FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez natti 11 cze 2013, 12:41
Biorę fluanxol już piąty dzień. 0,5 mg rano. Muli coraz mniej, a wczoraj wieczorem wysprzątałam mieszkanie i ugotowałam obiad ;P Nie wiem, czy był to niezależny od leku przypływ energii czy nie, zobaczymy. Jak na razie dwie godziny po wzięciu tabletki mam zjazd - senność - więc dziś wzięłam z samego rana, poszłam spać, wstałam i na razie jest ok.

-- 11 cze 2013, 11:47 --

elfrid napisał(a):coccinella, A fluoksetyna, sertralina lub edronax? Dwa pierwsze refundowane. Próbowałaś?

Kiedyś brałam edronax, rzeczywiście aktywizował przez jakiś czas, ale po czasie jego działanie zaczęło zanikać. Ze skutków ubocznych pociłam się po nim jak mysz. Rano budziłam się dosłownie w kałuży jakby ktoś wylał wiadro wody na łóżko :/

-- 14 cze 2013, 15:14 --

Już tydzień na fluanxolu. Senność jest dużo mniejsza niż na początku. Trochę byłam zniechęcona w pierwszych dniach brania leku, ale czuję, że zaczyna wreszcie działać na mnie pozytywnie. Nadal mam zjazdy, że potrafię się walnąć i spać przez kilka godzin w ciągu dnia, ale mam wrażenie, że jest to rzadsze i nie tak regularne jak kiedyś ( kiedyś było normą, że wstawałam o 11 i dodatkowo byłam nieprzytomna :/ ) A od kilku dni budzę się o 8 rano i mam siłę wstać, choć nie jest to euforia, o jakiej pisali niektórzy, że może pojawić się po tym leku. Mam też wrażenie, że trochę zmalała u mnie podejrzliwość wobec innych ( z czym mam problem ).

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Marek1977 18 cze 2013, 11:52
Fluanxol to taka "benzodiazepina" wśród neuroleptyków-w niskich dawkach odblokowuje DA jedynie na kilka tygodni,potem efekt aktywizacyjny zanika ,jeśli jednak kogoś ten efekt zadowala może wypróbować bupropionu. Odczułem dziś odhamowanie dopaminergiczne biorąc 1mg flupentiksolu.
Conscientia est, necesse est

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez natti 23 cze 2013, 23:14
I znowu migreny po neuroleptyku :( Leki przeciwpsychotyczne chyba robią niezłe spustoszenie w hormonach - podejrzewam, że te straszliwe bóle głowy są na tle hormonalnym.
Czy miał ktoś z Was problemy hormonalne po neuroleptykach? I czy z czasem brania tych leków jest szansa, że wszystko wróci do normy?
Ale jeśli chodzi o działanie jestem zadowolona. Biorę minimalną dawkę - depresja mniejsza, lęki też :) Co prawda nadal chce mi się spać w ciągu dnia, ale już nie tak bardzo.
Najważniejszą zaletą tego leku jest to, że nie projektuję na innych aż tak wielu negatywów. Miałam z tym ogromny problem.
Gdyby tylko nie te straszliwe migreny :(( lek byłby na prawdę ok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez capranera 28 cze 2013, 19:42
Czy ktoś posiada może wiedzę, jak długo flupentiksol usuwa się z organizmu?
Ostatnie 0,25 mg wzielam 26go czerwca.
Kiedy może go już nie być?
Pytam, bo planuję ciążę i nie wiem, kiedy będę czysta.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 29 cze 2013, 01:12
http://leki.urpl.gov.pl/files/Fluanxol_0_5.pdf

Objawy mogą się utrzymywać przez ponad tydzień po odstawieniu doustnych leków
neuroleptycznych, a nawet nieco dłużej, gdy stosowano postaci o przedłużonym uwalnianiu (depot)

Nagłemu zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego zawierającego flupentyksol mogą
towarzyszyć objawy odstawienie. Najczęstszymi objawami są nudności, wymioty, brak łaknienia,
biegunka, wyciek wodnisty z nosa, pocenie się, bóle mięśniowe, parestezje, bezsenność, niepokój, lęk
i pobudzenie. Pacjenci mogą także odczuwać zawroty głowy, nasilone odczucia ciepła lub chłodu
oraz drżenie. Objawy zazwyczaj rozpoczynają się od 1 do 4 dni od momentu odstawienia leku
i słabną w ciągu 7-14 dni

Czyli po 2 tygodniach powinno być ok. A po trzech na pewno.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Pasman 30 cze 2013, 20:00
chcialbym spytac osoby przyjmujace fluonxal jak on wplywa na libido. psych zapewnial mnie ze obniza.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 30 cze 2013, 21:54
Miał rację, w moim przypadku niezależnie od dawki 0,5mg czy 2mg - kompletna eliminacja potrzeb + problemy natury mechanicznej - a jestem zdrowy młody gość :lol:

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Pasman 01 lip 2013, 13:51
Dzięki za info.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez maniek123321 11 sie 2013, 14:57
wie ktos czy sa jeszcze w obrocie te stare opakowania fluanxolu czy tylko te biale, wieksze?
Obrazek
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 11 sie 2013, 15:34
maniek123321, ja mam tylko takie białe, trochę inne od tego
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez capranera 17 sie 2013, 12:20
Melduję, że po raz drugi próbuję odstawić fluanksol.
Tym razem pod ścisłą kontrolą lekarza. Obecnie biorę 0,5mg i już zaczynam odczuwać objawy lękowe (tydzień temu zeszłam z 0,75mg do 0,5mg).
Co miesiąc mam schodzić o pół tabletki. Strasznie się boję, bo od tego zależy, czy będę się mogła starać o dziecko.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez jachcęxanax 27 sie 2013, 20:07
Mocne przedawkowanie Fluanxolu - czyli 75 g - czym grozi.?

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 27 sie 2013, 23:21
lepiej się nie przekonywać :nono:

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 28 sie 2013, 08:50
Rzeczywiście mocne, prawie dwukrotnie większe od dopuszczalnej dobowej dawki, trzy opakowania 50 x 0,5 mg! Pytanie z rodzaju, co grozi przy zdetonowaniu kanistra z 20 litrami benzyny w metrze, w szczycie komunikacyjnym.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

Sortuj wg