FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 20 lut 2013, 17:25
Kalebx3, To co jest aktualnie "dla Ciebie"?

Na lęki dorażnie 0,5mg Rispoleptu i pomaga lepiej niż niejedno benzo. Choć to ostatnie też mi się zdarzy. Próbowałem Pregabaliny ,aby zbić to gówno( lęki),dawało radę ,ale apetyt masakrycznie wielki.Wiec odstawiłem.
Teraz do Paro dodałem Spamilan10mg i czekam na efekty. Zobaczymy.
A zdanie o Flopentixolu mam podobne do zdaniaElementa.
Chociaż to teraz taki okres przedwiośnie ,że lęków więcej niz na ogół.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 20 lut 2013, 19:32
zubryk, Mi pomaga :)

-- 04 mar 2013, 16:45 --

Kończę przygodę z fluanxolem. Z czystym sumieniem mogę poleci ten lek osobom, które mają problemy z obniżonym nastrojem - w tym względzie zadziałał bdobrze. Wyciszał również lęki społeczne i lęk uogólniony. W zasadzie nie miałbym się czego przyczepic gdyby nie słabe w moim przypadku działanie odhamowujące. Liczyłem, że lek postawi mnie fizycznie na nogi, ale jedyne co czułem to coś jakby wewnętrzne pobudzenie, które nie przedkładało się na energię. Wręcz przeciwnie, to uczucie, coś jakby łaskotanie całego ciała powodowało, że czułem się jeszcze bardziej przybity do podłoża. To tyle mojego w temacie fluanxolu :)
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez seaw 08 mar 2013, 15:41
Biorę ten lek w dawce dziennej 2 mg i do tego Mozarin w dawce 20 mg. Jednak skutek uboczny po miesięcznym braniu to niemożność ustania nieruchomo dostaje wtedy kur... . Sa na to jakieś domowe sposoby ewentualnie jakieś zioła z apteki czy coś ?
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez norma_baker 08 mar 2013, 15:51
jedyny sposob na zmniejszenie dolegliwosci to zejscie z dawki lub zmiana leku
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 08 mar 2013, 18:42
seaw, U mnie przy 1.5 mg pojawiał się przymus poruszania. Jak zmniejszyłem do 1mg ten skutek uboczny ustępował.
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 26 mar 2013, 20:58
Dziś lekarz zapisał mi ten lek jako dodatek do wenli,mirtagenu i coaxilu na deprechę. Obecnie moje funkcjonowanie jest dużo lepsze jedynie została anhedonia i przewlekle zmęczenie, brak energii. Podobno ten lek ma mi na to pomóc, mocno zaktywizować a zarazem nie wywoływać lęków. Jak u Was sprawdza sie ta aktywizacja? Lekarz naopowiadał mi same superlatywy o tym leku, ale ja po moim doswiadczeniu słabo wierzę w taki lek cud,to byłoby zbyt piękne. Ale dam mu szansę,postaram się dobrze nastawić,bo jestem chyba zdesperowana jak nigdy.
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 26 mar 2013, 22:01
Bezimienna ( osobiście nie znosze Flupentiksolu ) ,ale jak lekarz zadecydował , spróbuj.
Może wypali , u mnie nie wypalił ,a tylko pogłębiał lęki w momencie gdy przestawałem go łykać.
Sa tu jednak ludzie , którzy chwalą ten specyfik. A ile kazał ( dawka) brać dziennie tego leku?

Dziś lekarz zapisał mi ten lek jako dodatek do wenli,mirtagenu i coaxilu na deprechę.

Jeśli to nie tajemnica mogła byś zdradzić w jakich dawkach bierzesz te trzy leki, skoro tak dobrze Ci pomagają???

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 26 mar 2013, 22:52
Kalebx3, Dzięki za odpowiedź. Wiesz, z doświadczenia wiem, że leki, które na niektórych działały źle, na mnie działały świetnie,a ale musiałam je odstawić ze względu na sk.uboczne i szukam któryś miesiąc czegoś co wyprowadzi mnie z deprechy, aktualnie poprawiło się moje funkcjonowanie, ale i tak dobija mnie przewlekłe zmęczenie. Wiem, że u mnie SSRI źle działały, nawet ta wenla od początku źle działała,dlatego szukam czegoś co wreszcie mi pomoże, biorę dawki: Wenlafaksyna była 150 mg ale zjechałam na 112,5 mg, bo co wyższa dawka to coraz bardziej mnie muli paradoksalnie (mam teraz zjechać na 75 mg), Mirtagen 15 mg (mam zjechać na pół tabletki, większe dawki zamulają mnie), coaxil 3x1. W nastroju zero poprawy, najpierw była Wenlafaksyna, potem do niej mirtagen i miał być ten 'boski' california rocket fuel' ale oprócz zlikwidowania lęków nie odczułam żadnej poprawy nastroju, wręcz odebrał mi siły do zycia, potem coaxil trochę poprawił, ale to jeszcze nie to no i podobno ten fluanxol ma mi usunąć tą apatię i zmęczenie.

A na czym Ty teraz jesteś?
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 26 mar 2013, 23:02
Ja " jadę " na wielu lekach ,za to w niskich dawkach:
Z rana: paroksetyna 10mg , ew. 15mg+ Lamotrygina 50- 75mg+ baclofen 25mg+ metylofenidat 10-15 ,a nawet są dni ,że 20mg ( 2X10mg). Na noc 2-5 mg Naltrexonu + od wczoraj Dopenzil 5mg. Powiem ,tylko tyle , na tym zestawie funkcjonuję w miarę dobrze.
Jeśli chodzi o Coaxil , jest dla mnie jeszcze gorszy niż Flupentixol . Powoduje cholerna nerwówę, że lepiej trzymać się od tego z daleka. Poza tym wszystko co wpływa na podniesienie u mnie noradrenaliny powoduje u mnie stany nerwowości , napięcia i złości .
Tak więc widzisz , każdy ma inaczej...

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 27 mar 2013, 10:11
No tak, każdy reaguje inaczej, więc skoro po Coaxilu jest jakaś tam poprawa to mam nadzieję, że fluanxol też będzie ok. U mnie na szczęście z lękami póki co cisza, więc oby było tylko lepiej.

-- 30 mar 2013, 17:16 --

Chyba zapomniałam dodać jaką dawkę mam brać tego Flua, zaczęłam brać 0,5 mg a za kilka dni mam brać 1 mg.
Mam nadzieję, że pomoże, póki co, niby odrobinkę na jakąś godzinę dziennie energii mi doda a tak to czuję jakbym dalej zdychała ze zmęczenia, koszmarne uczucie, nawet magnez mi nie pomaga. Może biorę tych tabletek za dużo, bo zawsze byłam tylko na jednym leku, ale lekarz nie widzi w tym nic złego. Będę się powoli wycofywać z Wenli, bo póki co 0 objawów odstawiennych, więc spróbuję jutro na 37,5 zjechać i może Flua podwyższyć. Oby było tylko lepiej, bo już nie wiem jak żyć w ten sposób i jak sobie pomóc :why:
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez kamyla 01 kwi 2013, 11:58
Od miesiąca biorę Fluanxol w dawce 1 mg. Muszę przyznać, że od 2 tygodnia czułam się rewelacyjnie. W piątek zaczął się 5 tydzień kuracji, i ot tego dnia moje samopoczucie jest z każdym dniem coraz gorsze. Mam wrażenie, że lek przestał działać. Oprócz fluanxolu biorę też Topamax 100mg. Wizytę u psych mam dopiero 11.04 i prawdę mówiąc, nie mam już siły na kolejne doły. Miał ktoś podobną sytuację z fluanxolem? Czytałam, że Guzik odstawiła na własną rękę, ale nie wiem na jak długo - trochę boję się eksperymentować, ale deprecha sama w sobie i tak jest przerażająca.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez CórkaNocy 04 kwi 2013, 20:48
Tydzień na Flua i jest poprawa :D oby tak dalej.
Aż jestem zaskoczona tym, że coś jeszcze jest w stanie na mnie pozytywnie podziałać.
Mam mniejszy "tumiwisizm", tzn. emocje bardziej prawdziwe, gdy mam ochotę się mocno wypłakać, to jestem w stanie i co najważniejsze, potem jestem w stanie się podnieść i iść dalej, optymistycznie patrząc w przyszłość, nie na zasadzie "wisi mi co będzie, mam to wszystko gdzieś" tylko mam nadzieję na to, że odzyskam dawną radość do życia.
A coś co kiedyś sprawiało mi frajdę, zaczyna mnie znowu cieszyć, chętniej coś robię, nie dlatego, że się zmuszam, tylko chcę to zrobić, bo mam ochotę :smile:
Zmęczenie mniejsze, mniejsza senność, może nie jest tak super jakby mogło być,jak potrafiło być,ale w porównaniu z tym co było i tak odkąd jestem na Coaxilu i tym Flua moje funkcjonowanie baardzo się poprawiło.
Nie odczuwam nowych jakiś skutków ubocznych, nawet wstaję rano z ochotą i zasypiam dobrze.
Oby tak dalej. Mimo wielu złych opinii o tych lekach, są jednak ludzie, na których źle działają typowe leki a dobrze te co na innych źle :P
Zwiększyła się moja pewność siebie, chęć zagadywania do ludzi, zwiększone zainteresowanie płcią przeciwną :D
CórkaNocy

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 04 kwi 2013, 21:00
Bezimienna123, gratulacje, czasem jednak uda się trafić z lekami i może być dużo lepiej. Sam przymierzam się do Fluanxolu i tym bardziej cieszę się z dobrej recenzji, powodzenia w dalszym leczeniu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez In_Chains_Of_DD 17 kwi 2013, 19:40
112,5mg wenli i od jutra zaczynam Fluanxol 0,5mg - na razie jedna drażetka mmmniami! :pirate:

Sortuj wg