AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez Lord Kapucyn 19 maja 2012, 17:13
one-half napisał(a):Zastanawiam się, jak wyglądałoby zestawienie skuteczności neuroleptyków (zwłaszcza w porównaniu z antydepresantami) w leczeniu zaburzeń depresyjnych/dystymicznych/lękowych?

Amisulpryd-Solian w leczeniu zaburzeń depresyjnych/dystymicznych okazał się skuteczniejszy od sertraliny (SSRI), fluoksetyny (SSRI) i imipraminy (TLPD) oraz tak samo skuteczny jak amitryptylina (TLPD) i amineptyna (TLPD). Randomizowane badania kliniczne, podwójnie ślepa próba. We Włoszech amisulpryd w dawce 50 mg pod nazwą handlową Deniban jest zarejestrowany do leczenia dystymii.

Ja od siebie dodam, że to wszystko znajduje potwierdzenie w praktyce. Amisulpryd/Sulpiryd w dawce 50-200mg (zwykle 100mg) jako jedyny wyrywa mnie z ciężkiej depresji. Złego słowa o tym leku nie powiem. Za to tzw. "klasyczne leki przeciwdepresyjne" w moim przypadku kompletnie się nie sprawdzają-tak jakbym łykał cukierki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez frustrated 20 maja 2012, 19:17
"klasyczne leki przeciwdepresyjne" w moim przypadku kompletnie się nie sprawdzają-tak jakbym łykał cukierki.

no to pewnie z serotonina jest ok, tylko dopaminka Ci wariuje :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez Lord Kapucyn 21 maja 2012, 18:51
frustrated, Zgadzam się, doszedłem do takiego samego wniosku już dawno temu.

A tak w ogóle to tylko chciałem Wam dać znać, że zaryzykowałem i biorę ten amisupryd z pudełka, ten śmierdzący 10-letnimi skarpetkami/kalesonami i kopie tak samo dobrze jak ten nowiuśki z blistrów- nie zatrułem się, ani nic. Kutwa i dusigrosz ze mnie, nie lubię marnować tabletek.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 21 maja 2012, 18:54
Amisulprid,sulpiryd działają podobie,cena na korzysc sulpirydu-jest 20 razy tanszy od ami,recke za sulpiryd łatwiej dostac bo wskazany jest w nerwicach,depresji,migrenie czy problemach żołądkowych,amisulpryd tylko w schizofrenii.
QueenForever

przez Lukrecja. 24 maja 2012, 08:53
Biore od kilku dni solian w dawce 600mg na dobe. Nie mam zadnych skutkow ubocznych.Czuje sie dobrze :)

-- 24 maja 2012, 15:25 --

Wlasnie mi lekarz zwiekszyl do 800mg :/
Lukrecja.

przez xanonymous 25 maja 2012, 10:44
Mad_Scientist, Amisulpiryd wplywa na receptory D2,D3. W malych dawkach prodopaminergicznie. A jak jest z sulpirydem? Wyczytałęm żę "Wykazuje wybiórcze blokowanie ośrodkowych receptorów D2, zwłaszcza w układzie mezolimbicznym." Czyli tylko na tej jeden receptor wplywa? Też male dawki (ile mg) dzialaja prodopaminergicznie? I jakie skutki uboczne (czy w malych dawkach też są), np. podwyzszenie prolaktyny, apetyt?

-- 25 maja 2012, 12:44 --

Mad_Scientist napisał(a):"klasyczne leki przeciwdepresyjne" w moim przypadku kompletnie się nie sprawdzają-tak jakbym łykał cukierki.

A próbowałeś możę coaxil (tianeptyne)?

przez Lord Kapucyn 25 maja 2012, 12:59
xanonymous,

Maciej farmaceuta napisał(a):amisulpiryd nie powoduje nadwrażliwości rec D2 i zwiększenia ich liczby-mniejsze prawdop.późnych dyskinez,amisulpiryd działa też na D3(sulpiryd nie)-amisulpiryd jest bezpieczniejszy;skuteczniejszy w schizofrenii(sulpiryd w depresji)Neuroleptyki mają tak "sympatyczne"sk.uboczne,że dawka ma naprawdę znaczenie

Amisulpiryd działa silnie na receptory D2 w ukł mezolimbicznym-zniesienie objawów wytwórczych(halucynacje,itp..)-jest lepszy w schizofrenii.Sulpiryd działa bardziej na obszary korowe-zniesienie obj negatywnych,odhamowanie.Sensytyzacja rec D2 dotyczy prążkowia-objawy parkinsonowskie,podwyższ.prolaktyny

W wielkim uproszczeniu sulpiryd wpływa jedynie na receptory D2, a amisulpryd na D2 i D3. W małych dawkach 50-200mg oba działają prodopaminergicznie. U mnie 100mg ami to dawka optymalna.

Skutków ubocznych w małych dawkach nie zaobserwowałem praktycznie żadnych, ani na sulpi ani na ami.

Moderator/ R2 - D2

przez QueenForever 25 maja 2012, 13:49
Mozna załozyc ze dawka 100 amisilprydu odpowiada 150-200 sulpirydu.
QueenForever

przez logik 26 maja 2012, 10:03
ja biorac solian (amisulpryd) 4 lata powiem, ze nie widze sensu brac tego leku ze wzgledu na to, ze sulpiryd ma mniej skutkow ubocznych, mniej zamula i jest tanszy (darmowy w dawkach 100mg i 200mg). zaczalem od wczoraj brac sulpiryd i juz widze, ze moge normalnie sie wyproznic, co nie bylo mozliwe na solianie 50mg-100mg. solian jest mocniejszy, bardziej zamula i jak sobie porownacie sklad to zobaczycie, ze do solianu dodatkowo jakichs gow.nianych skladnikow dodali. tabletka 200 sulpirydu jest 2 razy mniejsza od tabletki 200 solianu wiec to cos mowi - dodali jakichs swinstw tylko po to, zeby bylo wiecej skutkow ubocznych.
obserwowany

przez Lord Kapucyn 01 cze 2012, 21:23
Nie wiem czy tę zasługę przypisać ami, ale w każdym razie biorę go znów od 2 tygodni i objawy NN wyparowały. Extra.

