PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

Re: Propranolol

przez miko84 19 maja 2010, 15:56
Nebiwolol?
miko84

przez Bodzio72 20 maja 2010, 16:19
miko84 napisał(a):Nebiwolol?

Newibolol nie działa na emocje jest zbyt selekrywny, a taki nieselektywny propranolol pomaga.

A ja jednka myślę że dieta jest lepsza, może to śmieszne ale coraz więcej naukowaców uważa że to defekty metaboliczne są przyczyną naszych zaburzeń.

http://dietazip.com/print.php?type=N&item_id=8

przez aree1987 26 maja 2010, 19:05
Orientuje się czy tabletka propranolol 40mg ma podziałkę do dzielenia na pół?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 31 maja 2010, 17:36
Bierze ktoś propranolol przewlekle? Jak tak to w jakiej dawce jest dla Was skuteczny?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

PROPRANOLOL

przez Razorbladerka_ 20 cze 2010, 18:23
Czy brał ktos z Was lub bierze propranolol? bo niedawno dostałam ten lek i ciekawa jestem jak on na Was oddziałuje?
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez *Wiola* 20 cze 2010, 19:39
Brałam ale już sporo czasu temu. Przede wszystkim uspokaja serce . U mnie problemem były napadowe częstoskurcze, czasem związane z napadem lęku , a czasem nawet bez. Na to się sprawdza. Niestety mam tez niskie ciśnienie, a propranolol je dodatkowo obniża , wiec mnie usypiał. Działa też lekko przeciwlękowo.
Moderator

przez celineczka3 20 cze 2010, 19:54
Też brałam przez jakiś czas ten lek. Mnie bardzo odpowiadał bo miałam zaburzenia rytmu serca, za wysokie tętno i ciśnienie (wszystko z powodu nerwicy oczywiście), więc jego działanie było dla mnie idealne. Niestety miałam kiedyś początki astmy i ten lek zaostrzył duszności, więc musiałam go odstawić.
celineczka3

przez Razorbladerka_ 20 cze 2010, 21:35
No właśnie dziwilam sie dlaczego lekarz najpierw badal mi puls zanim mi go dał... a teraz juz wszystko jasne... tylko, ze dając mi go mowił, ze to jest na zmniejszenie stresu przed wystąpieniami publicznymi...
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez *Wiola* 20 cze 2010, 21:40
Hmm, o takim jego działaniu pierwsze słyszę:) Tak jak napisałam wyżej ma delikatne działanie przeciwlękowe, tak chyba podają zresztą w jego opisie, ale przede wszystkim uspokaja serduszko i obniża ciśnienie.
Moderator

przez Razorbladerka_ 20 cze 2010, 21:46
Ja przestałam czytac ulotki leków, bo tylko się nakręcam i wręcz czeam na suti uboczne... :bezradny: ktoregos razu wlasnie lekarka kazala mi od razu po kupnie leku, wyrzucic ulotkę do najblizszego śmietnika, a ze nie mialam dostepu do netu, to nie moglam jej sobie poczytac wcale.. ktos kiedys powiedzial: "im mniej wiesz, tym spokojniej spisz" i to prawda w tym przypadku :P

[Dodane po edycji:]

A czy mieliscie jakies problemy ze snem po tym leku??

przez TheGrengolada 21 cze 2010, 12:29
Ja miałam problemy ze snem, w pewnym momencie przestałam go brać na noc, żeby móc spokojnie spać, albo brałam pół dawki. Ale nie brałam propranololu zbyt długo, bo u mnie serce za bardzo nie przeszkadza przy ataku nerwicy, więc moich głównych objawów mi nie wyleczył. Ale ważne, że miałam po nim dość ustabilizowane ciśnienie.

przez Razorbladerka_ 21 cze 2010, 13:25
TheGrengolada, a jakie to byly problemy ze snem? nie mogłaś zasnąć? czy budzilas sie czesto np?

przez TheGrengolada 21 cze 2010, 14:30
Przede wszystkim nie mogłam zasnąć, to wyglądało mniej więcej tak, że tuż przed zaśnięciem dostawałam zastrzyku jakiejś energii i byłam dziwnie pobudzona, a w łóżku kręciłam się cały czas i im dłużej zasnąć nie mogłam, tym bardziej mnie to denerwowało i byłam pobudzona (nawet chodziłam po domu i trzaskałam drzwiami ze wściekłości :D). Zazwyczaj to było tak, że kładłam się spać koło północy, gdzieś koło 1.00 zasypiałam naprawdę płytkim snem i się budziłam po godzinie mniej więcej nie mogąc zasnąć. Potem zaczęło to działać tak, że zasypiałam w sumie dobrze, ale nad ranem budziłam się wiele razy i za każdym wydawało mi się, że więcej już nie zasnę, chociaż tak naprawdę po chwili zasypiałam, ale rano byłam oczywiście nieżywa.

przez Razorbladerka_ 21 cze 2010, 15:18
Uhm... a nie wiesz czy to jest możliwe, zeby po tym leku pojawialy sie koszmary senne? bo mnie wlasnie to męczy trochę...

Sortuj wg