PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

Re: Propranolol

przez Korba 18 kwi 2009, 19:34
aniak80, nie biorę tego stale, właściwie dzisiaj wzięłam pierwszy raz, bo, chociaż dobrze się czuję, serce zaczęło mi szaleć i ciśnienie skoczyło i po Propranololu (kto wymyślił tą nazwę??) nawet mi przeszło, on obniża ciśnienie, pewnie dlatego pomogło i już nie czuję się jakbym miała dostać zawału.
Korba

przez Yika 19 kwi 2009, 18:33
Biorę lub brałam Propranolol przez 3 miesiące ( serce), ale teraz zupełnie nie chce mi się. Leżą sobie w torbie i tylko przekładam je z miejsca na miejsce. Ale słyszałam, że za pomocą tych tabletek można popełnić samobójstwo.
Gdy je brałam regularnie kołatało mi serce, byłam rozdrażniona, a teraz jak nie biorę najchętniej bym połknęła cały listek. Szczególnie dzisiaj, bo stało się coś nieodwracalnego czego nie mogę zmienić. Nie wiem czy warto żyć.

przez Venus 19 kwi 2009, 18:39
Ja też dostałam propranolol, ale mam go brać tylko w razie potrzeby, i o ile wiem to powinno się go brać tylko doraźnie.
Bla bla bla...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniak80 19 kwi 2009, 21:46
Yika---oszalałas :!: niewolno nawet myslec zle
nie pozwalam się załamywac nawet najgorsze kroki w naszym zyciu mają dobre chwile nawet jezeli jest cos nie odwracalne.A jak widzidz propranolol na wiele zalet i moze w twoim przypadku zadziałał kiepsko.

przez Korba 21 kwi 2009, 17:03
Yika napisał(a):Biorę lub brałam Propranolol przez 3 miesiące ( serce), ale teraz zupełnie nie chce mi się. Leżą sobie w torbie i tylko przekładam je z miejsca na miejsce. Ale słyszałam, że za pomocą tych tabletek można popełnić samobójstwo.
Gdy je brałam regularnie kołatało mi serce, byłam rozdrażniona, a teraz jak nie biorę najchętniej bym połknęła cały listek. Szczególnie dzisiaj, bo stało się coś nieodwracalnego czego nie mogę zmienić. Nie wiem czy warto żyć.

dobrze wiedzieć................................
Korba

przez isj 30 kwi 2009, 20:09
Sposób, w jaki jako osoba bardzo inteligentna i cywilizowana skomentowałaś wypowiedź innej użytkowniczki, mogę złożyć jedynie na karb złego humoru, rozdrażnienia, klimakterium (:P) etc., bo w kategoriach ludzkich usprawiedliwić się jej nie da.

Brałem propranolol krótko, gdy dokuczała mi częsta tachykardia. Pomógł. Chociaż jeszcze bardziej pomogła mi w zwalczeniu częstoskurczu wykryta hipopotasemia i miesięczna suplementacja potasu. Propranolol odstawiłem, K zatrzymałem i kołatań pozbyłem się na dobre.

Lek ma opinię nieco przestarzałego i podobno są już lepsze od niego, toteż dziwię się, że lekarze tak często wciąż go przepisują.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Korba 30 kwi 2009, 21:35
isj napisał(a): jako osoba bardzo inteligentna i cywilizowana

Wojtek, a Ty na pewno o mnie mówisz? :mrgreen:
Korba

przez isj 01 maja 2009, 02:33
Tak, i jestem tego pewien równie mocno jak faktu, że jest wpół do trzeciej w nocy, a ja nie śpię.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

isj

przez Korba 01 maja 2009, 02:59
Wojtuś, a odczep się od Gwen, ona jest moja :mrgreen:
Korba

przez Ridllic 01 maja 2009, 03:04
isj, Korba, nie robić offtopu dzieciaki do spania ;)
Ridllic

przez miko84 01 maja 2009, 09:36
Zastanawiam się co zrobić w wypadku gdy beta blokery powodują u mnie skurcz naczyń krwionośnych i zwiększone odczuwanie ( już i tak silne bez beta blokerów ) zimna, szczególnie dłoni, ale często też twarzy :| Czytałem o nebiwololu, beta blokerze o dużej selektywności w stosunku do receptorów b1/b2 i dodatkowo działającym na synteze tlenku azotu. Albo o celiprololu który antagonizuje b1 a agonizuje b2, co ma ponoć działanie rozkurczające naczynia. Co sądzicie?
miko84

przez isj 01 maja 2009, 15:49
Nie mogę Ci w żaden sposób pomóc, ponieważ do tej pory mimo galopującej hipochondrii nie zdążyłem jeszcze zakumać wszystkich powinowactwo biochemicznych, ale miałbym prośbę: gdzie mógłbym przeczytać jakieś informacje nt. działania leków na poszczególne receptory, ich interakcje ze sobą, objawach, które są na tyle charakterystyczne, że można do nich dobrać odpowiedni lek etc.?

isj

przez miko84 01 maja 2009, 19:45
Hmm, wszystko z wikipedii, ale angielskiej i wyszukiwarki google, trzeba tylko wpisać to co Cię interesuje. Google ma taką fajną opcję tłumaczenia stron na nasz język, jeśli ktoś za bardzo nie kuma angielskiego ( tłumaczy całkiem nieźle, da się zrozumieć ).
miko84

przez Bodzio72 19 maja 2010, 12:02
isj napisał(a):Lek ma opinię nieco przestarzałego i podobno są już lepsze od niego, toteż dziwię się, że lekarze tak często wciąż go przepisują.

A ja sie nie dziwię. Pytanie czy z tej grupy jest coś lepszego?

http://www.slam.katowice.pl/wydawnictwa ... wska_E.pdf

Sortuj wg