AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

SOLIAN (Almisulpryd-Amisan)

przez kuzyn 15 lut 2012, 22:12
w takiej dawce to może likwidować pozytywne objawy typu omamy
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Michuj 15 lut 2012, 22:15
Brał ktoś Sulpriyd? Jakieś porównanie do Solianu?
Loża szyderców

przez kuzyn 15 lut 2012, 22:23
Bardzo podobne, szczerze to nie zauważyłem między nimi większej różnicy
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norma_baker 20 lut 2012, 11:38
hej a jeśli brałam sulpiryd i ten powodował u mnie mlekotok [nawet zejście do 100 mg na dobę nie pomogło], to czy jest sens próbowania z solianem? w sensie - czy solian ma na tyle podobne działanie by również powodować hiperprolaktynemię? w teorii tak, wiem, ale może ktoś brał oba leki z tym chrzanionym skutkiem ubocznym??
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez logik 29 lut 2012, 20:26
nie mialem mlekotoku na solianie za to mam ginekomastie, ale wole brac solain i byc aktywnym i miec ginekomastie niz lezec w lozku i nie brac solianu. tak w ogole solian jest na dopamine. w dawce 50-200mg na podniesienie dopaminy, w dawce 400mg-wzyz na zablokowanie dopaminy. wlasnie w dawce 50-200mg dobry jest podobno na depresje. ja to biore, bo mam schizofrenie prosta i mi w dawce 200mg z rana pomaga. po solianie mam najmniej skutkow ubocznych, bo solian dziala tylko na receptory dopaminergiczne D2, D3. ze skutkow ubocznych to ginekomastia (mlekotoku nie mam), zaparcia w zaleznosci od dawki i sennosc. ginekomastia mi nie przeszkadza, bo sie przyzwyczailem, a poza tym mam to gdzies, zaparcia potrafia byc uporczywe, sennosc da sie wytrzymac, bo jest to raczej sennosc rodzaju naturalnego. w ulotce jest napisane, ze dziala na objawy negatywne w dawce 50-300mg - bzdura, bralem w dawce 250mg, 300mg, 350mg, 400mg na raz i nigdy nie bylo dobrze - na angielskiej wikipedii jest napisane, ze solian owszem dziala na objawy negatywne, ale w dawce 50-200mg. testowalem na wlasnej skorze wiec wiem co mowie. dopiero 200mg pozytywnie na mnie zadzialalo.
obserwowany

przez Laima 04 mar 2012, 16:35
Czy ktoś wie czy solian wpływa na wagę,apetyt?
Laima

przez lexaper 04 mar 2012, 22:31
Laima napisał(a):Czy ktoś wie czy solian wpływa na wagę,apetyt?

jest to reakcja indywidualna , zalezy takze od dawki Solianu np ja brałem Solian w dawce malutkiej 50-100mg i nic nie przytyłem ani nie schudłem.. ,

przez Miniaa 07 mar 2012, 20:24
Laima, ja brałam 2*400mg i na apetyt i wagę nie wpłynął
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez nobenzo 10 mar 2012, 16:18
ja brałem sulpiryd przez pewien czas to faktycznie trochę mnie pobudzał, ale przy tym drżały mi dłonie i ciągle bolał mnie brzuch.. Ostatnio zmieniłem na Solian i jest o niebo lepiej, nie ma skutków ubocznych, bardzo trzeźwo i fajnie się myśli, a do tego wcale nie czuje się apetytu, także już schudłem parę kg.. Dodam, że biorę bardzo małą dawkę bo 2 x dziennie po pół tabletki i jest ok, nie potrzebuje zwiększać, polecam ten lek bo jest świetny a wcześniej brałem już chyba wszystko..

