PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

przez clone 15 sty 2013, 13:48
Powinnaś brać 2x dziennie, ale to skonsultuj z lekarzem. Zioła możesz brać razem z Propranololem, ale nie dużo. W nadmiarze też szkodzą.

przez aniołek007 15 sty 2013, 16:18
Kochani przepraszam Was pomyliłam nazwy chodziło mi o pramolan 50mg .Słuchajcie w książce Andrzeja Janusa Nie daj się zjeść grzybom jest 1 homeopatyk na nadciśnienie AURUM MUTRIATICUM NATRONATUM 15CH -dawka 2 x 5 granulek wskazania nadciśnienie, kołatania serca, uderzenia gorąca , dla osób skłonnych do depresji Testował to ktoś z Was?
Drugi nux vomica 9CH -WSKAZANIA NADCIŚNIENIE
zaburzenia nerwowe Ignatia amara 9CH I sULFUR 9CH strona 122-123
Ta książka podaje , że wiele objawów sercowych min nadciśnienie może też wynikać z grzybicy w organizmie
co o tym myślicie ?Przepraszam to nie związane z propranolem ale wrzucam bo każda info może się przydać.
Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą.

przez clone 15 sty 2013, 16:53
Więc jeśli jest to środek homeopatyczny, to zawiera zapewne sam cukier lub inne nic nie znaczące substancje. Może działać jak placebo, ale wcale nie leczy. Może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. To tak jakbyś raka chciała leczyć cukrem :P pacjent mówiłby, że coś tam czuje, ale kolejne wyniki badań byłyby coraz gorsze. Taką książkę to bym w pizdu wyrzucił.

Kwestię leków omawiaj z lekarzem. Powiedz mu, jak się po nim czujesz. Może zasugeruj przepisanie czegoś dodatkowego. I pamiętaj, że leków przeciwdepresyjnych nie wolno łączyć z zielem dziurawca. Z innymi ziołami raczej można, ale nie w nadmiarze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniołek007 16 sty 2013, 23:42
bardzo dziękuję za info .Czekam na wizytę u kardiologa .Jeśli chodzi o leki chemiczne nie jestem ich zwolenniczką .Uważam , że wiele chorób zwalczymy my sami pod warunkiem , że przestawimy myślenie , wywalimy złe przekonania . W moim wypadku załatwił mnie stres więc zamiast dodawać prochy od których się uzależnię zaczęłam od zmiany sposobu myślenia.Świetne są książki z rozwoju osobistego Marszałka dodałam teraz do lektury "Louise L.Hay "Możesz uzdrowić się sam" koenzym Q10 , kwasy omega 3 i samą valerianę czuje się zdecydowanie lepiej.życzę Wszystkim dużo , dużo zdrowia .pozdrawiam
Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą.

przez one-half 19 sty 2013, 13:07
Dostałem ten lek dodatkowo od lekarza. Niby doraźnie. Wziąłem z 2-3 razy z ciekawości i póki co jestem zadowolony z efektów - obniżając ciśnienie redukuje lęki i uspokaja. I tu moje pytanie: czy propranolol stosuje się tylko doraźnie, czy mogę go brać regularnie, np. 2 razy dziennie po 10-20 mg?

Druga sprawa: czy w kwestiach lękowych z leków nasercowych stosuje się tylko propranolol? Chodzi mi o to czy jest jakiś równie skuteczny lek tylko że o dłuższym okresie półtrwania, żeby można było rzadziej brać?

przez Mateusz Żabka 22 sty 2013, 19:40
Chodzi mi o to czy jest jakiś równie skuteczny lek tylko że o dłuższym okresie półtrwania, żeby można było rzadziej brać?

Concor Cor (bisoprolol) - dawkowany raz dziennie, z rana.
"Nie można swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu" - Antoni Kępiński

przez Jei 03 lut 2013, 19:45
Dostałem Propranolol od lekarza doraźnie 10 mg z powodu wysokiego albo bardzo wysokiego tętna podczas wizyt u lekarza. Mam kilka pytań:
    - Ile godzin przed wizytą u lekarza mam brać ten lek?
    - Czy ten lek można brać przed pomiarem ciśnienia np. u pielęgniarki? Jeśli tak, to czy trzeba ją o tym poinformować?
    - Czy jak wezmę jednorazowo 10 mg, to czy muszę następnego dnia albo przez kilka następnych dni wziąźć np. 5 mg?
Jei

przez Patrycha23 03 lut 2013, 20:06
Jak dostalam kiedys od lekarza Propranolol to mialam go brac regularnie. nie pamietam dawek ani czestotliwosci, w kazdym razie musialo to byc branie regularne. Natomiast wiem, ze mozna go brac rowniez doraznie, bo poza wyrownaniem cisnienia rowniez uspokaja i pomaga w stanach napieciowych i lękowych. Mi zawsze pomagal. Mialam problem przy zasypianiu czesto slyszalam jak bije mi serce, nakrecalo mnie to oczywiscie dodatkowo co nie rzadko powodowalo lęki. Po tabletce szybko udawalo mi sie uspokoic i usnac nie wsluchujac sie w niespokojne bicie serca.
In my mind there's something strange that I can't change..
.... .... ....
Największe wyzwania życie stawia przed najsilniejszymi!

F41.0

przez one-half 04 lut 2013, 01:17
Jei napisał(a):Dostałem Propranolol od lekarza doraźnie 10 mg z powodu wysokiego albo bardzo wysokiego tętna podczas wizyt u lekarza. Mam kilka pytań:
    - Ile godzin przed wizytą u lekarza mam brać ten lek?
    - Czy ten lek można brać przed pomiarem ciśnienia np. u pielęgniarki? Jeśli tak, to czy trzeba ją o tym poinformować?
    - Czy jak wezmę jednorazowo 10 mg, to czy muszę następnego dnia albo przez kilka następnych dni wziąźć np. 5 mg?

Lek działa błyskawicznie, u mnie prawie zaraz po zazyciu (na pusty zoladek - wazne czy jestes najedzony czy nie). ale na wszelki wypadek warto wziac wczesniej - nie ma bata zeby po 15-20 min nie wszedl. wada propranololu jest jego krotki okres dzialania

przez Jei 04 lut 2013, 18:11
Czyli trzeba go wziąć przed samym wyjściem z domu?
Jei

przez PoLaK6677 28 kwi 2013, 20:00
Hej moi drodzy :) Od baaardzo długiego czasu borykam się z lękami, brałem xetonar, doxepine, citabax ale nic nie pomagało wręcz pogorszyły mój stan. Obecnie dostałem Propranolol WFZ i uważam że lek jest MEGA jak dla mnie bo obniża mi ciśnienie które zazwyczaj miałem za wysokie i tętno które jak się okazuje było przyczyną większości lęków. Z tym że niepokoi mnie ciągłe kłucie w klatce piersiowej... jako że walczyłem bez leków z lękami od dłuższego czasu tak teraz straszy mnie każda pierdoła (właśnie to kłucie w klatce piersiowej) przez co nie mogę osiągnąć pełnego spokoju :(
Więc teraz pytanie do was ludziska, czy któreś z was miało na początku, czy też miewa bóle (kłucie, pieczenie, dziwny ucisk - cokolwiek z tych rzeczy) w klatce piersiowej podczas zażywania Propranololu WFZ ?
Bardzo proszę o pomoc bo muszę w końcu dać wyluzować organizmowi :)

P.S. Biorę 10 mg raz dziennie (rano) - naprawdę praktycznie likwiduje to u mnie lęki gdyby nie to kłucie w klacie :)
Pozdrawiam

przez clone 04 maja 2013, 22:51
Ja tak nigdy nie miałem, a biorę dużo większą dawkę. Może zmierz ciśnienie wtedy kiedy cię kłuje. I koniecznie powiedz o tym lekarzowi.

przez k1992 06 maja 2013, 18:44
Zażyłem 10mg i szok... Jak od rana do wieczora jestem spięty, tak to spięcie ustąpiło co najmniej o połowę.

-- 09 maja 2013, 08:49 --

Kolejny raz muszę pochwalić ten lek. Nie pomagały mi żadne uspokajacze, a tu szok - 10mg mnie rozluźnia, serce tak nie wali, a co dziwne, jedna dawka pomogła mi na duszności bardziej niż pół roku katowania się paroksetyną :P
k1992

przez filipo108 24 maja 2013, 12:27
Witam! Propranolol biorę od 10 lat w dawce 2-2-2 (60tka dziennie). Lek bardzo mi pomógł na kołatanie serca oraz trzęsienie rąk.
Brałem go razem z antydepresantami różnej maści. Od jakiegoś roku zauważyłem problemy z pamięcią. Jednym z efektów ubocznych przy betablokerach są właśnie takie problemy Mam parę pytań:

- czy zauważyliście u siebie wpływ długotrwałego brania propranolu na pamięć?

- czy betablokery nie powodują przy długotrwałym braniu osłabienia wpływu bodźców nerwowych na serce?

- jak mam rozumieć przepisywanie leku wywołującego depresję osobie cierpiącej na depresję? na jakiej zasadzie lek ją wywołuje.

Sortuj wg