FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 11 sty 2014, 18:29
Kalebx3 napisał(a):A mnie Depas ciekawi jak będzie wyglądało u Ciebie schodzenie z tego leku . Czytałem Tu kilka wypowiedzi ,że lek ten łączy "nierozerwalnie " , jeśli wiesz o czym ja mówię ;)

Tak, też o tym czytałem. Ale nieszczególnie się obawiam bo problem lęków mam skutecznie załatwiony wenlą i topiramatem, wierzę że odstawka flupentiksolu będzie w miarę bezbolesna, ale oczywiście mogę się mylić...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 31 sty 2014, 20:23
depas napisał(a):
Kalebx3 napisał(a): wierzę że odstawka flupentiksolu będzie w miarę bezbolesna, ale oczywiście mogę się mylić...

Taa.. będziesz płakał jak mały dzidzidziuś. Na sczęście trwa to ze 2-3 dni i spokój ;)
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zaczarowana 31 sty 2014, 20:31
Mi ten lek spowodował tylko i wyłącznie agresję, żadnego pozytywnego efektu nie było. Denerwowało mnie na nim wszystko nawet stojąca szafa. Dosłownie miałam na nim wrażenie, że cały świat mi przeszkadza.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 31 sty 2014, 20:40
zaczarowana, Akurat stojąca szafa może być wkurzająca ;)
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 31 sty 2014, 22:02
a ja pamiętam śmiechawy z byleczego, momentami jak po ujaraniu i słowotok, którego obecnie w ogóle nie mam od dawna
więc na nastrój pomógł, ale tylko gdzieś na miesiąc potem przestał działać i dalej ujawniała się zamułka po wenli
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 31 sty 2014, 23:05
CórkaNocy, Dokładnie. Akurat chodziłem na grupę ..ci tu o poważnych sprawach a ja w duchu usmiechnięty od ucha do ucha.. Czasem ciężko było nad tym zapanować.
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 01 lut 2014, 09:29
beladin napisał(a):Taa.. będziesz płakał jak mały dzidzidziuś. Na sczęście trwa to ze 2-3 dni i spokój ;)

A jak długo brałeś ten lek i jak go generalnie oceniasz, czemu odstawiłeś?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 01 lut 2014, 09:50
depas, Brałem koło 3 mies. Trudno mi tak jednoznacznie ocenić, ponieważ kiedy zacząłem kurację byłem na sertralinie. Tak czy siak po dorzuceniu fluanxolu dosyć szybko, do tygodnia, poprawił mi się nastrój, zadziałał przeciwlękowo, poprawiał funkcje poznawcze, pamęć - jakiś taki wyjątkowo bystry się po nim czułem ..ogólnie lek miał sporo pozytywów w stosunku do negatywów. Odstawiłem, bo miał zadziałać aktywizująco a tego działania nie odczułem. Było jedynie jakieś takie wewnętrzne nabuzowanie, które wyjątkowo ciężko było przełożyć na faktyczną aktywność fizyczną. Nie wiem ..być może bez sertraliny nie było by tego dziwnego efektu.

Z perspektywy czasu, kiedy wspominam swoje odczucia na poszczególnych lekach wyraźnie widzę, że mieszanie kilku leków jest błędem.
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 01 lut 2014, 11:06
U mnie aktywizacji jako takiej też nie ma, ale prawdę mówiąc nie wiem czy nawet amfetamina by mnie ruszyła obecnie, pewnie też bym po niej nic nie robił, tylko dwa razy szybciej. Ale napewno Fluanxol wpłynął pozytywnie na nastrój, delikatnie otworzył na ludzi (przekonałem się o tym na zajęciach grupowych). Generalnie pozytywnie oceniam ten lek, choć spodziewałem się nieco więcej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez pawlo12a 17 lut 2014, 20:38
Cześć. Ja brałem fluanxol 2x0,5 rano i przeszkadzał mi trochę w precyzyjnym myśleniu. Inaczej można powiedzieć, że trochę otumaniał, ale poza tym odczuwałem działanie przeciwlękowe. Brałem go razem z paroksetyną.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Faraway 20 lut 2014, 12:40
hej, czy któraś z Was po fluanxolu miała problem z brakiem @ ?

-- 20 lut 2014, 12:40 --

albo jakieś inne anomalie z @ ?
Obrazek

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Limitrophe 26 lut 2014, 17:14
Mam flupentiksol przepisany, już leży w biurku. Zalecana dawka 2 x 0,5mg. Obiecałem sobie nie brać już nigdy leków takich jak ten, ale moja wola jest taka słaba... Pewnie wezmę zaraz, eh... Lekomania się kłania. Boje się że będę w większym gównie niż byłem.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 26 lut 2014, 18:43
Limitrophe, jedyne wyjście żeby przekonać się czy dobrze zadziała to pobrać trochę. Jak będzie coś nie tak to odstawisz, proste. Do niedawna również brałem ten lek i przez 2 miesiące byłem raczej zadowolony, a i z odstawieniem nie było problemu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez maniek123321 07 mar 2014, 10:48
Widac ze producent zmienil zalecenia na ulotce.Jeszcze jak latalo po aptekach stare, szare opakowanie to byla w nim zupelnie inna ulotka gdzie stosowania w zaburzeniach depresyjnych nie bylo, teraz jest ale tylko "doraznie" i powiem szczerze ze od 1 do gora 14 dni dziala, potem chyba przestaje, takie moje jest odczucie.doraznie lepiej sie spisuje 8)

depas, stosowales mix flupentiksolu z baklofenem?
jestem ciekaw tego polaczenia, czas sie zabrac za testowanie :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg