AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez dr. Psycho Trepens 01 lut 2016, 00:48
nie moge juz brac Solianu, dostaje po nim furii, nasila mi depresję i wkur*ienie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez bedzielepiej 01 lut 2016, 02:20
dr. Psycho Trepens napisał(a):nie moge juz brac Solianu, dostaje po nim furii, nasila mi depresję i wkur*ienie.

To odstaw to gówno, nie męcz się. Ty najlepiej wiesz, jak dany lek na Ciebie działa.

przez on248 09 lut 2016, 18:41
Witam, mam pewien problem, biorę obecnie lek Solian 100mg, ale nie wiem do końca czy on na mnie wgl działa, chciałbym prosić lekarza o zamianę tego leku na Sulpiryd ,jakie są różnice między tymi lekami? wiem tylko tyle że sulpiryd jest o wiele tańszy od Solianu co dla mnie jest na plus, ale w działaniu czym te dwa leki się różnią mógłby ktos cos napisać o tym? Co polecacie brać Solian czy Sulpiryd.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 09 lut 2016, 18:45
on248 napisał(a):Witam, mam pewien problem, biorę obecnie lek Solian 100mg, ale nie wiem do końca czy on na mnie wgl działa, chciałbym prosić lekarza o zamianę tego leku na Sulpiryd ,jakie są różnice między tymi lekami? wiem tylko tyle że sulpiryd jest o wiele tańszy od Solianu co dla mnie jest na plus, ale w działaniu czym te dwa leki się różnią mógłby ktos cos napisać o tym? Co polecacie brać Solian czy Sulpiryd.

Niewiele różnią się w działaniu, bo to substancje bardzo zbliżone pod względem chemicznym i farmakologicznym. Sulpiryd podobnie jak amisulpryd(Solian) w niskich dawkach wykazuje działanie przeciwdepresyjne, antyautystyczne, aktywizujące, gdyż blokuje bardziej selektywnie presynaptyczne autorecepory dopaminergiczne D2/D3 i zwiększa uwalnianie dopaminy. Amisulpryd(Solian) poza tym jest antagonistą receptora serotoninowego 5-HT7 (potencjalnie działanie przeciwdepresyjne), a sulpiryd upreguluje receptor GHB (efekt nie do końca znany).

Amisulpryd(Solian) posiada tańsze zamienniki. Poza tym jak lekarz Ci wpisze odpowiednią eFkę w papierach to dostaniesz ten lek na ryczałt.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez on248 09 lut 2016, 18:54
mam jeszczę jedną pytanie, bo amisulpryd tego nie powoduje , chciałbym dowiedzieć się czy sulpiryd powoduje duża sennosc podczas brania, bo Solian u mnie tego nie powoduje,a jest to dla mnie bardzo ważne bo nie mogę normalnie funkcjonować jak występuje wzmożona sennosc chociażby nawet przez tydzień , zniechęcam się od razu do tego leku.A z tego co wyczytałem to Sulpiryd kosztuje groszę a Solian od 33 do nawet 115zł.

przez Lord Kapucyn 09 lut 2016, 18:58
Jak mówiłem- te leki są dość zbliżone, z sennością powinno być podobnie.

Solian 100mg x 30 tabl kosztuje koło 33zł na 100% i koło 7zł na ryczałt. Sulpiryd w ekwiwalentej dawce (200mg x 30 szt.) kosztuje koło 12-13zł, a w pewnych wskazaniach jest B- bezpłatny.

Moderator/ R2 - D2

przez on248 09 lut 2016, 19:01
a który lek bys/byscie wybrali Solian czy Sulpiryd mimo że zbliżone ale w działaniu pewnie są jakies plusy/minusy, oprócz ceny bo ta przemawia za Sulpirydem

przez Lord Kapucyn 09 lut 2016, 19:02
Brałem zarówno sulpiryd jak i amisulpryd(Solian), subiektywnie lepiej aktywizująco działał na mnie ten drugi.

Moderator/ R2 - D2

przez on248 09 lut 2016, 19:04
a możesz napisać po jakim czasie działa solian? i w jakiej dawce działa on aktywizująca? ja biorę 100 mg czy to nie za mało na aktywizacje?

przez Lord Kapucyn 09 lut 2016, 19:07
Nie, moim zdaniem 100mg to optymalna dawka aktywizująca. Niektórzy biorą nawet mniej- 25-50mg. Jeżeli chodzi o ten lek, więcej nie znaczy lepiej. Na mnie w zasadzie ten lek działa od razu, doraźnie. Ale generalnie trzeba poczekać 2-3 tygodnie.

Moderator/ R2 - D2

przez on248 10 lut 2016, 11:05
Witam, przyznam się ,że brałem wcześniej Solian 100mg, ale brałem go tylko tydzień ponieważ muszę się przyznać po przeczytaniu opinii na forach o tym leku że powinien działać już od pierwszej tabletki lub do tygodnia czasu postanowiłem przestać go brać, teraz biorę go ponownie i na razie nie widzę jakichś tam większych efektów, myślicie że powinienem dać szanse temu lekowi i pobrać go przez dłuższy czas?

przez bączuś 10 lut 2016, 11:07
Solian w niskich dawkach działa od pierwszej dawki,zadnych 3 tyg nie trzeba czekac na zadziałanie leku-to bzdura.
bączuś

przez ktochcesz 15 lut 2016, 00:03
Witajcie,moze mi ktos powie co robic bo nie wiem sam.. otóz ze biore juz AMISAN 2x50mg przez miesiac i ciagle czuje sie senny nic mi sie nie chce i na wszystko mam wyjebane,a jak wiem to ten lek ma mnie aktywizować,dostalem ten lek na derealizacje,czy jeszcze czekac albo zmienic dawke tylko zwiekszyc czy zmniejszyc? Dodam ze jak wziołem pierwszy raz 1x50mg to poszedlem sobie spac jeszcze na 2h i jak sie obudzilem to nie mialem stresu,natretne mysli przestaly,i czulem taki spokoj w myslach i jakby leeka motywacja i checi.Ale jak juz wziolem wieczorem druga dawke 50mg i poszedlem spac i znow z rana 50mg to juz to wszystko mi zniklo i co robic.Czy to tak kazdy ma jak zaczyna brac ten lek i pozniej to mija albo ze zwiekszylem dawke i on dziala zle na mnie i np mam brac 50mg dziennie albo juz teraz lipa i wcale nie bedzie dzialal na mnie jak 100mg biore miesiac i niedziala..

przez Ricah 15 lut 2016, 00:15
ktochcesz, czym mniejsza dawka, tym bardziej powinna aktywizowac. Sprobuj sobie dawek 50, 25 i nawet 12,5mg/dzien i zobacz, ktora bedzie najbardziej Cie aktywizowac. Jezeli zadna z nich w ten sposob nie zadziala, to nie ruszy juz.
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg