PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

PROPRANOLOL

przez *Wiola* 28 sty 2012, 16:38
jasaw, Nie, teraz trochę mi się uspokoiło , ale gdybym chciała odstawić antydepresant to pewnie wróci, więc w razie czego spróbuję:) Dzięki.
Moderator

PROPRANOLOL

przez Spooky 28 sty 2012, 16:46
Zamulenie to miałem gdzieś przez 2,3 dni brania. Teraz biorę raz na ruski rok, jak mam kłucie w klacie. W sumie innego zastosowania w moim przypadku nie widzę.

PROPRANOLOL

przez khali 29 sty 2012, 13:29
biorę propranolol na lęki(kolejny lek na lęki) już trzeci dzień , lęki nie ustępują tylko czuję się strasznie słabo , bez energii , czy to możliwe że to po tym leku?

-- 31 sty 2012, 12:46 --

ponawiam pytanie?
who owns my heart?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PROPRANOLOL

przez Saraj 04 lut 2012, 19:59
Witajcie,

czy bezpieczne jest łączenie propanololu z ketrelem?

PROPRANOLOL

przez Spooky 04 lut 2012, 20:13
nie powinno być interakcji. Co najwyżej większe przymulenie.

PROPRANOLOL

przez jasaw 04 lut 2012, 20:16
khali, propranolol to lek regulujący ciśnienie, a więc i pracę serca. Może to skutkować obniżeniem ciśnienia, a więc i osłabieniem, spadkiem energii. To naprawdę nic niepokojącego, chyba, że tej energii brak w ogóle. Wówczas potrzebna konsultacja lekarska.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

PROPRANOLOL

przez Tajemnica 04 lut 2012, 20:38
Ja nie byłam co do tego leku przekonana, wcześniej omijałam dawki bo mnie zamulał. Teraz postanowiłam zacisnąć zęby i brać tak jak lekarz kazał z nadzieją że po kilku dniach przejdzie. Trzeci dzień biorę 10mg rano a powinnam brać 2 do 3 razy dziennie w zależności od sytuacji ale dopiero dzisiaj po drugiej kawie byłam do użytku. Od trzech dni wprowadzam też parogen dlatego nie jestem pewna co jest przyczyną tak złego samopoczucia. Nie wiem co mam robić :/
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

PROPRANOLOL

przez EvilAngel22 04 lut 2012, 23:13
khali zmierz sobie ciśnienie :) i będzie wiadomo czy osłabienie jest wynikiem hipotonii .
może wystarczy mniejsza dawka .
Mi też 10mg wystarczało , pomimo zalecenia 2-1-0
1 rano wystarczała.

PROPRANOLOL

przez khali 05 lut 2012, 12:20
z początku (przez 3 dni) mało pomagał , a teraz czuję naprawdę wielką poprawę jeżeli chodzi o nerwice, już 10 mg starczy żeby organizm się uspokoił,
who owns my heart?

PROPRANOLOL

przez Tajemnica 05 lut 2012, 19:28
EvilAngel22 napisał(a):khali zmierz sobie ciśnienie :) i będzie wiadomo czy osłabienie jest wynikiem hipotonii .
może wystarczy mniejsza dawka .
Mi też 10mg wystarczało , pomimo zalecenia 2-1-0
1 rano wystarczała.

No tak, to logiczne też na to później wpadłam ale dziś nie brałam. A nie mogłabym go brać wieczorem zamiast rano?
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

PROPRANOLOL

przez zalej 24 lut 2012, 13:46
Jamam 25 lat, od kilku lat biore propranolol. Bardzo mi pomaga, troche uspokaja, serce mi tak nie wali i nie drżą ręce. Na poczatku bralem 3 razy po 40 mg a teraz roznie zalezy jak sie czuje ale przewaznie 20mg z rana. Do tego teraz wrocilem do Seronilu(fluoksetyna) bo przez pare miesiecy bralem rexetin(paroxetyna), to samo co ParoGen, no i mnie strasznie zamuliło, normalnie emocjonalne warzywo. Teraz biore rano 20mg seronilu i 20mg propranololu i jest spoko czasem jeszcze łykne 25-50mg hydroksyzyny:) Dodam że mam nerwice lekowa i jestem alkoholikiem (niepijącym). Same tabletki pomogą tylko troche, mi bardzo pomogla terapia odwykowa w bardzo dobrym osrodku gdzie pracuja nie tylko nad uzaleznieniem ale wogole nad emocjami, trafiają tam ludzie nie tylko uzaleznieni ale np. z depresją, nerwicą itp. Jezli ktos ma pytania odnosnie seronilu czy rexetinu albo inne to prosze pytac odpowiem z wlasnego kilkuletniego doswiadczenia :D

przez Tajemnica 09 mar 2012, 23:50
Kochany! Spadłeś mi z nieba! Mam tyle pytań do Ciebie! Ja po raz drugi zaczęłam terapię REXETINEM/PAROGENEM zależy od kasy + propranolol i hydroksyzyna :) Jaką różnice miałeś w REXETINIE a SERONILU? Bo przyznam że w poprzedniej terapii REXETIN zdziałał cuda ale faktycznie jakby pozbawił emocji, w konsekwencji wolałam wybrać taką postać rzeczy niż nerwicę lękową. Chodzi o to że po odstawieniu leków nie mal natychmiast wszystko wróciło. To nie był nawrót choroby tylko kwestia odstawienia leków. Terapia zdziałała by długo trwały efekt ale na razie nie mam takiej możliwości :(

przez aniak80 11 maja 2012, 11:44
Witam

Propranolol biorę juz kilka ładnych lat z przerwami bo się od niego uzalezniłam teraz juz jestem mądrzejsza zazwyczaj akurat ostatnio biorę 10 rano.Póltora roku brałam rexetin ale niestety teraz przestał działac jak na niego weszłam to propranolol nie był mi potrzebny poniewaz rexetin mi bardzo wyciszył serce niestety teraz rexetin zaczą działac w odwrotną stronęPprzedwczoraj moja pani psychiatra zmieniła mi lek na asertin 50 (brałam juz kiedys ale krótko) teraz znów mi go dała bo dobrze go tolerowałam po za lekkim drętwieniem za uchem (z tego powodu miałam wczesniej odstawiony).W grudniu byłam u kardiologa z sercem i kazał mi brac propranolol codziennie brałam jakis czas ale obnizał mi cisnienie za mocno i psychiatra kazała brac doraznie więc tego się trzymam.Propranolol jest super.

Tajemnica-ja chodziłam na terapie 12 tyg codziennie i powiem ci szczeze ze mi nie pomogła wcale.

przez one-half 11 maja 2012, 12:53
Brałem propranolol przez jakiś czas na zniwelowanie skutków mojego (dość silnego) lęku (uogólnionego, który czasem w sytuacjach stresowych przybierał postać wręcz ataku paniki). Jak dla mnie propranolol to taki kapiszon, to zupełnie tak, jakby z parabelki strzelać do bombowca. Nie ten kaliber. Fakt, na początku troszeczkę zmniejszał objawy mojego lęku uogólnionego (przyspieszone bicie serca, drżenie rąk - które mam też po licie) - ale tylko wtedy, gdy byłem ze sobą sam na sam. Gdy musiałem wyjść do ludzi lub gdy znalazłem się w sytuacji naprawdę stresowej, działania propranololu praktycznie nie odczuwałem.

Sortuj wg