PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

przez USE90 30 wrz 2012, 21:17
Atalanta

Czekaj, czyli jesli powiedzmy w wtorek rano wezme pierwszy raz 20-30 mg propranolu, to bede sie w ten wtorek czul tak samo jakbym tego propranolu nie wzial w ogole?

Technicznie nie napisze co mi dolega bo nigdy nie bylem na zadnej terapii. W moich slowach (objawy, historia, itd.) to jest "kartka" pisania, i nie mam za bardzo na to czasu ze wzgledu na egzamin.
Napisze wiec co mi dolego w zwiazku z tym konkretnym zdarzeniem; we wtorek na studiach mam do przedstawienie pewien temat. Wychodze na srodek klasy i gadam. I problem w tym ze nie wiem jak sobie poradze. Takie sytuacje wywoluja u mnie duzy stres. Czasami sobie w miare radze, ale czasami tez nie potrafie sobie poradzic z lekiem. Trzesace sie rece, i te sprawy.
I boje sie troche tego. Tym bardziej ze ostatni raz mialem takie zadanie... w 2010 roku. Wtedy sobie poradzilem, ale... jednak to bylo tylko liceum... Co bedzie jak teraz beda mi sie trzesly rece, albo cos w tym stylu? Nie chce od tego zaczac studiow.
Boje sie tego ze bede sie bal na wystapieniu :lol:

Oczywiscie ze chce sie wyleczyc (na poczatku nastepnego roku zaczynam terapie), i wiem ze lek daje tylko chwilowa ulge. Ale wlasnie potrzebuje teraz tej chwilowej ulgi. Wlasciwie to nie teraz, tylko na wtorek. Ot, takiego lekkiego rozluznienia. Nie oczekuja od leku calkowitego zagluszenia mojej nerwicy. Ot, wystarczy ze troche mnie rozluzni.

P.S
Jesli chodzi o "ziolka" to... czasami biegam, ale to nie pomaga zbytnio. Przede wszystkim to ja we wtorek musze wierzyc w ten lek. Zielona herbata moze relaksowac, ale moja (pod)swiadomosc automatycznie odrzuci ta "herbate" jako skuteczny srodek.

przez Atalanta 01 paź 2012, 19:00
Czekaj, czyli jesli powiedzmy w wtorek rano wezme pierwszy raz 20-30 mg propranolu, to bede sie w ten wtorek czul tak samo jakbym tego propranolu nie wzial w ogole?

Trudno powiedzieć jakbyś się czuł, propranolol nie działa od razu. To jedna sprawa, a druga- jak go zdobędziesz, lek jest na receptę. Od razu to działają silne leki psychotropowe, ale takie przepisuje tylko psychiatra po ustaleniu diagnozy.
W Twojej sytuacji radziłabym się udać do lekarza pierwszego kontaktu o poradę, na pewno coś by Ci tam przepisał na ten stres.

przez USE90 02 paź 2012, 10:48
Nie wiem na ile jest to efekt samego propranololu, a na ile moja wiara w ten propranolol, ale ekspozycja wyszla mi dobrze. Moglbym nawet powiedzec ze dobrze i swobodnie czulem sie na srodku klasy :roll:

Wzialem 2 tabletki godzine przed lekcja (2x10MG), i to tyle. Nie wiem tez czy sen, a raczej jego brak, maczal palce w moim dobrym "samopoczuciu". Oprocz ekspozycji mialem dzisiaj egzamin a jako ze odkladalem wczesniej nauke, to musialem sie uczuc w nocy. Ot poszelm spac o 6, czyli spalem niecale 2 godziny.

Warto dodac ze egzamin poszedl mi dobrze. Aha, to nie tak ze dzis moja problemy nerwicowe znikly. Poprostu te problemy nerwicowe byly calkowicie pod kontrola; bylem przekonany ze mam sytuacje pod kontrola. Tak jak powiedzialem, na ile to efekt samego propranololu a na ile psychiki, to nie mam pojecia.

-------------------------

Atalanta, w Hiszpanii nie trzeba recepty na to. To znaczy w aptece aptekarz bez problemu mi sprzedal, chociasz jasno sie wyrazilem ze potrzebuje go tylko na uspokojenie nerwow. Ale to tak; na ulotce jest napisane ze lek nalezy spozywac po konsultacji z lekarzem ;)

Mialem tylko jeden nieprzyjemny efekt, jesli chodzi o sam lek. Gdzies tak 30 min od zazycia dwoch tabletek momentalnie poczulem sie... tak jakby slabo. Slabo, gumowato, duszno... cholera nie wiem jak to do konca opisac. Tak czy siak to trwalo tylko chwile. Potem ta slabosc minela i to tyle nieprzyjemnosci. Przynajmniej jak na razie.

Niemniej, tak jak wspomnialem, na ten moment koncze z lekiem ;) Potrzebowalem go na ekspozycje i wzialem go na ekspozycje. Mimo ze efekty byly dzis zadowalajace to nie mam zamiaru go brac bardziej czy mniej regularnie. Nie, bede go bral tylko wtedy gdy bede mial pilna potrzebe, czyli bedzie to raczej sporadyczne.

Dzieki za rady!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clone 04 paź 2012, 18:20
Odstawiał to ktoś nagle? Wiem, że nie powinno się tak robić, ale skończyło mi się opakowanie. Biorę w dawce ponad 50 mg.

-- 05 paź 2012, 14:49 --

A jednak to nie był dobry pomysł z tym odstawianiem. Ale mam już nowe opakowanie i czuję się lepiej.

przez araok 07 paź 2012, 17:04
Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz przeczytałem wszystkie wpisy i jak każdy lek inaczej działa na każdego z nas.

Atlanta mam pytanko do Ciebie piszesz że ten lek nie działa od razu że trzeba go brać regularnie a mnie właśnie ten lek przepisała jedna pani kardiolog doraźnie w przypadku kołatania serca znaczy jak mi się puls podnosi. Normalnie mam od 90 do 101 i do tej pory miałem ciśnienie w normie ale od jakiegoś czasu trochę się podniosło i mam tak 130/140 na 85/99. Otrzymalem info od lekarki że mam brać pól tabletki 10mg czy to coś da czy się uspokoję czy nic mi się nie stanie. Do tej pory brałem cloraxen jak dla mnie super sprawa jak coś się działo to 10mg na raz i super i jak powiedział mój lekarz pierwszego kontaktu spokojnie można brać i nic sie nie stanie ( są już dawki w okolicy 120mg choć ja nigdy nie przekroczyłem dawki 20 mg na dobę) Czy propanolol daje podobne skutki co cloraxen czy nie? Kurcze miałem ekg i eho i niby wszystko jest w porzo ale co jakiś czas kuje mnie w lewej stronie na wysokości serca ale niby wszystko jest ok ... Pozdrawiam.

przez Atalanta 12 paź 2012, 16:31
cloranxenu lepiej nie brać na dłuższą metę bowiem uzależnia, ale rzeczywiście fajny to lek :D propranolol już tak nie działa, nie rozluźnia tak jak on ale też nie ma takich skutków ubocznych w postaci senności, przy nim można więc zdrowo funkcjonować
trudno jest mi powiedzieć czy propranolol działa od razu: zależy na co go bierzesz, jeśli lekarz przepisał Ci go doraźnie to znaczy, że tak masz go brać i powinien Ci pomóc, miejmy nadzieję :D kardiolog widocznie inaczej leczy niż psychiatra
ten ból po lewej stronie też czasem mam, to raczej objaw nerwicy, nie martw się nim to nic poważnego, powinieneś udać się też do psychiatry z tym bólem
ja też biorę propranolol ze względu na kołatanie serca, które towarzyszyło mi np. wieczorami i nie mogłam zasnąć, biorę go regularnie codziennie dla utrzymania efektu, jest zdecydowanie lepszy niż cloranxen.
pozdrawiam i zdrowia życzę :D

przez aniak80 05 lis 2012, 10:59
Witam

Co do propranololu to lek działa od razu max po 30 minutach.Co do uzależnienia to lekarze twierdzą,ze lek nie uzależnia (rodzinny,psychiatra i kardiolog) mi to powiedzieli ale z moich doświadczeń niestety mnie uzależnił,kiedy zorientowałam się,ze muszę zwiększać dawki bo coraz mnie działały to postanowiłam rzucic go i wtedy przeszłam horror.W pracy nie mogłam wejsc po schodach bo serce waliło mi jak młot,trwało to ok 2 dni ale potem juz było ok.Czy brac go dorażnie czy cały czas? opinie są podzielone jeden lekarz twierdzi,ze brac cały czas a drugi,ze dorażnie.Więc ja biorę dorażnie jak serce zaczyna mi wallić wezmę 10mg i jest ok a jak brałam cały czas to dochodziło do tego,ze brałam go 40mg 3*dziennie.Obecnie jestem na parpgenie i lek mi równiez uspakaja serce czyli hamuje złą andrenalinę a jak nie brałam paro(oczywiscie sama przerwałam) to w nocy nawet miałam jazdę z sercem i ciśnieniem.
Troszkę wiedzy mam ponieważ mój"kolega" propranolol towarzyszy w moim życiu juz dosc długo jakies 10 lat.:)

Pozdrawiam cieplutko w ten chłodny poranek:)

przez araok 10 lis 2012, 17:03
Dokładnie Atlanta tez ma coś takiego przed sen serducho czasem zaczyna łomotać zaraz się denerwuje i już po spaniu. Nawet miałem przepisane jakieś tabletki na sen ale wolałem nie brać. Ok czyli jak coś to spróbuje i wezmę ten propanolol tylko jak on nie działa nasennie to nie wiem czy zasnę bo on zazwyczaj potrzebny mi jest na noc :( A jeżeli chodzi o cloranxen to wiadomo że uzależnia ale jak ktoś bierze regularnie a jak od czasu do czasu to nic nie powinno być dzięki za wszystko. Pozdrawiam.

przez Lord Kapucyn 17 lis 2012, 17:20
Ja go biorę wyłącznie w celu obniżenia ciśnienia tętn. i tętna i w tej roli się sprawdza. 10mg 1-0-1
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez norma_baker 17 lis 2012, 17:22
Mad_Scientist napisał(a):Ja go biorę wyłącznie w celu obniżenia ciśnienia tętn. i tętna i w tej roli się sprawdza. 10mg 1-0-1

ale jest to u Ciebie spowodowane psychiką, lekami, czy innym czynnikiem?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Lord Kapucyn 17 lis 2012, 17:25
Co do nadciśnienia to pewnie przez nadwagę(otyłość?), zaburzenia hormonalne itd. Co do tętna to nie wiem- o każdej porze dnia i nocy 24/7 mam tętno 120-130. Ale tachykardia może mieć podłoże w psychice, w nadmiernej ekspozycji na długotrwały stres itd.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez clone 18 lis 2012, 12:21
I w wyniku przyjmowania innych leków, np. neuroleptyków lub antydepresantów.

przez Pinka 25 lis 2012, 11:34
Wczoraj wzięłam pierwszą dawkę pro 10 mg rano i bardzo dobrze się czułam. Serducho uspokoiło się, czułam się rozluźniona i spokojna. Zasnęłam bez problemu. A dzisiaj rano ciśnienie znów skoczyło, puls też, zaraz zimne dłonie i stopy i poty. Od razu wzięłam kolejną dawkę pro, ciśnienie obniżyło się i puls też, ale cały czas czuję się w środku taka roztrzęsiona. Zastanawiam się co było przyczyną takiego nagłego skoku ciśnienia skoro dobrze się czułam...

PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)a zioła

przez aniołek007 15 sty 2013, 09:57
dzień dobry. Serdecznie Was witam Jestem tu nowa więc przepraszam jeśli pytania będą nie do końca dobrze sformułowane , mało zrozumiałe a mam pytanie o propranol mam zapisana dawkę 1 x tab na noc przy objawach nerwicy (skoki tętna do 110, bóle brzucha, bóle napięciowe głowy)czy ten lek mogę brać z extraspasmina w której jest valeriana i melisa 2 x dziennie ?ewentualnie z kroplami od księżny na nadciśnienie skład valeriana, melisa, jemioła serdecznik 3 x po 20 kropli.Ten proplanol powoduje że ułatwia zasypianie ale rano tetno nadal skaczę , zastanawiam się czy to brać ?.Mam nadal napięciowe bóle głowy na żołądek ten lek nie pomaga . Dopiero zaczynam swoją walkę z chorobą była 1 wizyta u neurologa , jutro kardiolog.Stres rozwód 3 letni z psycholem , choroby synka doprowadziły do tego , że po 3 latach dzielnego trzymania się poległam z dnia na dzień.Proszę może o info też na skypa aniolek 07121
Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą.

Sortuj wg