FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Michuj 21 lip 2011, 17:16
P w kółeczku? Pierwsze słyszę o takim oznaczeniu?
Michuj

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Amon_Rah 21 lip 2011, 18:56
Michuj napisał(a):ja też dostawałem wszystkie neuroleptyki na ''p'' a schizy nie mam ;)

-- 21 lip 2011, 16:01 --

Nie jest to drogi lek więc gdyby mi przyszło to brać to też bym dostał na ''P''. Ale takiego Solianu to inne zaburzenia niż schiza, raczej nie wypiszą.

Nieprawda. Mój doc wypisywal mi go zawsze na P na depresje i stabilizacje. A schizy tez nie mam :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez lexaper 21 lip 2011, 20:04
Guzik, to super,ze masz dopasowane leki - poniekad jest to wręcz "sztuką"

byłem u psychiatry wczoraj i niestety nie przepisał mi fluanxolu, powiedział,ze ma złe doswiadczenia z tym lekiem,ze jego pacjenci bardzo sie skarżyli na objawy uboczne..
powiedział,ze jeszcze ze 3 tyg trzeba poczekac na efekt i ze pernazyna w takich małych dawkach powinna działac aktywizujaco a nie sedujaco,zamulajaco..
poza tym pernazyna nie nasila podobno działania escitalopramu - są to dwa oddzielne procesy(tak powiedział) a ja gdzies czytałem,ze pernazyna ma tez wychwyt zwrotny serotoniny takze juz nie rozumiem..( w sumie nie jestem lekarzem )
mam do tego jeszcze sprobowac solian 50mg rano , brałem tzn miałem brać kilka tygodni temu solian w dawce 400mg ale wytrzymałem tylko ze 2 dni na 400mg gdyz dostałem takiej akatyzji,ze myslałem,ze sie na supeł sam zawiaze.. masakra , ale moze w małej dawce nie dostane tego znowu , a moze mnie zaktywizuje wreszcie cos do jasnej ciasnej..

teraz moj psychiatra udaje sie na miesieczny urlop , takze czekam...

pozdrawiam
Dawid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Guzik 21 lip 2011, 20:33
Ale rok to trwało. Przeżyłam jakieś dziwne kombinacje lekowe, bo brałam wenlafaksyne jeszcze z rispoleptem i sulpirydem a dopiero z tym fluanxolem czuję się naprawdę dobrze, nie jest idealnie, ale mogę funkcjonować a nie wegetować!

Mam nadzieję, że odczujesz upragnioną aktywizację, że coś w końcu pomoże.

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Michuj 21 lip 2011, 20:40
Amon_Rah, Solian na ''P'' miales?
Michuj

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Korba 21 lip 2011, 20:44
dostałam fluanxol na P
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Katixx 21 lip 2011, 20:45
mnie fluanxol nie zaktywizowal a biore juz kilka miesiecy :( a znacie cos innego dobrego na aktywizacje? bo psychiatra uznal za winna paroksetyne i zmienil mi glowny lek :?:

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Michuj 21 lip 2011, 20:49
no paro rozleniwia. Jesli ma pobudzac to wenlafaksyna albo sertralina, ewentualnie Anafranil.
Michuj

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez lexaper 21 lip 2011, 21:34
Guzik, tez brałem wenlafaxyne ostatniej jesieni w postaci Efectinu75 ER , brałem ten lek ok 3,5 miesiaca i pamietam,ze spałem po kilkanascie godzin dziennie po tym leku, a jak wstałem to ziewałem co chwila , byłem bardzo bardzo senny po nim w ciagu dnia , na nic nie miałem siły ani ochoty , energii , zero napedu.. takze przespałem całą jesien na Efectinie :)

a Ty co masz zdiagnozowane? chodzisz na terapie? ja juz 4 lata temu byłem przez 2 miesiace w klinice nerwic w Warszawie na Sobieskiego , teraz tez juz ok rok czasu mam cały czas terapie indywidualną(prywatnie 2 razy w tygodniu) i poza działaniem leków zadnej innej róznicy niestety nie odczuwam..
nie twierdze,ze terapia jest bez sensu ale w moim przypadku jak narazie nie przynosi efektów.W sumie rodzina(rodzice,siostry mówia mi,ze zmieniłem sie tzn inaczej sie zachowuje,mozna ze mna normalnie pogadac ale objawy somatyczne mam cały czas.. )

dawid.

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Guzik 21 lip 2011, 23:17
lexaper
Może za mało tej wenli? Ja chyba dopiero biorąc dawkę 150mg poczułam się jakoś lepiej. Ale może jak działało na Ciebie tak usypiająco to może i większa dawka by nie pomogła. Nie znam się.
Nie wiem co mam zdiagnozowane. Już różne rzeczy mi diagnozowali przez depresję, nerwicę, po zespoły urojeniowe i zaburzenia psychotyczne. W poniedziałek zapytam lekarza co myśli. Chciałam zapytać ostatnio, ale mój lekarz zrobił minę i już nie zapytałam.
Chodzę na terapię, nie długo, raz na dwa tygodnie. Czuję się po nich rozbabrana. Nie wiem czy to zdrowo, czy tak ma być. Miałam propozycję przychodzenia co tydzień ale się nie zdecydowałam.

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Korba 22 lip 2011, 05:35
Przypominam, że to jest temat o fluanxolu.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez element 02 sie 2011, 17:12
bralem ten lek okolo miesiaca moze ponasd. SDla mnie byl to najgorszy lek.... Powrocily leki z sdwojona sila ale to nie bylo tak uciazliwe najgorsze bylo otumanienie i otepienie po tym leku.... Nie wiesdzialem sdoslownie jak sie nazywam... ogolnie tragesdia lepiej rasdze sobie bez niczego niz z fluanxolem....
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez Guzik 21 sie 2011, 22:27
Jeśli nie fluanxol to co? Tyję na fluanxolu, już jakieś 7 kg. Nie mam większego apetytu, ale waga rośnie. Brałam już sulpiryd i rispolept. Czy ktoś miał podobny problem?

FLUANXOL (Flupentiksol)

przez adamo_ 22 sie 2011, 14:42
Dziwne, dzięki małej dawce powinnaś właśnie chudnąć (dopamina). Guzik, ile bierzesz teraz wenly?
adamo_

Sortuj wg