FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

Fluanxol

przez Anna R. 03 lut 2011, 18:51
Miko, ale ja nieźle funkcjonowałam na Lerivonie i Tisercinie przez ponad dwa lata, miałam mnóstwo energii. Teraz faktycznie brałam zbyt wiele leków w zbyt krótkim czasie i mam wrażenie, ze one robią mi totalny mętlik w głowie. Zaczęło się od bezsenności i tego nieszczęsnego Valdoxanu, który ogromnie obniżył mi nastrój i wywołał stany lękowe.

Wiem, ze akatyzacja to niemożność pozostawania w bezruchu i owszem mam problemy z niektórymi rzeczami, nie mogę wtedy czytać ani oglądać tv, lub tez pomagać córce w lekcjach, gotowanie tez mi rozmaicie wychodzi ;)
Ale są inne plusy- jestem w stanie ogarnąć cały dom w jeden dzień, zwiększa mi się libido i umysłowo wspinam się na wyżyny.

Nie próbowałam Lexapro, bo nieco obawiam się zamulenia i senności. Nie mogę tez sobie pozwolić na wyłączenie z obiegu na dwa tygodnie i różne nie fajne skutki uboczne. Dlatego wracam do leków, które ich nie wywoływały i które kiedyś w pewnym sensie mi pomogły. Efekty jednak są dziwne i chwilami mam ochotę rzucić to wszystko w diabły. Wiem, ze trzeba cierpliwości i musi się wytrwać na jednym leku ze dwa miesiące, żeby ocenić, czy działa. Ale sam wiesz jak to jest, bo tez przerywasz terapię. Chce się efektów niemal natychmiast.
Tak sobie myślę, czy ta sedacja teraz na fluo nie jest wynikiem połączenia z mianseryną? Nie mogę sobie przypomnieć, co przed laty brałam do Seronilu na sen, ale na pewno nie był to Lerivon.
Mam taki problem, ze nie sypiam, wiec jakiś lek wieczorem jest niezbędny. Najlepiej czułam się na zestawie Fluanxol- Afobam-Stilnox, ale na moje nieszczęście nie da się tego brać stale :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Fluanxol

przez miko84 03 lut 2011, 19:17
Mnie mianseryna mniesamowicie usypia, gdy obudzę się w nocy (a mam na niej większe parcie na pęcherz) na siku to idę do łazienki jak pijany, prawie się zataczam. Ten lek ma na mnie działanie wręcz hipnotyczne, po wzięciu tabletki nie potrafiłbym wykonać żadnej wymagającej uwagi rzeczy - nie lubię tracić kontroli nad sobą. Rano jest mi bardzo ciężko wstać przed godziną 9 i przez cały dzień odczuwam duże otępienie i sedację oraz senność. Z czasem, po ok miesiącu to się zmniejsza oczywiście, ale nadal pozostaje dość silna sedacja. Jakiejś wielkiej poprawy nastroju na tym leku nigdy nie odnotowałem.

Fluoksetyna jest antagonistą 5-ht2c, podobnie jak mianseryna (z tym, że mianseryna dużo silniej, do tego blokuje 5-ht2a i h1), więc mogą działać synergistycznie (chyba). Jak dla mnie fluo (chyba przez ten antagonizm 5-ht2c) ma działanie mniej pobudzające od innych SSRI, oraz ma jednak mniej działań ubocznych od pozostałych (przynajmniej dla mnie). Fluoksetyna przez blokadę tego receptora może w pewien sposób zwiększać uwalnianie dopaminy, więc może Cię to uspokajać, skoro tak zareagowałaś na wellbutrin? Jak chcesz akatyzji to spróbuj paroksetyny - to najsilniej działający SSRI. Ja na tym leku wręcz chodziłem po ścianach.
miko84

Fluanxol

przez Anna R. 03 lut 2011, 20:33
Hehe, moja lekarka w Polsce tez była tego zdania. Uważa, ze powinnam brać Seroxat. I jeśli kiedyś wpadnę w głęboką depresje, to na pewno spróbuję paroksetyny albo escitalopramu. Teraz to wydaje mi się polowaniem z armatą na komara. Mam już tak pokręcone te receptory, ze uspakajają mnie stymulanty i napędzają uspakajacze. Kiedyś tak nie było.

Jedynym lekiem, który mógłby zrobić tu porządek wydaje mi się klomipramina. Zawsze po kuracji nią moje neuroprzekaźniki długo funkcjonowały jak trzeba. Jakby lek przywrócił właściwą homeostazę mózgu. SSRI są jednak mało skuteczne :?
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fluanxol

przez Korba 03 lut 2011, 20:56
To jest temat FLUANXOL, a nie temat o połaczeniach innych leków. Takie są już 2 i nie chce mi się po raz kolejny przenosić mnóstwa postów.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Fluanxol

przez Anna R. 03 lut 2011, 21:19
Juz nie będziemy off-topować.
A jak tam u ciebie na Fluanxolu, nadal dobrze?
Herbert Grönemeyer

Fluanxol

przez Korba 03 lut 2011, 21:51
Anna R., Aniu, bardzo dobrze pod względem "kopa", energii, kontaktowości - nastroje mam różne, ale mam chęci do robienia różnych rzeczy, dbania o siebie, rozmawiania i przebywania z ludźmi. To dla mnie bardzo duża zmiana! Chciałabym, aby to trwało...:)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Fluanxol

przez miko84 04 lut 2011, 09:23
Marek77 antagonizm receptorów 5-ht2a/c powoduje ich downregulację. Działanie dziwne, ale tak jest.

"Many GPCRs downregulate in response to agonists for the receptor, and upregulate in response to antagonists. The 5-HT2A and 5-HT2C receptors appear to downregulate in response to both antagonists and agonists. Chronic treatment with antipsychotic drugs, which possess 5-HT2 antagonist activity, results in downregulation of both 5-HT2A and 5-HT2C, as does chronic treatment with SSRIs and other 5-HT agonists."

A ile bierzesz fluanxolu? Obawiam się właśnie przy SSRI tej amotywacji. Oby nie stało się tak, że poprawi mi się nastój i nic mi się już nie będzie chciało robić.
miko84

Fluanxol

przez Anna R. 04 lut 2011, 10:58
Ja bardzo żałuję, ze Fluanxol u mnie nie działa dłużej niż dwa miesiące. Potem muszę robić przerwę, bo traci swoja skuteczność i amotywacja znowu się pojawia.
Herbert Grönemeyer

Fluanxol

przez zaqzax 12 lut 2011, 02:25
Fluanxol jest ciekawy ale dla mnie jego działanie zanika po 3 dniach, by po 5 dniu łapać totalnego zombie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Fluanxol

przez loozer21 12 lut 2011, 21:21
Powiem jak wyglądała przygoda u mnie z tym lekiem.Miałem podobne lęki co mój kolega i on zaczął chodzić do psychologa ja nie myślałem ze sobie sam poradze.No i kiedyś wpadł do mnie do akademika i poczęstował mnie wziąłem 3 tabletki i zajefajnie sie czułem:miałem energie,gadke itp.No to sam zapisałem sie do psychologa no i psychiatra przepisał mi go napoczatku 2 tabletki dziennie brałem na początku było nawet okej ale potem coraz mniej na mnie działały no to udałem lekarz zwiększył mi wtedy dawke na4 tabletki ale po 4 tak sie dziwnie czułem.Ja mieszkam na wsi i jak rwałem maliny to nie to ze mialem energie bo nie miałem ale nie moglem ustac nie moglem rwac malin tak samo akurat wtedy rozpoczołem nauke prawa jazdy i tak samo jechalem elką mialem 2h jezdzic ale z40minut aby jechalem bo poprostu tak sie dziwnie czułem masakra;/Teraz brałem promazin ale on strasznie mnie otępia niby pomaga mi ze mam mniejsza lęki ale zabardzo otępialy osowiały jestem po nim.Teraz mam zamiar od tego tygodnia brac bioxetin,mam nadzieje ze bardziej mi pomoze.

Fluanxol

przez miko84 13 lut 2011, 09:25
I to powinno mieć odwrotną kolejność, najpierw powinieneś spróbować bioxetin i inne leki antydepresyjne a dopiero na samym końcu, gdy tamte by nie zadziałały fluanxol.
miko84

Fluanxol

przez Anna R. 13 lut 2011, 13:15
Fluanxol ma to do siebie, ze z czasem jego działanie słabnie lub zanika. Trzeba robić przerwy w zażywaniu zamiast zwiększać dawkę. Po takiej pauzie znowu powinno być w porządku.
Herbert Grönemeyer

Fluanxol

przez loozer21 13 lut 2011, 15:49
Ale to oznacza że bioxetin nie będzie działał po fluanxolu? Tak jak pisałem po fluanxolu miałem dziwne"fazy" i nie dał mi efektów o jakie mi chodziło czyli poprawe nastroju i więcej energii które jak wyczytałem powoduje bioxetin właśnie.

Fluanxol

przez miko84 13 lut 2011, 17:24
Nie no, będzie działał, to nie ma nic do rzeczy, chodzi o to, że potrzebujesz leku antydepresyjnego jakim jest bioxetin a nie neuroleptyku jakim jest fluanxol. Jest duża szansa, że działanie jakiego oczekujesz da Ci bioxetin.
miko84

Sortuj wg