PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

przez Dżejmson 19 paź 2013, 21:56
Weź na początek pół tabletki i obserwuj reakcje, mierz regularnie ciśnienie.
Dla mnie to najlepszy lek na objawy nerwicowe. Zastanawiam się jak prawie rok funkcjonowałem bez niego. Wystarczy jedna tabletka i znikają wszelkie duszności czy drżenie rąk. Wszelkie psychotropy nie pomogły mi na duszności tak jak propranolol. Pomocny jest także przy sytuacjach stresowych. Mnie ułatwia też występy publiczne, głos nie drży a serce nie wali jak szalone - niegdyś nie do pomyślenia. Lek kosztuje mniej niż 3zł za 50 tabletek (nie jest refundowany, więc to stała cena), a wydaje mi się mało doceniany przez psychiatrów. Jeśli u kogoś objawami nerwicy są wysokie ciśnienie, szybkie bicie serca, duszności itp, to propranolol może być strzałem w dziesiątkę.
No i co ważne, umożliwił mi powrót do sportu - wcześniej jakikolwiek wysiłek powodował wielki atak duszności.
Dżejmson

przez milly93 19 paź 2013, 22:39
dzięki Dżejmson :) Tą noc jakoś przetrwam, a jutro zastosuje się do twoich wskazówek. Na duszności to idealny lek, każdemu bym poleciła.

przez Marcelina09 22 gru 2013, 02:38
Haj zagląda tu ktoś jeszcze??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 22 gru 2013, 03:14
Ten lek chyba uratował mi życie kiedy serce chciało wyskoczyć z klatki :]
Reiben

przez ICD-10 22 gru 2013, 09:33
Tylko ten lek ma ten minus, ze jak go przestajesz brac to sa niezle problemy z odstawienia...
Klomipramina 225mg

przez magnolia84 22 gru 2013, 12:19
a ja coraz częściej zaczynam myśleć o dołączeniu propranololu, bo mam dość kołatania serca. Zresztą po nowym roku umówię się na wizytę do kardiologa i zrobię kilka badań. Ciekawe co słychać u mojej zastawki...
magnolia84

przez Marcelina09 22 gru 2013, 14:31
Ja dostalam ten lek od kardiologa na nerwice, przez ostatni czas miałam bardzo duzo stresu i mam kołatania / czestoskurcz i przez to serce nakrecałam sie jeszcze bardziej popadałam wrecz w depresje itd. Wczoraj wziełam go 1wszy raz wraz z zapisanym do tego magnezem i potasem powiem tak, ze po przeczytaniu ulotki troche sie obawiałam tych skutków ubocznych i oraz przeciwskazan. Po tej tabletce czułam sie troche zmczona i ospała z pewnoscia spowolnił prace serca i kołatania ustały, stres był w miare opanowany, ale dość dziwnie sie czułam pózniej, w ogole jak poszłam spac to dziwnie sie czułam .

przez bulias101 10 lut 2014, 15:50
Witam was kochani,
otóż mam problem, od pewnego czasu jestem bardzo nerwowy, wybuchowy wręcz, strasznie stresuje się przed egzaminem praktycznym na prawo jazdy. Za pierwszym ani za drugim razem nie zdałem, wszystko przez nerwy, ponieważ gdy jestes zestresowany nie moge na niczym się skupić, próbowałem różnych technik, ale nic mi nie pomaga. Najgorsze jest to, że gdy jeżdżę z instruktorem nic takiego nie ma miejsca. Byłem z tego powodu u psychiatry, bo tak sie nie da żyć, muszę zdać to prawo jazdy :) Niestety przepisała mi doraźnie Pramolan, pierwsze 3-4 tabletki było nawet ok, ale jednak to nie jest to, nie uspokioły mnie wystarczająco. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś podchodził tak do egzaminu i jaką dawkę propranolu wziął? Dodam, że zasugerowałem psychiatrze zapisanie propranolu, ale powiedziała, że jest na kołotanie serca. Tak więc moje nastepne pytanie brzmi co należy powiedzieć, żeby jednak przepisała ten propranolol? Mam możliwość kupienia go na czarnym rynku, ale nigdy nie wiadomo co tam tak na prawdę w środku siedzi ;/ liczę na szybkie odpowiedzi, bo jutro mam wizytę. Z góry dziękuję i pozdrawiam

przez scarlett33 10 lut 2014, 21:01
brałam propranolol jak miałam kołatanie serca(tentno dużo powyżej 100),ale też na drżenie ciała w szpitalu kiedy mi benzo odstawiali. tak się trzęsłam że nawet herbaty nie mogłam posłodzić żeby cukru nie wysypać. zadziałało rewelacyjnie
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

przez slow_down 10 lut 2014, 22:36
Powiedz, że przy problemach nerwicowych masz tętno 120 i trzęsą Ci się ręce. U mnie również sprawdza się przy takim tętnie.
slow_down

przez bulias101 19 lut 2014, 15:35
dobra, w końcu udało mi się załatwić ten propranolol, dostałem 10mg, wziąłem wczoraj jedną tabletke wieczorem i wydaje mi się, że działał bez problemu. Natomiast dzisiaj ok 13:30 wziąłem też jedną tabletke, ale wydaje mi się, że troszkę gorej działa niż wczoraj. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi po jkim czasie od zażycia tabletka zaczyna działać i ile działa? Z góry dziękuję za odpowiedź

przez Marian_Paździoch 19 lut 2014, 20:17
Ja biorę jedną tabletkę rano, działanie odczuwam czasami już po 15 minutach, najpóźniej po 25-30. Na mnie działa przez ponad pół dnia. Biorę od wielu miesięcy i tolerancja na lek w ogóle nie rośnie. Zawsze wystarczało mi 10mg i tak jest do tej pory.
Marian_Paździoch

przez Michał80_Wlkp 20 lut 2014, 08:46
Wydaje mi się, że to środek bezpieczny i nie powinno być problemów z odstawieniem, jeśli sytuacja w końcu się unormuje :) Pozdrawiam,

-- 20 lut 2014, 07:47 --

bulias101 napisał(a):dobra, w końcu udało mi się załatwić ten propranolol, dostałem 10mg, wziąłem wczoraj jedną tabletke wieczorem i wydaje mi się, że działał bez problemu. Natomiast dzisiaj ok 13:30 wziąłem też jedną tabletke, ale wydaje mi się, że troszkę gorej działa niż wczoraj. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi po jkim czasie od zażycia tabletka zaczyna działać i ile działa? Z góry dziękuję za odpowiedź

Marian_Paździoch czyli ćwiartka tabletki?

przez Marian_Paździoch 20 lut 2014, 12:56
Mam tabletki 10mg.
Marian_Paździoch

Sortuj wg