AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez fobik123 11 lip 2016, 19:06
Czy amisan dobrze kasuję natręctwa w dawce 400mgX2/doba ? Bo będę schodził z olanzapiny po której tyje i właśnie chce w ten lek wejść bo po nim nie ma tycia.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez byrgh 03 wrz 2016, 15:51
czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie wyekstrapolować, co mógł mieć na myśli psychiatra przepisujący na okres długoterminowy (skoro wdrażał ten lek do terapii, to chyba rozumie się samo przez się) Solian na objawy bierności, zaburzeń myślenia i odhamowania (niskie dawki)? i dlaczego nie zaznaczył, że ten lek może powodować takie potworne akatyzje? ;)

przez kasza_w_spreju 03 wrz 2016, 16:25
Zwyczajnie leczy objawy lekiem, który jest do tego przystosowany. Nie bardzo rozumiem pytanie "co mógł mieć na myśli".
A masz akatyzje?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez byrgh 03 wrz 2016, 17:03
skoro o tym piszę to chyba oczywiste, że mam.
czy to nie Solian na swój doraźny charakter siada po paru tygodniach zażywania? jak tak, to jaki wymiar terapeutyczny może mieć taki specyfik, oprócz tymczasowego podbicia dopaminy? raczej żaden.

przez kasza_w_spreju 03 wrz 2016, 18:01
Jaka dawka i diagnoza? Działanie niekoniecznie musi siadać po paru tygodniach.

przez byrgh 03 wrz 2016, 20:06
na depresję w chorobie dwubiegunowej. a dawka była płynna - od 150 do 25, według własnych potrzeb. jak pisałem, objawy to: zaburzenia myślenia, brak koncentracji, anhedonia i brak aktywności

lek doskonale sprawdził się w sprawie aktywności, ale poprawy myślenia i skoku emocjonalności nie stwierdziłem ;)

przez kasza_w_spreju 03 wrz 2016, 20:25
byrgh napisał(a):lek doskonale sprawdził się w sprawie aktywności, ale poprawy myślenia i skoku emocjonalności nie stwierdziłem ;)

To podobnie jak u mnie. Poprawa myślenia w wypadku tego specyfiku to raczej skutek wycięcia nadmiaru myśli. Nootropy próbowałeś?
Na poprawę emocjonalności, to nie wiem co pomaga...

przez byrgh 03 wrz 2016, 21:06
nigdy nie spotkałem się szerzej z pojęciem nootropów. to znaczy, wiem o co chodzi, ale nie wtajemniczałem się.
skoro nie doszło do mechanicznego uszkodzenia mózgu to wciąż liczę, że natknę się na lek, który pomoże mi w którejś przynajmniej kolejności odbudować funkcje intelektualne. najbardziej, co mi doskwiera, to zanik umiejętności wejścia na jakiś poziom abstrakcji, czy myślowo, czy porozumiewawczo; problemy z formułowaniem myśli; myśleniem logicznym, rachunkowym, dywergencyjnym (straszne spłycenie wyobraźni); pamięcią, a ostatnio zauważyłem, że nawet tą autobiograficzną (tak to się nazywa?), magazynującą wspomnienia z niedalekiej przeszłości

przez kasza_w_spreju 03 wrz 2016, 21:23
Spróbuj jeszcze jakiegoś nootropa. Może pomóc. Nie na wszytko, ale może osiągniesz jakiś akceptowalny stan.
że nawet tą autobiograficzną (tak to się nazywa?)

Tak.

przez byrgh 03 wrz 2016, 21:48
mam umysłową pracę, która na tę chwilę urasta do poziomu wręcz uciążliwej i nierealnej; aż czasami mam wrażenie, że codziennie zmagam się z toczeniem głazu po schodach w górę. abstrahując od swoich codziennych potrzeb, jak czytanie książek, których spełnianie jest niemal niemożliwe.
jak nootropy są traktowane przez lekarzy? i skoro nootropy mają zbawienny wpływ na zaburzenia myśli, dlaczego psychiatra mi ich, przez ponad dwa lata, nie zasugerował? (mam nadzieję, że pytanie jest oczywiste)

przez kasza_w_spreju 03 wrz 2016, 22:35
Nie nakręcał bym się na jakieś zbawienne właściwości. Działanie jest raczej subtelne i jest duża szansa, że będzie niewystarczające.
Z przepisaniem przez lekarza nie powinno być problemu. To są jedne z lżejszych środków. Czemu nie próbowaliście, to pytanie już do lekarza. Może ma jakieś argumenty przeciw.

przez byrgh 03 wrz 2016, 22:59
nie nakręcam się, właściwie to przychylam się do zdania niektórych, że stosowanie takich środków zakrawa o doping. zależy mi jednak na całościowym, holistycznym wyleczeniu, w dalszym ciągu - skoro to konieczne - dopiero na powrocie do oryginalnej kondycji umysłu.

okej, zażyłem "pięćdziesiątkę". jeżeli znowu akatyzje będą nie do wytrzymania, odpuszczę.

-- 05 wrz 2016, 00:13 --

zatem idzie drugi dzień na 'pięćdziesiątce' Solianu. i chociaż jestem dobrej myśli i buduje się wewnętrznie, że teraz wytrwam te parę tygodni, by uruchomić więcej pozytywnych efektów, tak podświadomie czuję spory niepokój; jakbym czekał na dzień sądu, co zawdzięczam strachowi przed akatyzją.

-- 05 wrz 2016, 00:28 --

i to jak jest z tym zapobieganiem akatyzjom: istnieje skuteczne leczenie czy nie? opinie są rozbieżne, jedni piszą, że skoro te występują to Solian nie jest dla mnie, drudzy, że warto zażywać Akineton. przynosi to faktyczne rezultaty?

nie upierałbym się, gdyby nie to, że Solian jest pierwszym i jedynym lekiem, który autentycznie mnie zaktywizował. jeżeli miałbym ustąpić z takiego błahego powodu i w dalszym ciągu szukać skutecznej alternatywy, to dziękuję.

przez pajacyk1 10 wrz 2016, 16:22
byrgh napisał(a):nie nakręcam się, właściwie to przychylam się do zdania niektórych, że stosowanie takich środków zakrawa o doping. zależy mi jednak na całościowym, holistycznym wyleczeniu, w dalszym ciągu - skoro to konieczne - dopiero na powrocie do oryginalnej kondycji umysłu.

okej, zażyłem "pięćdziesiątkę". jeżeli znowu akatyzje będą nie do wytrzymania, odpuszczę.

-- 05 wrz 2016, 00:13 --

zatem idzie drugi dzień na 'pięćdziesiątce' Solianu. i chociaż jestem dobrej myśli i buduje się wewnętrznie, że teraz wytrwam te parę tygodni, by uruchomić więcej pozytywnych efektów, tak podświadomie czuję spory niepokój; jakbym czekał na dzień sądu, co zawdzięczam strachowi przed akatyzją.

-- 05 wrz 2016, 00:28 --

i to jak jest z tym zapobieganiem akatyzjom: istnieje skuteczne leczenie czy nie? opinie są rozbieżne, jedni piszą, że skoro te występują to Solian nie jest dla mnie, drudzy, że warto zażywać Akineton. przynosi to faktyczne rezultaty?

nie upierałbym się, gdyby nie to, że Solian jest pierwszym i jedynym lekiem, który autentycznie mnie zaktywizował. jeżeli miałbym ustąpić z takiego błahego powodu i w dalszym ciągu szukać skutecznej alternatywy, to dziękuję.

Jeżeli występuje uporczywa akatyzja, możesz brać na to leki, np. akineton, jednak to nie do końca rozwiąże ten problem. Kiedyś brałem Abilify 7,5 mg i miałem straszną akatyzję, piłem dwa razy dziennie pridinol (podobny do akinetonu) i ulga była dosłownie na 4 godziny od łyknięcia tabletki, później wszystko wracało. Na dłuższy czas to jest nieopłacalne, poza tym leki na akatyzję chyba nie są do końca bezpieczne, mają sporo objawów ubocznych. Cieszę się, że na kogoś działa solian. Ja biorę 100mg od 10 dni i mogę gnić w łóżku do 12. Przed braniem solianu spałem nawet do 14, biorąc aktywizującą wenlafaksynę, Jestem bardzo spowolniony i nie bardzo mogę to wyleczyć... od początku roku już przerabiałem połowę antydepresantów, miesiąc Abilify, a teraz Solian. Nic do tej pory mnie nie ożywiło na tyle, żeby móc cieszyć się życiem, zająć czymś i nie myśleć jak ze sobą skończyć :( to na co się leczę to chyba jakieś objawy schizoafektywne. nie mam obj, pozytywnych, lecz negatywne mnie dobijają.

przez Lusesita Dolores 10 wrz 2016, 16:39
Ja zaczynałam od dawki 800mg. Sam solian nie wyciągnął mnie z łóżka. Całymi dniami nie wychodziłam z łóżka i z domu. Dopiero dodanie do solianu ketrelu pomogło. Kłade sie dość późno bo koło 1, 2 jak nie musze rano wstac i wstaje tak koło 10.
Wychodze z domu i nie mam akatyzji. Nigdy na żadnym leku nie miałam akatyzji. a akineton i pridinol brałam do haloperidolu
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Sortuj wg