PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

przez aniak80 11 maja 2012, 13:11
one-half bo propranolol działa pomocniczo a na lęki powinieneś brac dodatkowo leki od psychiatry mocniejsze.propranolol redukuje skutki a nie to co wywołuje to.Ja choruję od 10-lat i naprawde wiele przeszłam leków po 7 latach mi dopiero dobrali grupę leków w których czuję się w miarę ale na lęki przede wszystkim powinies brac coś mocniejszego zeby cośnąc "to coś" co wywołuje ataki paniki i lęki.

przez one-half 11 maja 2012, 13:57
aniak80 napisał(a):one-half bo propranolol działa pomocniczo a na lęki powinieneś brac dodatkowo leki od psychiatry mocniejsze.propranolol redukuje skutki a nie to co wywołuje to.Ja choruję od 10-lat i naprawde wiele przeszłam leków po 7 latach mi dopiero dobrali grupę leków w których czuję się w miarę ale na lęki przede wszystkim powinies brac coś mocniejszego zeby cośnąc "to coś" co wywołuje ataki paniki i lęki.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Propranolol miałem przepisany na bezpośrednie objawy stanu lękowego (drżenie rąk, przyspieszony rytm serca), ale również na redukcję skutków ubocznych wywołanych przez inne leki, które wtedy zażywałem (chodzi przede wszystkim o drżenie rąk, które miałem już po licie, a które bardzo nasilił Anafranil). Na przyczyny i skutki depresji (w tym i lęk uogólniony) miałem oczywiście antydepresant (wspomniany Anafranil). Niemniej podtrzymuję opinię, że Propranolol kiepsko sprawdził się w moim przypadku.

przez Maciej farmaceuta 13 maja 2012, 16:53
Propranolol jest bardzo łagodny,działa tylko na wegetatywne objawy lęku-drżenie rąk,drżenie głosu,a nie na psychiczne.Sprawdza się jako dodatek do benzodiazepin,w słabo nasilonych objawach lęku scenicznego lub do niwelowania skutków ubocznych leków.Plusem jest,że jest b.łagodny,nie uzależnia i nie otępia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniak80 19 maja 2012, 23:07
Co do uzależnienia to mnie własnie uzależnił dawkę zaczynałam od 10 mg 3*dziennie a niestety skonczyło się 40mg 3*dziennie i wtedy rzuciłam go męczyłam się strasznie z sercem 4 dni myslałam ze umre na wizycie kardiolog mi powiedziała,ze rzuciłam bezmyslnie bo mogłam dostac zawału,dlatego wiem,ze akurat ten lek mnie uzależnił.Teraz biorę bo doraznie i czuję się bardzo dobrze 10 mg wystarcza mi.

Pozdrawiam cieplutko

przez xanonymous 25 maja 2012, 06:16
Ma może ktoś z was porównanie propranololu do metocardu? np. skutki uboczne. Ja kiedyś sie wspomagałem 12,5 mg metocardu. Nie wiem jak dzialalby propranolol 10mg. Chyba ten propranolol jest lepszy jesli chodzi o zastosowanie psychiatryczne?

przez Lord Kapucyn 25 maja 2012, 12:43
Imho Metocard czyli metoprolol jest lepszy od propranololu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez dreambrain 18 cze 2012, 01:22
W piątek mam egzamin praktyczny na prawo jazdy.
W sytuacjach stresowych moje ciało robi co chce. Kiedy pierwszy raz wsiadłem do samochodu, nie mogłem uspokoić nóg z nerwów. Noga chodziła na sprzęgle choćby szurnięta. Ręce mi drżą i takie typowe.
Chcę tego uniknąć na egzaminie, zachowując trzeźwość umysłu.
Chciałbym skonsultować z wami mój pomysł: co sądzicie o tym by godzinę przed egzaminem wziąć 120mg propranololu? Czy nie wpłynie to na motoryczność tak jak to było z benzo (jeździłem tragicznie)?
Już samo 80mg pomaga mi na te drżenia, ale znając moją reakcję to ta dawka nie wystarczy i będę musiał wziąć o 1 tabletkę więcej.
F41.2
F32.1

Wenlafaksyna 75mg, Piracetam 2400mg, Winpocetyna 30mg.

przez Zibstar 24 cze 2012, 17:19
po prostu zrób test, weź 120mg i zobaczysz jak się będziesz czół... osobiście jednak radziłbym Ci pozostać przy 80mg, bo 120 na raz, to jednak spora dawka na serducho

przez nickyfour13 18 lip 2012, 15:18
w Świecie Nauki można przeczytać że otrzymano obiecujące wyniki przy badaniu wpływu propranololu na leczenie PTSD. Niby substancja nie na nerwice, ale tylu pozytywnych opinii co ten lek chyba nie ma żaden inny

przez Kamil1993 13 sie 2012, 18:44
chciałbym coś wiedzieć o tym leku którego biorę,na co on jest i itp...

przez Atalanta 13 sie 2012, 19:13
przeczytaj ulotkę, z niej się wszystkiego dowiesz :D

przez err 13 wrz 2012, 16:05
Lek dobry, tani, ogolnie dziala na wiele objawow somatycznych i nie uzaleznia.
err

przez USE90 30 wrz 2012, 18:47
Przeczytalem tylko kilkanscie postow i przyznam ze ten lek ma bardzo pozytywne recenzje. Lagodny i skuteczny.
Chyba sie skusze tym bardziej ze... pojutrze mam wystapienie "publiczne". No i ogolnie, ostatnimi dniamy niepokojaco zestresowany jestem.

Mam tylko dwie watpliwosci;

-czy lek ten dziala w momencie gdy jest zazywany sporadycznie? Czy tez trzeba go brac regularnie?
Np. w nastepnym tygodniu musze byc "wyluzowany" tylko we wtorek. Wystarczy wiec ze go wezme we wtorek?

-w jakich dawkach ja, jako nowicjusz, musze go brac? 10 mg wystarczy?

Dzieki

przez Atalanta 30 wrz 2012, 19:48
USE90, najlepiej będzie jeśli zjawisz się u specjalisty jeśli chcesz zażywać tego typu lek. Sporadycznie jego przyjmowanie nic nie daje, dopiero długotrwałe ma widoczne efekty. A co Ci dolega mój drogi? Jesteś pod opieką psychologa/psychiatry? A poza tym leki działają tylko chwilowo, lepsze efekty daje nauka walki ze stresem. A próbowałeś może jakiś naturalnych , ziołowych leków uspokajających?

Sortuj wg