przez lexaper 10 mar 2012, 21:27
nobenzo napisał(a):ja brałem sulpiryd przez pewien czas to faktycznie trochę mnie pobudzał, ale przy tym drżały mi dłonie i ciągle bolał mnie brzuch.. Ostatnio zmieniłem na Solian i jest o niebo lepiej, nie ma skutków ubocznych, bardzo trzeźwo i fajnie się myśli, a do tego wcale nie czuje się apetytu, także już schudłem parę kg.. Dodam, że biorę bardzo małą dawkę bo 2 x dziennie po pół tabletki i jest ok, nie potrzebuje zwiększać, polecam ten lek bo jest świetny a wcześniej brałem już chyba wszystko..

witaj

a jak długo juz bierzesz Solian i w jakiej dokładnie dawce ?
jezeli moge zapytac jaką masz diagnoze ? jakie masz objawy ?

pozdrawiam
d.

przez tahela 10 mar 2012, 21:45
Mam pytanie do tych co biorą w małych dawkach na aktywizację czy działa, tak żeby dać kopa trochę po prostu i to samo pytanie do sulpirydu, czy aktywizuje?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lord Kapucyn 11 mar 2012, 08:39
Solian w dawkach "antydepresyjnych" okazał się skuteczniejszy od sertraliny i imipraminy, oraz tak samo skuteczny jak amitryptylina i amineptyna w leczeniu dystymii i "podwójnej depresji".

http://biopsychiatry.com/amivsert.htm
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9165379
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10512080
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9892856

Poza tym uściślijmy jedną rzecz. Solian w dawkach 50-200mg/dobę blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3, co skutkuje uwalnianiem dopaminy i odhamowaniem. Z tego powodu w małych dawkach jest stosowany w leczeniu klinicznej depresji i dystymii. Np. we Włoszech amisulpryd w dawce 50 mg, pod nazwą handlową "Deniban", jest zarejestrowany do leczenia dystymii. Z kolei w dawkach 400-1200mg/dobę działa jako antagonista D2 i D3, blokuje dopaminergiczną neurotransmisję i wykazuje działanie przeciwpsychotyczne. W takich dawkach tak jak napisał kuzyn sprawdza się w zwalczaniu objawów pozytywnych typu omamy czy urojenia w przebiegu schizofrenii.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez norma_baker 11 mar 2012, 14:28
Mad_Scientist napisał(a):Solian w dawkach 50-200mg/dobę blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3, co skutkuje uwalnianiem dopaminy i odhamowaniem

Mad_Scientist, rozumiesz/umiesz wyjaśnić ten mechanizm? tzn. jak się ma blokowanie rec. presynaptycznych do zwiększonego uwalniania dopaminy. wiem, że receptorów d2 i d3 jest najwięcej w prążkowiu. prążkowie jest natomiast pierwszym przystankiem dopaminergicznej drogi nigrostriatalnej. stacją początkową jest istota czarna, gdzie produkowana jest dopamina. czy zatem, blokowanie presynaptycznych receptorów dopaminowych w prążkowiu, może skutkować kompensacyjnym, zwiększonym uwalnianiem dopaminy w istocie czarnej, w celu pobudzenia pęcherzyków presynaptycznych do uwalniania dopaminy do przestrzeni synaptycznej? bo jeśli receptory są częściowo zablokowane, to impuls pobudzający, w tym przypadku ilość uwalnianej dopaminy, musi być odpowiednio silniejszy aby pobudzić receptor. nasuwa mi się skojarzenie z działaniem LSD, które poprzez agonizm receptora 5-HT2a, chwilowo obniża poziom serotoniny, co skutkuje kompensacyjną reakcją organizmu, dążącego do wyrównania jej poziomu. what you think?

PS pozdrowienia od kahira ;)

-- 11 mar 2012, 15:13 --

edit: chyba, że rec. d2 i d3 mają funkcję wyłącznie hamującą, wtedy wszystko jest jasne i moje wyjaśnienie byłoby zbędne. i niewłaściwe.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Pasman 11 mar 2012, 15:13
Niektóre leki mają efekt uboczny - polepszenie samopoczucia przez pierwsze 2 dni. Miałem tak przy rispolepcie.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg