FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

Re: Fluanxol

przez 19_latek 19 wrz 2010, 11:14
jacas,
Na lęki mi pomogl choc nie tak bardzo jak paromerck. Jednak warto go sprobowac chocby ze wzgledu na brak skutkow ubocznych, jednak trudno odstawic.
19_latek

przez wovacuum 19 wrz 2010, 12:31
zaqzax, kurde szkoda,ze odstawiles ten fluanxol-moze zmniejsz dawke do 0,5 mg na dzien??taka dawka wycisza lèki i dziala lekko aktywizujàco.Nie powinna spinac.ja bralam fluanxol z trojpierscienowcem-melitracenem-teraz juz rzadko stosowany w lecznictwie,ale to byl jedyny lek w polàczeniu z fluanxolem,ktory mi pomogl... ;)
wovacuum

przez jacas 19 wrz 2010, 23:32
znalazlem post Roberta, w ktroym pisze:
Ale od jutra spróbuje wrzucić pomalutku Solian (taki nowszy fluanxol i sulpiryd -dodatkowo oprócz na receptory dopaminowe D2 działa jeszcze na dopaminowe D3 więc może będzie jeszcze lepszy efekt...)

wiec skoro biore Solian, to chyba meczenie lekarza o fluanxol mija sie z celem :-| ?

[Dodane po edycji:]

odpowie ktos? jutro ide do lekarza chyba
jacas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jednakowoż 09 paź 2010, 18:00
Jako że idę niedługo do nowego lekarza, powraca temat Fluanxolu. Naczytałem się o nim wiele pochlebnych opinii. Mam właśnie problem ze spontanicznością, radosnością, tzn. powiem tak - nie mam depresji, miałem, ale Velaxin mnei z niej wyciągnął. Natomiast brakuje mi takiej beztroski, tego pierwiastka dopaminowego. Nie mam już lęków, przynajmniej ogromnej większości, jednak wciaż się martwię. Brak mi zapału do działania, mam pewne zahamowania w kontaktach międzyludzkich. Nu i czasem wciąż dopada mnie to obezwładniające uczucie borderowej pustki, brak nadziei, zapału, motywacji. Muszę się zmuszać, by udawać radosnego, muszę pamiętać, że powinienem być spontaniczny.

Czy Fluanxol mógłby mi na to pomóc? Dodać mi takiej beztroski, energii, motywacji, spontaniczności? To w tej chwili mój główny problem.

przez 19_latek 09 paź 2010, 18:32
Jednakowoż,
Zalezy jak zareagujesz na niego, ja jestem bardziej senny niz pobudzony po nim ale za to zmniejszyly sie lęki.
19_latek

przez zaqzax 03 lis 2010, 20:21
ja z braku laku ratuje sie znowu fluanxolem, wczoraj wieczorem wzialem 0,5mg a dzisiaj popoludniem znowu 0,5mg,
lek jest dziwny, zniósł (pewnie chwilowo) najsilniejsze przygnębienie że nie muszę leżeć 24h, ale nasilił lekko lęk
i ogólne naspidowanie (szczegolnie jak sie obudze kolejnego dnia - przez pierwsze godziny),
nie jestem do tego przyzwyczajony, lek prawdopodobnie juz jutro lub za 2 dni tradycyjnie
wywoła akatyzje ktora znowu bedzie wkurzac (do tego pewnie nasili senność jak zwykle),
no ale chociaz nie boli mnie umysł tak bardzo, dziwne, ale wiem
ze to minie - ze to efekt tak jak 2 miesiace temu, 2 dni lekka poprawa ale potem tylko objawy uboczne i nic wiecej.

lek sprawia wrazenie momentami ze za chwile wyskoczy sie z butow, takie wariackie pobudzenie, nie jest
ono specjalnie przyjemne bo lekko nakreca nerwice, ale jednoczesnie hamuje mocno najsilniejsze objawy depresji.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 03 lis 2010, 21:07
zaqzax,

Moze nie zakladaj od razu najczarniejszego scenariusza ? Byc moze w pewnym stopniu jest tak, ze bardzo mocno sie nastawiasz, ze bedzie do bani na 3 dzien i "oczekujesz" kiedy tak bedzie.

Wiadomo, ze odrobina pozytywnej wiary nie zaszkodzi.

przez miko84 03 lis 2010, 21:47
Podobno serotonina odpowiada za optymizm ;)
miko84

przez zaqzax 03 lis 2010, 22:51
Zenonek napisał(a):zaqzax,

Moze nie zakladaj od razu najczarniejszego scenariusza ? Byc moze w pewnym stopniu jest tak, ze bardzo mocno sie nastawiasz, ze bedzie do bani na 3 dzien i "oczekujesz" kiedy tak bedzie.

Wiadomo, ze odrobina pozytywnej wiary nie zaszkodzi.

ja juz czuje ze taka akatyzja lekko do mnie przychodzi, szkoda ze nie mozna tego dzialania wyłączyć o danych godzinach.

[Dodane po edycji:]

czy da sie jakos rozluznic miesnie innym dodatkowym lekiem ? by uniknac tej akatyzji albo ja mocno zahamowac, tak by wyrownac to dzialanie ?
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 04 lis 2010, 00:03
Mam pytanie własnie odnosnie neuroleptykow czy warto po nie siegac czy lepiej wyprobowac wszytskie ssri i dopiero gdy to wtedy nic nie osiagniemy to siegamy po neuroleptyki czy wrecz przeciwnie warto je brac ogolnie chodzi mi o to czy neuroleptyki sa gorsze od ssri
Moolik

przez aree1987 04 lis 2010, 00:10
Moolik napisał(a):Mam pytanie własnie odnosnie neuroleptykow czy warto po nie siegac czy lepiej wyprobowac wszytskie ssri i dopiero gdy to wtedy nic nie osiagniemy to siegamy po neuroleptyki czy wrecz przeciwnie warto je brac ogolnie chodzi mi o to czy neuroleptyki sa gorsze od ssri

Nie gorsze tylko na różne choroby przepisywane. Neurleptyki na schizofrenie a atypowe też na manie w dwubiegunówce, a ssri na depresje, lęki, ból istnienia ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez miko84 04 lis 2010, 10:29
Wypróbuj lepiej różne SSRI bo jak zaskoczą to będą dobrze działać. Neuroleptyki mogą mieć gorsze skutki uboczne.
miko84

przez 19_latek 04 lis 2010, 11:43
Moolik,
W mniejszych dawkach fluanxol dziala aktywizujaco i przeciwlękowo. Skutkow ubocznych raczej nie ma tylko ze bardzo ciezko sie odstawia - w moim przypadku nie moge go odstawic bo czuje sie masakrycznie.
19_latek

przez zaqzax 04 lis 2010, 17:42
ssri biore w ponad maksymalnej dawce i nie ma poprawy, tylko bym leżał
i przygnębienie sięga zenitu.

fluanxol wywoluje u mnie fatalne skutki uboczne a konkretnie:

- wczoraj przed snem straszny ból nóg w udach i ledwo zasypiałem
(uczucie jakbym wrócił z maratonu rowerowego, jakby wielkie zakwasy)
- ledwo zasnąłem
- po przebudzeniu silne napięcie nóg które nie daje spokoju,
tak jak bym stał na baczność w łóżku i nie mógł normalnie rozluźnić
mięśni, lekkie drżenie nóg.

benzo w dawce, 0,25mg Xanaxu po okolo 1h minimalnie złagodziło te dolegliwości
od nóg - tą sztywność, ale nie mogę tego brać tylko ze względu na te skutki uboczne,
są jakieś inne sposoby ? coś na jakieś lekkie zwiotczenie/rozluźnienie mięśni ?

nastrój nie jest w tej chwili katastrofalny, jest minimalnie lepszy ale nie dobry, choć dzisiaj 3 dnia brania
fluanxolu czuje ze działa słabiej ale jeszcze go czuje.
Ostatnio edytowano 04 lis 2010, 17:48 przez zaqzax, łącznie edytowano 1 raz
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg