PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

PROPRANOLOL

przez magdalena031083 22 wrz 2011, 09:40
Esa napisał(a):Witam Wszystkich.
Od kąd pamiętam w moim życiu pojawiały się epizody "dziwnego" bicia serca , które bardziej określiłabym jako przeskakiwanie, łupnięcie czy walenie. Nigdy nie brałam sobie tego do głowy - ot tak, nie powodowały gorszego samopoczucia wiec czym się martwić. Ale z biegiem lat zaczęłam się bardziej wsłuchiwać i teraz każde łupnięcie kończy sie paniką co za tym idzie gorszym samopoczuciem itp. Robiłam EKG które wykazało przyspieszone bicie serca, potem ECHO wykazało to samo, lekarz oprocz tego nie widział nic niepokojącego, TSH (hormon tarczycy) mam w normie takze nie wiadomo od czego te kołatania itp. Po wizycie EKG lekarz przypisal mi Aspargin i Neospasminę- syrop uspakajający ktore przy powolnym trybie zycia i wyciszeniu nawet pomagalo (czasem jak sobie pomyslalam o sercu to nagle znow łupało) ,po Wizycie ECHO przepisal mi inny lekarz PROPRANOLOL i szczerze ja tez boję się go wziać. On mi wypisał ja wzielam receptę. Nic nie wytlumaczył. Facet w aptece mowil by brac 2x1, ale hmmm nie jestem pewna czy tak bylo napisane na recepcie.... Nawet jesli wezmę 1x1 (mam dawke 10mg) to jak pozniej zejsc z tego leku??? po pól tabletki ??? a moze brac doraźnie bo nie codzień mam taką pracę serca- przynajmniej wyczuwalną przeze mnie. Kolejną wizytę mam dopiero 20 października :/ Mam takie pytanko także do osób które borykają się z przyspieszonym biciem serca... czy w stanie spoczynku, bez widocznej przyczyny (spokoj wewnetrzny) tez macie takie walenie ?? Ja wiem że panika, wsluchiwanie się sprzyja takim sytuacjom i zastanawiam się tez czy to nie jest w dużej mierze zalezne od nas samych. Czy macie takie sytuacje tylko przy stresach, wysiłku, jeśli tak to jak sobie z tym radzicie? Może ktoś z Was ma jakieś "domowe" sposoby na opanowanie sytuacji ? Wyczytałam gdzieś na forum medycznym, że podobno kołataniom pomóc może zanurzenie twarzy na kilka sekund w misce z zimna wodą. Banalne a moze poprostu by spróbować ?:-) Sluchajcie i jeszcze jedno... ja alkoholu nie piję, wiec sie nie wypowiem, ale niech palacze tacy jak ja się wypowiedzą czy ich zdaniem nie ma to wpływu na wlasnie takie akcje z sercem bo ja się coraz częsciej zastanawiam ze to moze być przyczyna nr. 1 moich dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich zestresowanych i skołatanych :-):-)

Witaj ,brałam propranolol przez rok i bez żadnych problemów go odstawiłam brałam potem po jednej i ok,to było ok 3 lata temu teraz biorę dorażnie ale i tak moje serce bije ok 100 na min.Jeżeli będzie ci obniżał ciśnienie i będziesz się czuć bardzo ospała to bierz po jednej lub po pół 2 razy dziennie ale 10mg to malutka dawka bez obawy możesz go brać. pozdrawiam :)
napisz na piasku to co dajesz ,wyryj na skale co otrzymujesz....

PROPRANOLOL

przez krul 17 paź 2011, 20:10
Jak w temacie - ostatnimi czasy źle sypiam, więc rodzinny przepisał mi lek z tematu na sen. Pomaga? Są jakieś efekty uboczne rano? Oglądałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem stricto potrzebnej mi informacji. Z góry dzięki.
Ostatnio edytowano 04 gru 2011, 01:45 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono do zbiorczego wątku
krul

PROPRANOLOL

przez Lord Kapucyn 17 paź 2011, 20:22
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PROPRANOLOL

przez altman 03 gru 2011, 22:50
odstawienie leku propranolol po 4 miesiącach zażywania

Witam wszystkich od połowy lipca tego roku brałam lek propranolol na początku brałam go w dawce 1 tabletka dziennie , potem go brałam pół rano i pół wieczorem , a do nie dawna jeszcze go brałam tylko pół tabletki rano i to wszystko , w sumie to go brałam przez 4 miesiące i teraz go sama odstawiłam nie biore leku 3 dzien , narazie nic mi sie nie dzieje , ale czy mogę tak odstawić lek z dnia na dzien .bardzo proszę o odpowiedz.
Ostatnio edytowano 04 gru 2011, 01:47 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

PROPRANOLOL

przez rokoo 26 gru 2011, 21:14
Witam wszystkich.
Ja biorę propranolol od 2002r na nerwice i jeszcze inne leki jem psychotropowe. Propranolol często używa się do leczenia nerwicy tzn. szybkiego bicia serca i duszności. Zażywam go 40mg i więcej.. . Wcale nie uzależnia można niemal z dnia na dzień przerwać i nic się nie dzieje - ale tego nie polecam bo tak się nie powinno robić. Lek jest b dobry zwalnia serce i duszności mijają. To nie jest lek psychotropowy!!

PROPRANOLOL

przez misiek_1 04 sty 2012, 08:25
Od dwóch dni mam zażywać propranolol 2x10mg,mam pytanie czy zażywał go ktoś z anafranilem(ja biorę 1tabl.75SR rano i pół wieczorem)albo deprexoletem(biorę 1tabl.30mg na noc)? mam go na nerwicę serca,kołatanie i przyśpieszony puls-w spoczynku 95. Zazyłam go wczoraj na noc razem z deprexoletem i lepiej mi się spało.

PROPRANOLOL

przez err 04 sty 2012, 10:30
Możesz zażywać, możesz mieć też ciekawe sny po tym :smile:
err

PROPRANOLOL

przez Spooky 12 sty 2012, 00:12
W końcu przeszło mi kłucie w klatce piersiowej po tym. Trochę przymula, ale coś za coś.

PROPRANOLOL

przez khali 28 sty 2012, 13:24
czy ktoś z Was dostał propranolol na nerwicę lękową (lęk i niepokój) ? biorę już drugi dzień dawkę dwa razy po 10mg ale nie czuję poprawy
who owns my heart?

PROPRANOLOL

przez Spooky 28 sty 2012, 14:04
10 mg na nerwice? Ja pierwszy raz miałem ten lek i dostałem 40-tke.

PROPRANOLOL

przez *Wiola* 28 sty 2012, 14:14
Spooky, Po 40tce to mnie prawie reanimowali , bo mi ciśnienie zjechało do 60 na 40. Wystarczało mi pól 10tki.

khali, Pewnie wiele osób, ale na nerwicę działa on raczej pośrednio , przez to ,że uspokaja serce i obniża ciśnienie. Ponoć delikatnie uspokaja , ale to raczej w niewielkim stopniu .
Moderator

PROPRANOLOL

przez jasaw 28 sty 2012, 14:32
Propranolol nie jest złym lekiem, on ogólnie poprawia krążenie, a więc i pracę serca. Mój zaprzyjaźniony lekarz internista /kiedyś/ twierdził, że 10 mg tego leku nigdy i nikomu nie zaszkodzi. Mój Syn, przy nadczynności tarczycy, która powoduje wzrost tętna i ciśnienia, łykał 2x40mg. Ja też go zażywałam.
Mimo, że jest to lek starszej generacji, w niektórych przypadkach działa znakomicie...z pewnością obniża tętno.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

PROPRANOLOL

przez *Wiola* 28 sty 2012, 15:16
jasaw Zgadzam się, tylko ja mam wysoki puls a niskie ciśnienie i tu jest problem.
Moderator

PROPRANOLOL

przez jasaw 28 sty 2012, 15:32
*Wiola*, rozumiem, a próbowałaś krople Milocardin...moim zdaniem, na obniżenie pulsu bardzo dobre.
Poza tym jest świetna relaksacja, ale wiadomo, to trzeba zrobić w domu:

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474389 ... stres.html

W zeszłym roku miałam ogromne problemy z podwyższonym tętnem i to działało, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, świetnie.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg