli leczysz tylko depresję na pewno lekarz nie przepisze Ci tego leku.Obecnie na rynku jest tyle leków przeciwdepresyjnych i to najnowszej generacji że nie ma co się zastanawiać nad stosowaniem Solianu w zespołach depresyjnych.Chyba że leczysz się z powodu innej diagnozy,ale co do stosowania takich leków to przede wszystkim decyduje lekarz i przede wszystkim specjalista. :smile:
Zbyszek

przez tomek33 15 lip 2010, 10:11
Nie, Solian jest lekiem przeciwpsychotycznym stosowanym w zaburzeniach, w których dominuja objawy wytwórcze (omamy, urojenia, itp.). Ma pewne działanie aktywizujace, przeciwdepresyjne, antyautystyczne, które pomagaja pacjentom z tzw. objawami negatywnymi schizofrenii (wycofanie się, izolacja itd.). Nie jest stosowany w leczeniu depresji; w leczeniu depresji stosuje się leki przeciwdepresyjne!!!

Solian

przez jacas 16 sie 2010, 01:30
witam.
od jakiegos pol roku bralem Alvente z Solianem w dawce 200mg
2 dni temu skonczyl mi sie Solian, a recepte moge odebrac dopiero jutro. dzisiaj dopadl mnie koszmarny lęk i napiecie. czy to skutek przerwania leczenia Solianem :bezradny: ?
jacas

Solian i jego dzalanie przecwdepresyjne.

przez bretud 29 sie 2010, 22:31
Witam.Mam pytanie dotyczace Solianu a mianowicie czy Solian w wiekszych dawkach rowniez ma dzialanie przeciwdepresyjne. Biore 800mg.Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
Ostatnio edytowano 30 sie 2010, 09:16 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę do tematu o Solianie.

Re: Solian

przez bretud 30 sie 2010, 17:36
A mam jeszcze male pytanko. Czy jesli podnosi dopamine w malych dawkach to czy wplywa negatywnie na objawy pozytywne czy tez zachowuje sie neutralnie.Bo co prawda z mojej nie do konca zbyt duzej wiedzy wiem ze jesli jest nadmiar dopaminy w mozgu to pojawiaja sie objawy pozytwne.

przez kochanie 30 sie 2010, 20:13
bretud napisał(a):A mam jeszcze male pytanko. Czy jesli podnosi dopamine w malych dawkach to czy wplywa negatywnie na objawy pozytywne czy tez zachowuje sie neutralnie.Bo co prawda z mojej nie do konca zbyt duzej wiedzy wiem ze jesli jest nadmiar dopaminy w mozgu to pojawiaja sie objawy pozytwne.

Wydaje mi sie, że gdy masz psychoze z duzym nasileniem pozytywnych i jestes pobudzony, t solian w małych dawkach moze zaszkodzic, bo on pobudza. w dużych dziala uspokajająco

[Dodane po edycji:]

jacas napisał(a):witam.
od jakiegos pol roku bralem Alvente z Solianem w dawce 200mg
2 dni temu skonczyl mi sie Solian, a recepte moge odebrac dopiero jutro. dzisiaj dopadl mnie koszmarny lęk i napiecie. czy to skutek przerwania leczenia Solianem :bezradny: ?

tak, to objawy odstawienne.

przez zaqzax 09 lis 2010, 18:08
czy pojawił się już tanszy zamiennik tego Solianu ?
bo ciezko dostac dawke 100mg, zazwyczaj sprzedaja 200 i 400mg ale to dla mnie za duzo.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Mattej 09 lis 2010, 18:33
miko84 napisał(a):Również stawiam na akatyzję, najbardziej znienawidzony przezemnie stan adhd-podobny :f Wynika z blokowania dopaminy, z tym, że ja dostawałem akatyzji po lekach serotoninowych.

Miko, po Twoich postach wnioskuję, że nie tolerujesz obniżania dopaminy, czy to bezpośrednio, czy pośrednio (SSRI).

Sortuj wg