FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

Re: Fluanxol

przez miko84 20 gru 2009, 15:50
Ano, upieranie się przez lekarzy o serotoninie jako głównym problemie depresji/nerwicy może być groźne. Bo jak ktoś ma problem z dopaminą to leki na serotoninę jego stan mogą pogorszyć. Rober6666 ,bierzesz teraz lek, który działa na dopaminę i szczęście, że na niego trafiłeś.
miko84

przez basior 20 gru 2009, 15:54
Fajnie Ze tak Ci spasował ten fluanxol, jakby mi tak pomogła sertralina która zaczałem brac niedawno jak tobie fluanxol to chyba bym pojechał na pielgrzymke do fabryki w której ją wytwarzają :D
basior

przez Grubcia 20 gru 2009, 16:38
Fluanxol podnosi poziom dopaminy w malych dawkach?Pytam bo nie jestem pewna.Przepraszam,bo pewnie o tym juz pisano w tym watku.
Grubcia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 20 gru 2009, 18:13
W dawkach do 3 mg na dzień "uwalnia" dopaminę, zwiększa jej transmisję, dlatego działa aktywizująco i nie jest zalecane go brać w godzinach popołudniowych.
miko84

przez basior 20 gru 2009, 18:40
z tym podnoszeniem dopaminy przez neuroleptyki jak sulpiryd, amisulpryd czy fluanxol to mi sie za bardzo nie chce wierzyc
basior

przez rober6666 20 gru 2009, 19:48
Basior
Tu masz linka do flupentiksolu (fluanxol ) gdzie wyraźnie pisze , że ma duuuużo wspólnego z dopaminą...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flupentiksol
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez kuzyn 20 gru 2009, 19:55
sulpiryd też w małych dawkach miał aktywizować poprzez dopamine, ja czułem jednak otępienie, problemy z koncentracją, pamięcią, zamułke, po tygodniu odstawiłem, jakby ktoś potrzebował to mam
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez miko84 20 gru 2009, 21:28
To zależy, u Ciebie mógł np silniej blokować dopaminę niż ją uwalniać, każdy organizm jest inny. Zamulenie, problemy z koncentracją to typowe objawy przyblokowania dopaminy. Nie zapominajmy, że to nadal neuroleptyki, czyli ich główne zadanie to blokowanie dopaminy.
miko84

przez elfrid 23 gru 2009, 22:02
Rober, Miko coś w tym jest co piszecie. Ja od kilku lat cierpię na zburzenia lękowo depresyjne. Oczywiście byłem leczony po bożemu leki SSRI i SNRI fluoksetyna, sertralina, fluwoksamina, wenlafaksyna. Po Efectinie byłem nakręcony pozytywnie, wręcz hipomania, fluwoksamina nie działała, a po fluosetynie i sertralinie przeszły objawy depresyjne ale nasiliły się lęki, napięcie, rozdygotanie czy wręcz agresja.
I też dużą różnice zauważyłem po małych dawkach neuroleptyków. Najpierw 1mg fluanxolu teraz 100mg sulpirydu, bo podobno powoduje rzadziej objawy pozapiramidowe. Więc może faktycznie jest to jakaś alternatywa dla osób u których serotoninowce zamiast wyciszać lęk wzmagają napięcie i powodują sztuczne nakręcenie.
Zastanawiam się jeszcze jakbym się czuł po stabilizatorach typu depakina czy lamitrin albo po wellbutrinie, bo to zupełnie inny antydepresant.
Ale póki jest dobrze na sulpirydzie to wolę nie eksperymentować. Chociaż martwię się o wzrost apetytu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez rober6666 23 gru 2009, 22:45
Jesli chodzi o mnie to ze stabilizatorów doskonale sprawdził się poczciwy LIT......zero skutków ubocznych i znaczne "spłycenie" objawów choroby (m.in powrót normalnego snu po 2 latach nie spania...chyba że estazolan zapity 100 wódy-wtedy spałem ze 3 godziny.... )
Depakina -kompletne placebo jeśli chodzi o mnie nawet w ilości 2000 mg na dobę, lamotrygina-kompletne rozbicie i zmulenie-czyli przewaga negatywów nad pozytywami
Fluanxol mnie wyprostował
Od 2 miesiący mam "przebudzenie" jak DE NIRO
Do tego lit i zminimalizowana do 0,5 -1 mg clonazepamu (wcześniej bylo 2 mg+estazolan na spanie i dalej zdychalem z lęku i paniki )
NON SERVIAM

obserwowany

przez zdesperowany1 28 gru 2009, 15:32
nie ma co nakreciles mnie na fluanxol:)

podobno szybko dziala? wiec do konca tygodnia wszystko powinno byc jasne jakie jest jego dzialanie?
zdesperowany1

przez rober6666 28 gru 2009, 16:46
Witaj
U mnie działanie fluanxolu było niemal natychmiastowe-po 12 godzinach poczułem pierwszą ulgę a po 2 dniach pełne działanie.Tak wiec jak do końca tyg nie przyniesie Ci ulgi to raczej się nie sprawdzi. Pamietaj jednak , że ja do niego biorę 1000 mg litu na dobę oraz clonazepan 0,5 lub 1 mg na dobę
Myślę jednak ,że jeśli fluanxol jest dla Ciebie to poczujesz jego zbawienne działanie niemal natychmiast !!!
Pamiętaj -zacznij od 0,5 mg na dobe a max dawka ktora nie zamula jeszcze to 3 mg-powyżej tego zaczyna być już zwykłym zamulającym neuroleptykiem
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez zdesperowany1 28 gru 2009, 16:48
wiem wiem:) mam brac 2x05 mg do tego prinidol na rozluznienie miesni:) Od dzisiaj stosuje sie do zalecen lekarza i nic nie robie na wlasna reke:)
zdesperowany1

przez rober6666 28 gru 2009, 16:54
Zyczę Ci z całego serca abyś poczuł zbawienne działanie tegoż fluanxolu
Drugiego leku nie znam-nie stosowałem
Pozdrawiam
Pisz jakie wrażenia, jestem niezmiernie ciekaw
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg