AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez Ricah 09 sty 2016, 11:06
0xNear, ta dawka delikatnie podchodzi pod dawki przeciwpsychotyczne (jest tak pomiedzy antydepresyjnym dzialaniem a przeciwpsychotycznym), zatem to mozliwe. Jezeli nie miales do tej pory nigdy objawow pozytywnych, to zmniejsz sobie dawke do 100mg (pewnie byles glodny z literowka) lub nawet mniej (25-50), takie dawki aktywizuja i znosza objawy negatywne. Jezeli nie ruszy lek, to nie jest on dla Ciebie i warto by poszukac innych, np. reboksetyny, bupropionu, selegiliny.

Jezeli dlugo brales amisulpryd i poczules sie gorzej, to warto tez zbadac poziom prolaktyny, bo ona rowniez moze powodowac objawy depresyjne. Nie brales zadnych innych lekow?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez 0xNear 09 sty 2016, 14:21
Nie brałem, psychozy nigdy nie miałem ale psychiatra wciska mi kit chyba że mam (więc skąd diagnoza schizy prostej)?
Nie, ja po prostu chciałbym się cieszyć muzyką i swoimi zainteresowaniami tak jak kiedyś. Nie interesują mnie kontakty z ludźmi.

przez zzYxx 09 sty 2016, 15:11
A mi wcisnęli źle rozwijającą się osobowość pomimo oczywistych objawów negatywnych i to dość silnych. Psychiatria to dno i wodorosty.
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 09 sty 2016, 15:48
zzYxx, bardziej psychiatrzy. Co innego postepowac zgodnie z logika, aktualna wiedza medyczna i efektami danego leczenia, a co innego bycie tumanem, ktory nie rozumie tematu ani troche i slucha sie jedynie glupich wskazan z tamtego stulecia jeszcze. Najwiecej glupot (ktorych nie przyjalby nawet przecietny czlowiek nie siedzacy w temacie) slyszalem wlasnie od nich.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez 0xNear 09 sty 2016, 16:49
Dlatego idę do prywaciarza udowodnić moim rodzicom że mam depresję i fobię społeczną, a nie schizofrenię prostą.
Przez załamanie pociąłem się, i trafiłem do szpitala, gdzie nic nie robiłem, ale nie dlatego że jestem "wycofany" ale dlatego że się tych wszystkich ludzi bałem i nie potrafiłem się na niczym skupić, bo byłem hipochondrykiem - nerwica. No ale nadal mi wciskają kit że to nawet jeżeli to psychologiczne jest to to się łączy z psychiatrią, niezła inba c nie? Zachowywałem się jak schiz. prosty bo chciałem zwrócić na siebie uwagę, nie znałem tej choroby ale usilnie próbowałem zwrócić a w szkole zachowywałem się normalnie, rozmawiałem z kumplami z klasy na temat wspólnych zainteresowań itd. Ale rodzice powiedzieli jak się zachowywałem w domu, i przypisali mi tą a nie inną chorobę.
Dobrze że mam rentę, to przynajmniej mam z czego prywaciarza opłacić.
A najlepsza inba jest taka że przy każdej wizycie która trwa 30 min. nie jestem w stanie na NFZ nic omówić, plus ten psychiatra wpisuje cały czas to samo, no i "Boi się nawiązywać znajomości ze względu na wadę wymowy, czas spędza w sieci" i tak cały czas xDDD Zmieniają się słowa na synonimy, ale tak cały czas. Nie no, to nie fobia, to fata morgana schiza prostana.
Mam już 19 lat, ale dogadać się z moją rodziną jest cholernie trudno, bo uważają że psychiatrzy "są po studiach i mają doświadczenie". Co tam że studia gówno dają i Eistein był geniuszem w młodym wieku? Na cholerę skipowanie klas w USA? To znaczy że są lepsi i gorsi, studia coś znaczą. Szkoda że coraz mniej. Szczególnie w PL.
Zresztą mój aktualny lekarz jest po jednej z najgorszych uczelni w Polsce i pracuje na NFZ, to nic nie znaczy!

przez elo 09 sty 2016, 17:09
^ a dawno zdiagnozowali ci te schize?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez zzYxx 09 sty 2016, 17:27
Od siebie mogę tylko powiedzieć, że na pewno nie masz prostej. Przy prostej człowiek wewnętrznie zanika/umiera.
The Walking Dead.

przez 0xNear 09 sty 2016, 18:02
No zdiagnozowali mi 3 lata temu, jak zmieniałem psychiatrę z młodzieżowego na dorosłych to skopiował diagnozę ze szpitala, nawet jej nie analizował.
Nawet nie spytają się czego chcę i czego oczekuję, po prostu wciskają leki na swoje widzi-mi-się.
Ja się nie czuję źle, mój nastrój jest w normie, może lekko zaniżony, ale po prostu przestałem odczuwać przyjemność z tego co robiłem, potrafiłem uczyć się samemu dla siebie niczym autystyk (jestem mocno zdeterminowany by uzyskać pewien cel i lubię rozmawiać o tym co się nauczyłem) czy słuchać muzyki non-stop nawet w szkole, a i tak już nawet to nie sprawia mi przyjemności, i to nie jest nuda, to tak jakby organizm nie mógł wydzielać pewnej chemii.
Czasem złapie mnie dół czy smutek, gdzie poważnie czuję się źle ale mija mi to po pewnym czasie i nie trwa długo.

przez elo 09 sty 2016, 18:29
a co takiego stalo sie te 3 lata temu?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez 0xNear 09 sty 2016, 19:16
Załamanie przegranym konkursem, brak wiary w przyszłość. Wydawało mi się że nie poradzę sobie w przyszłości przez dość dużą wadę wymowy, plus przegrałem konkurs na którym bardzo mi zależało. Mam fobię społeczną a bardziej logofobię i nie wiedziałem czy dam radę nawet mieć znajomych, w tamtym okresie każdy miał mnie w dupie albo mi dokuczali. W gimnazjum przeżyłem duży bullying, bito mnie nawet dla "śmiechu", w sensie taka forma dokuczania. Co to za życie, jeżeli nie wiesz jak czerpać z niego przyjemność? Wieczny stres, i mi sfiksowała psychika.

przez elo 09 sty 2016, 19:24
to czemu zdiagnozowali ci schize? bo cie dzieci bily w szkole?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez 0xNear 09 sty 2016, 19:31
Skąd mam wiedzieć. Napisałem że zacząłem zwracać na siebie uwagę, w sensie albo spać, leżeć w łóżku, otwierać okno by się przeziębić czy też robić inne dziwne rzeczy. Niby straciłem zainteresowania, i szukałem choroby w internecie (tak mam napisane na wypisie) a ja szukałem pomocy dla siebie, i nie straciłem zainteresowań. Po samookaleczeniu gdzie próbowałem na siebie zwrócić uwagę, dostałem się do szpitala i miałem hipochondryczną, fobiczną naturę, nie potrafiłem się skupić na czymkolwiek by się sobą zająć czy też bałem się ludzi wokół, więc leżałem w łóżku i uznali że mi się nic nie chce najwyraźniej i zdiagnozowali coś z dupy. A tak naprawdę było tak jak pisałem. Gdyby faktycznie tak było że mam schiz. prostą, nie wiem jakim cudem zdałbym egzamin e12 najlepiej w szkole po roku wyjściu ze szpitala, albo tak cisłem na zawodowych że byłem /najlepszy/ w grupie która jest połową klasy.
Eat(0xDEADBEEF);

przez elo 09 sty 2016, 19:35
a konsultowales te diagnoze z innymi lekarzami?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez 0xNear 09 sty 2016, 19:49
Nie, ale właśnie idę do prywaciarza, bo mam dość. Przyjmuję leki bo rodzina uważa że lekarz ma rację znikąd i nie jestem w stanie tego znieść. Powiedziałem im że sam zapłacę za wizytę i jeszcze im udowodnię że nie muszę tego cholerstwa przyjmować.
"Nic go interesowało" i "zaczął wyszukiwać w internecie choroby które sobie przypisywał". To albo go interesuje przypisywanie sobie chorób albo nie.
Takie bzdury mam na wypisie.
Już nie mówiąc o tym że to jest pewien sposób szukania siebie, albo pomocy. Nie wiedziałem czemu nie byłem akceptowany, czułem się inny - szukałem psychologicznych diagnoz opisujących mnie, i tyle.
I jeszcze aktualny psychiatra mówi mi że na 100% jest pewny że mam tą chorobę, jest śmiesznie.
Może uważa że przez to że większość wolnego czasu spędzam przy komputerze to ta diagnoza pasuje, ale ile osób jest uzależnionych od internetu i gier? Sporo.
"Pani syn nadal cały czas gra w gry?" (pytanie pani psychiatry) - Interesuję się grami mmorpg bo tam tworzę swoje drugie życie, plus już w jedną gram rok i mam postać wartą 500zł, a jakbym nie wydawał w niej na hazard to nawet 1/2 tysiące, jestem jednym z lepszych graczy. Kontaktuję się tam z ludźmi, w sumie żeby wykonać dany rajd jest potrzebna praca zespołowa.
No powiedziała mi że jest pewna bo spędzam czas inaczej niż moi rówieśnicy. Haha, ile osób nolifi przed komputerem sporą ilość czasu? Ile jest hikikomori w Japonii? Ile osób utrzymuje się z gold farmingu w grach czy pracy zdalnej?
Jestem na profilu informatycznym i wiem że nie jestem jedyny taki który spędza tak wolny czas. I chodzę do szkoły, oraz czasem spotykam się ze znajomymi. Ale to i tak żaden dowód... Co tam że nerdostwo i nołlajferstwo u nas jest na porządku dziennym w klasie. Moich dwóch kumpli zarwało nockę i grało przez 48h w jedno mmorpg, ja tyle bym osobiście nie wytrzymał i musiałbym spać nawet 1-5h ;)
Już nie mówiąc że interesuję się wieloma rzeczami, dowiaduję się i uczę się o nich przez internet.
Lubię informatykę, i jest to w pewien sposób hobby, moja pasja. Chciałbym zostać programistą w przyszłości ale najpierw muszę uporządkować swoje życie.

Sortuj wg