Moderator/ R2 - D2

przez Perfekcyjna 02 cze 2012, 17:49
Witajcie, od kilku tygodni biorę candelę (amisulpryd) dwa razy, rano i po południu po 50g. Do tego seronil (fluoksetyna) i tegretol (carbamazepina).
Rozpoznanie: BPD, ChAd, Bulimia.

Wcześniej zamiast candeli brałam pernazynę, ale przestałam na nią reagować i dostałam manii.

Dziwi mnie jedno. Skoro mówicie, że amisulpryd w dawkach do 150 mg działa aktywizująco, to jak ma się do moich hipomaniakalnych objawów fakt, że biorę go 100 g na dobę?

przez mauolat25 03 cze 2012, 14:47
Witam!
Jestem tu nowy. Cierpię na depresje, dystymie nie do końca ustalone przez lekarzy bo jedni mówią to inni tamto. Otóż początki pojawiły sie już w szkole gimnazjanlej. Potem zaczeły się testy z narkotykami od THC po Najjcięższy nałóg czyli Heroina, aktualnie jestem na Metadonie. Po odstawieniu narkotyków nie mogę sobie poradzić z tym moim nastrojem, były próby samobójcze itd.
Z leków na depresje wypróbowałem wszystkie prawie (możliwe). Tracę nadzieję że kiedyś trafie na lek który w końcu pomoże. Aktualnie namówiłem tzn zasugerowałem mojemu doktorowi aby spróbować lek Solian,bo dużo czytałem o tym leku. Z neuroleptyków brałem kiedyś ale jedno opakowanie niecałe zdążyłem zjeść Fluanxol po którym nic nie czułem ot drażetka czerwona.
Wczoraj wziąłem ok 15 pół (50mg) tbl a o 20:00 kolejne pół. Dzisiaj rano potwornie boli mnie głowa i nie mogłem spać od wczesnych godzin porannych a wybrałem ten lek wcześniej był Edronax ze względu na kłopoty ze snem.
1.Otóż mam pytanie czy ktoś np. po klomipraminie, Venlectinie miał takie kłopoty że nie potrafił się zwlec z łóżka??? Ja raz spałem do godziny 17 i spałbym dalej gdybym nie zobaczył która jest godzina wtedy aż wyskoczyłem z łóżka w szoku do której można spać.
2. O której bierzecie lek bo nie chce dzielić na pół tych "setek" rano czy wieczorem?
3. Brałem kiedyś lek Tramal.Poltram, Ultram itd. Otóż lek ten uwalnia serotoninę i blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny no i jest słabym opioidem. Po tym leku depresja zniknęła dosłownie jak ręką odjął, spowodował wspaniałe samopoczucie wrecz lekką euforię, chęć gadania, kontaktu z ludźmi, robienia czegoś,itd. Moge go mieć ale to jest już wchodzenie w narkotyki. Czy ktoś próbował?
4. Jest coś takiego że jeśli bierze się Tramal i weźmiesz np.ssri Tramal przestaje działać i to na "zawsze" chyba doszedłem do wniosku że jeżeli tramadol wypuszcza serotoninę i następuje natychmiastowa poprawa samopoczucia to ssri czy snri automatycznie blokuje tą serotonine i całe czary znikają.
5. Mam pytanie dotyczące metylofenidatu jest przewidziany do leczenia dla dorosłych ? No i na różową recke rozumiem. Bo zastanawiam się czy np. na kłopoty ze snem mógłbybyć strzałem w dziesiątkę pozostaje problem załatwienia Czy ktoś z Was ma dojście na terenie małopolskiego? Do tego dołożyłbym jakiś antydepresant typu Anafranil lub Venlectine.
6> Troche krępujący problem jak jest u Was z libido i orgazmem pytanie kieruje do Mężczyzn. Bo u mnie jest tak że libido jest stale podniesione niezależnie czy biorę leki czy nie, natomiast mam problem z dojściem do końca, tego problemu nie było absolutnie po tramadolu (wręcz przeszkadzał a niekiedy uniemożliwiał poprostu).
7. Doszedłem do wniosku że mój problem to kłopoty głownie z serotoniną, dopaminą i noradrenaliną ztym że dopaminą i noradrenaliną o wiele mniejszy . Jestem w ciężkiej sytuacji bo leczę sie już 6-7 lat i nic nie pomogło do tej pory, zastanawiałem sie nad elektrowstrząsami jeśli się je wykonuje i może wypróbowania leków MAOi czy coś takiego bo tego nigdy nie brałem i nie wiem jak działają? Jeśli to się nie sprawdzi zastanawiam się czy nie brać Tramalu i finito tylko że on wątrobę niszczy ale nie wiem czy nie wyjdzie najedno i to samo skoro mam się faszerować lekami po kilka miesięcy i potem zmieniac czy brać tramal.

przez QueenForever 03 cze 2012, 14:55
Sertralina jest skuteczna w leczeniu dystymii,choć amisulpryd czy sulpiryd również .
QueenForever

przez logik 05 cze 2012, 18:46
sertralina jest skuteczna w indukowaniu depersonalizacji i tlumieniu emocji
obserwowany

Sortuj wg