FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 10 gru 2013, 00:23
Rozumiem, pytanie tylko czy to słynne pobudzenie po Fluanxolu, u niektórych przechodzące w akatyzję nie skończy się tym, że moje napięcie i stres na zajęciach grupowych nie przerodzi się w obgryzanie pazurów, napady głupawki czy inne tego typu nieracjonalne zachowania... Oczywiście tego nie sposób wiedzieć dopóki się nie sprawdzi. Ale fakt faktem że mój doktor zdecydowanie negatywnie oceniał ten lek w moim przypadku. Inna rzecz, zauważyłem że nie raz po czasie ma zgoła inne zdanie o danym leku niż wcześniej. No nic, trzeba zapytać za tydzień, jeśli znów kategorycznie odmówi, poproszę o większą ilość perazyny, żebym mógł trochę poeksperymentować z dawkami. Albo podnieść topi, tylko ta cena...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 10 gru 2013, 13:32
Bo zastanawiam się czy może być pomocny dla mnie ten lek teraz kiedy chodzę na terapię grupową i odczuwam silny dyskomfort, napięcie i stres, zamykam się w sobie itd..?

Na to pytanie to Ci nie jestem w stanie odpowiedzieć. Za mało i za krótko brałem ten lek . Szybko wyczaiłem jego negatywne strony i zaraz odstawiłem . Mógłbys go spróbować , może po jakimś czasie spowoduje on w Tobie więcej luzu i elastyczności. Na dwoje babka wróżyła.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez elfrid 10 gru 2013, 16:46
A czy ktoś z obecnych forumowiczów ma doświadczenie w łączeniu SSRI+flupentiksol. Ewentualnie jak sprawdzała się taka kombinacja? Będę wdzięczny za opinię.

-- 10 gru 2013, 16:47 --

depas napisał(a):Rozumiem, pytanie tylko czy to słynne pobudzenie po Fluanxolu, u niektórych przechodzące w akatyzję nie skończy się tym, że moje napięcie i stres na zajęciach grupowych nie przerodzi się w obgryzanie pazurów, napady głupawki czy inne tego typu nieracjonalne zachowania... Oczywiście tego nie sposób wiedzieć dopóki się nie sprawdzi. Ale fakt faktem że mój doktor zdecydowanie negatywnie oceniał ten lek w moim przypadku. Inna rzecz, zauważyłem że nie raz po czasie ma zgoła inne zdanie o danym leku niż wcześniej. No nic, trzeba zapytać za tydzień, jeśli znów kategorycznie odmówi, poproszę o większą ilość perazyny, żebym mógł trochę poeksperymentować z dawkami. Albo podnieść topi, tylko ta cena...

Ale o topi też z miał z początku złe zdanie....
Jak się teraz czujesz, czego brakuje Ci na obecnym zestawie?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Marek1977 10 gru 2013, 17:09
Miałem akatyzje na fluanksolu,prawdopodobnie zbyt duza dawka ,jednak z załozenie niska bo miała mnie zaktywizowac.Blokada DA uaktywnia przez flupentiksol NE i stąd akatyzja.
Conscientia est, necesse est

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 10 gru 2013, 18:56
elfrid napisał(a):Jak się teraz czujesz, czego brakuje Ci na obecnym zestawie?

Chęci do życia, zdrowego pobudzenia, energii, generalnie poweru. Przy czym zaznaczę że nie mogę pić kawy od kiedy biorę topi, bo generuje lęki, paranoje i tego typu nieprzyjemne stany. Zresztą, kawa to i tak pusta energia zawsze była.
Parę lat temu 200mg sulpirydu co rano działało na mnie po prostu wspaniale, niemal jak narkotyk bez przykrych konsekwencji, ale ten stan z dnia na dzień się skończył i nigdy nie wrócił, podnoszenie dawek nic nie dało. Podejrzewam że może być dokładnie tak samo z Fluanxolem, chociaż kiedyś pytałem tu już o to, i dziewczyna twierdziła że brała ponad pół roku i pobudzenie (zdrowe) utrzymywało się cały czas.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Chaotic 26 gru 2013, 21:28
Miałam połączone SSRI+flupentiksol, ale Fluanxol bardzo szybko odstawiłam. Nie dałam rady znieść akatyzji :(
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez maniek123321 27 gru 2013, 11:56
polaczenie ssri + dopaminergik jest swietne, zwmacnia dzialanie przeciwlekowe niwelujac przy okazji rozleniwienie na ssri.
kiedys byl nawet lek (chyba u ruskich) w takim polaczeniu to bylo chyba bodajze jakies IMAO + flupentiksol 8)
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 27 gru 2013, 15:02
wow, czego to ruscy nie wymyślają :O
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 29 gru 2013, 15:16
Ja tymczasem bardzo polubiłem Fluanxol. O ile w dawce 1x0,5mg dziennie był po prostu nieskuteczny, o tyle przy dwóch drażach dziennie zaczyna powoli nakręcać, zwiększać motywację i poziom energii życiowej. Bez akatyzji, której trochę się obawiałem, bez żadnych nieprzyjemnych uboków. Nie ma mowy o jakimś jakościowym skoku w moim funkcjonowaniu, a jednak czuję wyraźnie że tak dołożenie topiramatu do wenlafaksyny, jak i teraz dodanie Fluanxolu przynosi rezultaty. A że nie są one spektakularne? Pal licho, grunt że są i pojawiają się dość szybko, nie trzeba na nie czekać miesiącami, nie są to żadne 'przebłyski' ani żadne takie gusła. Ot, jest nieco lepiej niż przed braniem, i tylko tyle mi trzeba.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez nerwicowieclękowy 31 gru 2013, 17:01
po miesiącu kuracji fluanxolem ,gdzie czułem się względnie dobrze ostatnie dni przyniosły nawroty niepokoju ,spięcia ,lęku,musiałem sie ratować neurolem.to po to truję się fluanxolem żeby dodatkowo zażywać lek na uspokojenie ?
czy jest to mozliwe że flu przestaje działać ? :bezradny: :(
czy to normalne że po wypiciu pół kufla lekkiego piwa łapią nerwy ?
teraz jestem zdegustowany i zawiedziony....i poddenerwowany... leczenie nie przynosi skutku,lek jest za słaby ,lek przestaje działać albo za wcześnie jeszczena prawdziwe działanie leku...
powiedzcie mi czy parcie na stolec też powoduje u was stany poddenerwowania,lekkiej dezorientacji, małe zaburzenia równowagi ogólnie nerwówkę ?
noż qwa czy z taką czynnością też musi być problem ?po wypróżnieniu wszystko się normuje...

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez maniek123321 08 sty 2014, 18:12
dawka 3mg dziala jeszcze aktywizujaco i przeciwdepresyjnie czy juz przeciwpsychotycznie?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 08 sty 2014, 18:23
3mg jeszcze aktywizuje. Ja sam trochę xperymentuję dawkowo, zapisano mi 2x0,5mg/dzień, ale biorę z reguły 1,5-2mg dziennie z b. dobrym skutkiem. Żadnej akatyzji nie uświadczyłem na szczęście i jak na razie mogę ten lek tylko polecać. Fakt, spodziewałem się więcej, bo mnie nawet risperidon aktywizował, ale i tak jest dobrze.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 08 sty 2014, 18:43
A mnie Depas ciekawi jak będzie wyglądało u Ciebie schodzenie z tego leku . Czytałem Tu kilka wypowiedzi ,że lek ten łączy "nierozerwalnie " , jeśli wiesz o czym ja mówię ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez nerwicowieclękowy 08 sty 2014, 20:01
powiedzcie mi czy parcie na stolec też powoduje u was stany poddenerwowania,lekkiej dezorientacji, małe zaburzenia równowagi ogólnie nerwówkę ? czy ma ktoś takie akcje ?
jak się czujecie kiedy spóźniacie się z zazyciem flu o określonej porze ? ja jestem poddenerwowany ,lekko zdezorientowany i wrażenie ściśniętego umysłu,i jakoś dziwnie widzę.trochę się boję chwili kiedy trzeba będzie odstawić lek....
od jakiegoś czasu zaczyna łapać mnie depresja,czarne myśli,brak motywacji poczucie pustki....do dupy... :bezradny:

Sortuj wg