FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 17 kwi 2013, 21:19
In_Chains_Of_DD, raportuj przygodę z Fluanxolem, bardzo intryguje mnie ten lek, ponoć bdb, tylko parę osób skarżyło się że po odstawieniu pogorszenie lęków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez norma_baker 17 kwi 2013, 23:26
depas, ja nie zauważyłam po odstawieniu Fluanxolu nasilenia lęków. odstawiłam go ze względu na akatyzję, która pojawiła się podczas brania dawki 3mg [mniej nie miało sensu, bo liczyłam również na jego przeciwpsychotyczne działanie].
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 18 kwi 2013, 00:24
norma_baker, dobrze wiedzieć że nie zawsze tak jest, widziałem ładnych parę opinii na tym forum co do pogorszenia lęków po odstawce. Mnie ten lek interesowałby w celu aktywizacji i właśnie przeciwlękowo, ale mój doktor nie jest jego zwolennikiem, poza tym teraz biorę olanzapinę na wieczór i trochę chyba na niej zostanę, raczej się sprawdza póki co.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez norma_baker 18 kwi 2013, 10:01
olanzapina dobry lek ! :) dzięki niej miałam siły do działania i elegancko działała anksjolitycznie. nic dziwnego, że doktor woli Tobie ją przepisać zamiast flupentiksolu
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 18 kwi 2013, 10:22
depas, a dlaczego twój lekarz nie jest za tym lekiem?
ja póki co odstawki nie rozważam :P bo zaczęłam dopiero brać
ale działanie póki co jest dobre - mniejsza anhedonia, mniej zmęczenia (i to chyba dla mnie najważniejsze, bo od wielu miesięcy męczyłam się z tym), większa wydajność w pracy, lepszy nastrój i radość nawet z małych rzeczy i co ważne, czuję działanie antyautystyczne :D znów robię się wygadana (czasem bywa to nawet słowotok, ale lubię dużo mówić :P), mam znów chęć bycia między ludźmi, uśmiechanie się gdy kogoś witam przychodzi mi naturalnie (przedtem ciężko bylo mi się wysilić do pozytywnych emocji).
Lęków na razie raczej brak, tzn. nie mam napadów,ale czasem w chwilach napięcia zdarza się taka nerwówka, czasem wybuchnę, ale tak to jest ok.
Akatyzji nie doświadczam, bo małą dawkę biorę, minimalną i jak na razie tyle mi wystarczy. Jedynie odkąd dołączyłam Piracetam, mam częściej doły, ale szybko mijają i koszmary senne.
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 18 kwi 2013, 10:48
depas, na dawce wenli 112,5mg jestem od około tygodnia i póki co odczuwam ogólne poddenerwowanie, takie trochę puste naspeedowanie, łapy dygoczą i się pocą szybko (z czym na ogół nie miałem problemów), nasilone lęki, zasypiam dopiero o 5 nad ranem, nieznacznie osłabione libido, ale zdecydowanie na plus efekt przeciwdepresyjny - pozbyłem się czarnych myśli. Może być trochę ciężko rozgraniczyć pewne dokuczliwe objawy Fluanxolu w tym miksie, gdyż jak widać wenla obecnie też daje mi w kość, ale postaram się raportować co i jak! ;)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 18 kwi 2013, 10:53
Bezimienna123, wydaje mi się że po prostu doc uważa że dla mnie lepsza będzie olanzapina, w gruncie rzeczy nie mówił nic złego na temat Fluanxolu. A że często zmieniamy leki, pewnie za jakiś czas i jego wypróbujemy, olanzapina działa dobrze na sen i na lęki, ale przydałoby mi się odrobinę aktywizacji w ciągu dnia.

In_Chains_Of_DD, też miałem trochę dokuczliwych uboków przy wchodzeniu na wenlafaksynę ostatnio, przez 5 tygodni męczyłem się żeby zasnąć i mało jadłem, ale wszystko ustąpiło.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 19 kwi 2013, 11:19
2 dzień brania 0,5mg fluanxolu z wenlą- nie czuje na razie nic szczególnego, może delikatne uspokojenie... :angel:

-- 21 kwi 2013, 10:49 --

4 dzień - 1mg fluanxolu od dzisiaj, cały czas mam wrażenie, że czuje pewien spokój w głowie, trochę jak po hydroksyzynie tylko bez efektu senności. Po wyjściu z domu lęki nadal są, samopoczucie na razie bez zmian, derealizacja/depersonalizacja bez zmian.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 22 kwi 2013, 14:30
Daj spokój z analizowaniem jak wygląda sytuacja po braniu fluanxolu kilka dni. Poczekaj aż będziesz po kuracji kilku miesięcznej. W moim przypadku to już 5-6 miesięcy i jest wielce OK. Jeszcze lepiej niż przed nerwicą przy jednoczesnym braku efektów ubocznych (dawkowanie 1+1+0=1 mg/dobę).

Nerwicowe wrażenia były odczuwalne delikatnie cały czas, ale z perspektywy czasu widzę, że stopniowo zanikają/zaniknęły.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 22 kwi 2013, 23:05
zubryk, niezmiernie mnie cieszy, że fluanxol tak Ci służy :smile: Moje odczucia zostały napisane w kontekście ciekawostki a nie oficjalnej recenzji użyteczności leku :o To trochę jak te posty "biorę piąty dzień anafranil i od tamtej pory nie byłem jeszcze na tronie" jeśli wiesz co mam na myśli ;)
Z drugiej strony to jest neuroleptyk, jego działanie powinienem czuć w ciągu kilku dni do dwóch tygodni - to nie SSRI żeby się wkręcało tygodniami. Ja na fluanxol przeznaczyłem sobie miesiąc czasu i nie zamierzam się truć dłużej, jeżeli po miesiącu nie odczuje znacznej poprawy. Mam nadzieję, że jednak będzie tak jak u Ciebie!

-- 23 kwi 2013, 14:46 --

6 dzień - dawka 1mg, mam jakieś zawroty głowy i napady dezorientacji, trochę jakbym nie wiedział co się dzieje dookoła i był odłączony głową od reszty ciała... położyłem się... wstałem po godzinie i nie czuje się najlepiej, do tego dokuczają mi skurcze na całym ciele, chyba muszę zaaplikować jakiś dobry magnez ;)

-- 24 kwi 2013, 11:29 --

7 dzień - dawka docelowa 1,5mg wzięta

-- 27 kwi 2013, 10:18 --

10 dzień - wbijam się na 2mg, wenlafaksyna zredukowana z 112,5mg do 75mg, zobaczymy :)

-- 28 kwi 2013, 19:26 --

11 dzień - nastrój do dupy, zupełna anhedonia, wszędzie się kładę i leżę bezcelowo...

-- 29 kwi 2013, 19:49 --

12 dzień - dopadła mnie akatyzja!!! Wszystko ma we mnie ochotę chodzić, czuje ciągle mega niepokój, wiercę się i denerwuje, nie mogę na niczym skupić uwagi... chyba podziękuje temu specyfikowi! :-|

-- 01 maja 2013, 12:25 --

Niestety po 2 tygodniach odstawiłem fluanxol, dostałem akatyzji, zero poprawy nastroju, lęków, do tego przytyłem 3kg, libido zerowe, chciałem wytrzymać dłużej na tym leku ale myslałem, że mnie rozniesie ten niepokój wewnętrzny! chodziłem z miejsca w miejsce i nie mogłem skupić uwagi na czymś dłużej niż kilka sekund... masakra :(

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 03 maja 2013, 12:26
odstawiam Flua.
Dziwny lek. Z jednej strony na początku miałam stany prawie że hipomaniakalne, śmianie się do siebie z byle głupot, słowotok, gonitwa myśli, uczucie euforii z bylejakiego powodu. Widocznie tak działa ta dopamina. Ale po paru tygodniach przeszło, tak jakby przestał działać, wręcz mulił, zawieszki były mimo dawki 0,5 mg. A najgorzej już było na 1 mg.
Ale plus za brak anhedonii, na samej Wenli nawet dobra komedia nie rozbawiała mnie, a tu oglądając film nieraz dostawałam wręcz głupawki.
Taki jednak nienaturalny stan. Energii nie dodał, było zmęczenie.
Jednak plus też za działanie antyautystyczne, mogłam uśmiechać się do znajomych, których witałam, byłam rozmowna (aż za bardzo).

Spróbuję jak będzie bez niego, jeśli odczuję, że jednak jest znowu anhedonia, to wrócę.
Podsumowując, nie najgorszy lek, były takie co działały na mnie gorzej.
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 03 maja 2013, 13:08
Mi fluanksol bardzo poprawiał chumor :) Zacieszałem z byle czego. Na lęki też fajnie działał. Co do aktywizacji to niby coś tam odczuwałem, ale było to raczej wewnętrzne pobudzenie połączone z jakimś takim "łaskotaniem" zakończeń nerwowych. Niby czuło się energię ale i tak ciężko było się ruszyć. Dla mnie max dawka to 1mg. Przy większych pojawiała się akatyzja.
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 05 maja 2013, 15:54
jednak wracam na próbę do dawki 0,5 mg, bo anhedonia na wenli jest wprost nie do zniesienia, nie jestem w stanie niczym się zająć, zero pozytywnych uczuć, nic nie sprawia najmniejszej radości. trudno, trzeba coś wybrać, a życie bez emocji jest dla mnie straszne.
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez seaw 06 maja 2013, 12:12
Fluanxol można ssać jak cukierki jest słodki :P A tak na poważnie to czy można go łączyć z Mozarinem i Triccito ?
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

Sortuj wg