FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 06 lis 2012, 11:40
Drugi raz odstawiam Fluanxol i drugi raz przeżywam to samo.

Za pierwszym razem odstawiłem z przymusu - tabletki się skończyły a do wizyty pozostały 2 tygodnie.
Tym razem odstawiłem świadomie, tydzień temu.
No i skutki uboczne - ból brzucha, tak wtedy jak i obecnie.
Pozostało ratować się no-spą (to chyba bóle skurczowe, z którymi ta mała, gorzka tabletka sobie radzi) i wytrzymać jeszcze ten tydzień z nadzieją, że wszystko się wygasi.
Dawka była bardzo niewielka, bo tylko 0,5 mg dziennie.
Najgorsze, że przy bólu zwichnięta psychika od razu zaczyna podsuwać głupie myśli.

Skutków ubocznych brania nie zaobserwowałem, żadnego tycia, mimo połykania dość dużych, jak na mnie, ilości słodkości.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 08 lis 2012, 09:28
zubryk, jak leki się kończą to można podejść do rodzinnego po receptę. Ja najlepiej czuję się na dawce 1,5mg. Ale wtedy tyję. Przy dawce 0,5mg wracają mi dziwne objawy i czuję się źle, ale taką teraz właśnie biorę bo chcę trochę schudnąć.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 08 lis 2012, 17:01
Poczekam do najbliższego wtorku i zobaczę czy będę musiał wracać do leku.
Przedwczoraj był ból brzucha, wczoraj prawie całodzienne poddenerwowanie i lęk a dzisiaj, odpukać, spokój.

A jeśli jeszcze nie dane mi jest jego odstawienie to na pocieszenie - przynajmniej w miarę tani jest ...
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez paulus 26 lis 2012, 11:41
No i sielanka się skończyła. Choć bardzo dobrze się czuję od kilku dni zawładnęły mną urojenia. Mam krytycyzm (ograniczony) ale mam. Cały czas mam w głowie kilka historyjek odnośnie sąsiadów, tego co dzieje się na gg, itp itd. mógłbym wymieniać jeszcze długo. Wczoraj przez kilka godzin miałem deralizacje co w schizofrenii jest zwiastunem nawracającej psychozy. :!: Za kilka dni rodzice załatwią mi przyspieszoną wizytę u psychiatry. Będę nalegał na to aby przypisał mi rispolept, bo to on wyprowadził mnie z psychozy. Zobaczymy co będzie :hide:
F20.0

Naj­większym błędem ja­ki możesz po­pełnić, to myśle­nie, że żyjesz, gdy w rzeczy­wis­tości śpisz w pocze­kal­ni życia.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez xanonymous 27 lis 2012, 09:49
Flupentiksol działa jako antagonista na różne receptory dopaminowe (D1-D5), serotoninowe (5-HT2), adrenalinowe (α1) i histaminowe (H1),bez wpływanie na muskarynowe receptory acetylocholinowe.

Jego przeciwpsychotyczne właściwości są prawdopodobnie spowodowane przez antagonizm D2 i/lub 5-HT2A, podczas gdy jego efekt przeciwdepresyjny przy niższych dawkach może być spowodowany przez preferencyjne blokowanie autoreceptorów D2/D3, powodując zwiększoną aktywację postsynaptyczną.

ps. chyba też podobnie jak Solian w małych dawkach uwalnia dopamine? Ale to nie to powoduje efekt przeciwdepresyjny w przypadku solianu tylko wpływ na 5HT7. W takim razie co odpowiada za efekt przeciwdepresyjny flupentiksolu? MOże też wpływ na 5HT7?

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 07 gru 2012, 21:46
No to zaczynam 2 x dziennie 0,5mg . Psycho po mojej prośbie, że chcę teraz spróbować neuroleptyka na dystymię właśnie mi fluanxol zaproponowała. Natomiast skrzywiła się jak zapytałem o solian. Oby mnie choć trochę zaktywizowało to lekarstwo.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Metro 09 gru 2012, 00:16
Nie bójcie się! Biorę ten lek już 5 dzień i też zwlekałem z zaczęciem. Jest zupełnie łagodny - nie czuję że cokolwiek rano muszę wziąć. Nie mam lęków i czuję wyraźną poprawę. Spróbujcie - lekarz wie co przepisuje i na pewno Was tym nie skrzywdzi :-)
"Kiedy życie daje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę"

Nie ujawniam się od razu...

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 10 gru 2012, 08:51
stracony napisał(a):No to zaczynam 2 x dziennie 0,5mg . Psycho po mojej prośbie, że chcę teraz spróbować neuroleptyka na dystymię właśnie mi fluanxol zaproponowała. Natomiast skrzywiła się jak zapytałem o solian. Oby mnie choć trochę zaktywizowało to lekarstwo.

Brałam Solian i fluanxol, na fluanxolu czułam się bardzo dobrze, biorąc solian wpadłam w depresję, ciągły płacz, w autobusie, na terapii, nie do wytrzymania to było. No i Solian zdecydowanie droższy jest bo kosztuje ponad 90zł, a fluanxol chyba 14 z tego co pamiętam.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 17 gru 2012, 12:06
Jestem ponad tydzień na x 2 0,5mg flu.
Jest świetnie, energia i przypływ pozytywnego myślenia. Jedna rzecz tylko wkurza, nie jestem w stanie się skupić. Jestem "rozdygotany" i brakuje mi momentu takiego wyciszenia. Gdyby było ciepło pewnie bym biegał bo mnie energia rozsadza. Czy to dygotanie, a ręce też mi się jakby bardziej trzęsły, przechodzi z czasem czy jest stałym elementem zażywania tego leku? Może zmniejszyć dawkę.
No i spróbowałem jak jest z połączeniem fluanxolu z alkoholem. Nie wypiłem dużo ale jakiś rewelacji nie zauważyłem poza tym, że alko jeszcze bardziej poprawił mi humor a przed braniem leku miałem po alko straszne zjazdy nastroju.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 22 gru 2012, 21:34
Witam, mam pytanie odnośnie działania aktywizującego - jak długo można liczyć na utrzymanie się tego stanu, po jakim okresie pobudzenie mija? Kiedyś fantastycznie działał na mnie sulpiryd w niskiej dawce, ale nie potrwało to zbyt długo, gdzieś poniżej miesiąca, i mimo odstawienia na jakiś czas nie udało już się tej aktywizacji odzyskać. Pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 23 gru 2012, 10:10
Ja biorąc fluanxol cały czas miałam moc do działania. A brałam długo.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 23 gru 2012, 12:57
Guzik, czyli jak długo mnie więcej?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Kalebx3 23 gru 2012, 13:57
Depas , nie napalaj się tak na ten lek.
To dlaczego Guzik dalej go nie bierze ,skoro był taki " boski"?
Jak masz skłonności do lęków , to lepiej uważaj z tym lekiem i bardzo ostrożnie, bo prawdą jest ,że niby także przeciwlękowy ,,,ale dopóki bierzesz . Przy odstawce lęki dwa razy większe niż na początku. Niech o tym też Guzik Ci napomknie ...Dla mnie to jeden z bardziej "judaszowych"i zdradliwych leków.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Lord Kapucyn 23 gru 2012, 13:58
Kalebx3 napisał(a):To dlaczego Guzik dalej go nie bierze ,skoro był taki " boski"?

Bo przytyła na nim 7kg w miesiąc. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg