FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

przez radosny 27 maja 2007, 00:17
w skrócie mogę powiedzieć, że jak na razie fluanxol działa na mnie otępiająco. non stop chce mi sie spać, poza tym mam zaparcia i wzdęcia :(
zażywam 2mg dziennie.

BIORE FLUANXOL 0,5

przez Foka 03 cze 2007, 13:18
Witam
Biore lek o nazwie fluanźol na depresje. Lek biore krótko bo 2 tygodnie jedną tabletke 0,5 rano,a juz widze wyrażną poprawe. Zanim go zaczęłam brac przestudjowałam wszystkie fora na temet tego leku. Byłam przerażona bo wszyscy raczej żle pisali. Dlatego zwlekałam 3 miesiące. Teraz wiem ,że Niepotrzebnie!!!!! Przestała mnie boleć głowa i nie mam już napadów paniki, Moge powiedzieć , że wraca ta osoba jaką byłam kiedys, oczywiście żeby nie było tak kolorowo mam tez suktki uboczne trzęsą mi sie lekko dłonie i miewam derszcze, pozatym rano troche mnie mdli, ale to nic w porównaniu do plusów. Poza braniem leku nie chodze na żadne terapie . Sama dużo nad sobą pracuje, bo wiem , że chce wygrać moja motywacja jest straszna. Chce wziąsć sie z to chorobą za barki i dac rade!!! Nie widze innej możliwosći. Kiedys nie myślałam , ze mnie coś takiego spotka teraz już wiem co znaczy miec deresje! Moje otoczenie nie wie o tym problemie, bo na codzień jestem uśmiechniętą pełną życia osobą ! Mam dopiero 28 lat i dużo przede mną. Czekam na chwile kiedy będe w pełni zdrowa!!! mam nadzieje , że Fluanxol mi w tym pomoże.
Wracam !!!

przez kasiulek 14 sie 2007, 11:33
witam, brałam fluaxol i byl najgorszy z moich lekow jakie do tej pory testowali na mnie... b silny lęk, do tego objawy uboczne ze strony oczu
(patrzenie w góre) tragedia. im dawka byla wyzsza tym gorzej było
jestem....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wera 14 wrz 2007, 12:36
Foka ja biorę czwarty dzień ten lek i czuję się żle, kiedy u Ciebie nastąpiła poprawa chodzi mi o czas zadziałania leku, pozdr

przez hania 24 wrz 2007, 13:50
właśnie dziś lekarka przepisała mi fluanxol. Boję się zacząć po tym co piszecie..:(

Fluanxol

przez ytfryn 02 lis 2007, 18:10
Jak dotąd to mój najgorszy lek. Po świetnie lecz krótko działającym Xanaxie, Afobamie, rewelacyjnym Alproxie (właśnie Alprox był "trafionym" lekiem) po Ataraxie (uspokajał mnie po dłuższym czasie stosowania) ten zdecydowanie był do bani. Owszem, robił ze mnie osobę bardzo miłą dla innych, trochę energii dodawał, ale wywoływał mdłości, biegunki, nie miał ŻADNEGO działania uspokajającego (u mnie to było 0,5 mg na dobę), zaś po zwiększaniu dawek było jeszcze gorzej, miejscami nawet leki potęgował.

przez Margaret 18 gru 2007, 11:07
Mnie Fluanxol postawił do pionu. Cierpiałam na dokuczliwe urojenia i teraz jakby ręką odjął. Nie czułam się po nim senna, no i nie chce mi się po nim jeśc tak jak po Rispo.
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez 1507 22 sty 2008, 11:53
ani napisał(a):.Wkoncu trafilam do prywatnego szpitala psychiatrycznego i badanie psychologiczne wykazalo,ze mam nature nie tyle depresyjna co nerwicowa z tendencja do zachorowania na schizofrenie.

to znaczy że z nerwicy mozna przejść w schizo? Na jakiej podstawie stwierdzono tą tendencję? Czytałem ciekawy artykuł na tepat psychoz i schizo, i gość pisze że wiele przypadków które nie mozna do niczego zakwalifikować lekare kwalifikują jako schizo lub psychoze tak na wyrost, choć nie ma jednoznacznych objawów tych chorób, i człowiek przez pół zycia bierze leki na chorobe psychiczną i zyje ze swiadomością choroby, choć może jej tak naprawde nie mieć, a po lekach i tak czuje sie żle a nawet gorzej

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:55 am ]
naprawdę warto przeczytać! http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4319
1507

przez celineczka3 22 sty 2008, 12:26
1507 nikt nie może Ci zagwarantowac że nigdy nie zachorujesz na schiofrenie czy inna psychoze(oprócz maniakalno-depresyjnej, bo ta jest dziedziczona), ale chodzi tu o to żeby nie zamartwiać się czyms na co i tak nie masz wpływu. Bez względu na wszystko trzeba dbac o zdrowie psychiczne, jeśli jest taka potrzeba pójśc do psychologa, porozmawiać,
nie tłumić w sobie negatywnych emocji.
A jeśli chodzi o fluanxol to jest to bardzo dobry lek przez większośc ludzi dobrze tolerowany, no moze oprocz tych fatalnych spadków ciśnienia>>dotąd biorę cardiamid do tego leku bo bym chyba zemdlala :?
celineczka3

przez 1507 22 sty 2008, 19:48
ale czy z nerwicy mozna przejść w taki stan choroby psychicznej?
1507

przez celineczka3 23 sty 2008, 07:54
Zapewne chcesz zebym powiedziała: nie to jest absolutnie niemożliwe.Ale nie mogę tak powiedzieć, dlatego że psychika ludzka jest naprawdę nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś zachoruje. Ale ryzyko zachorowania zmniejsza się kiedy dbamy o swoje zdrowie psychiczne i chodzimy na psychoterapie kiedy zajdzie taka potrzeba, nie tłumimy emocji, staramy sie prowadzic szczęsliwe i zrównoważone życie.
celineczka3

przez 1507 23 sty 2008, 12:10
ktos mi kiedyś powiedział ze to niemozliwe a konkretnie lekarz
1507

przez celineczka3 23 sty 2008, 12:51
A mnie lekarz powiedział ze nie moze mi tego zagwarantować, mówił ze nawet sam nie wie czy kiedys nie bedzie chory. Powiedział tylko że nie można zachorowac na schizo od strachu przed ta chorobą.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:53 pm ]
A tak na marginesie to ta rozmowa powinna toczyć sie w wątku ''strach przed schizofrenia'' :P
celineczka3

przez Darek1 02 lut 2008, 19:44
Nie polecam tego fluanxolu, ja dostałem po tym takiego skurczu mięśni, że myślałem, że umrę, skończyło się dzwonieniem po pogotowie...Ale oczywiście dla innych może być ok. Ja w każdym razie więcej tego nie wezmę.

Sortuj wg