DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

przez Michuj 24 cze 2012, 07:44
klaudia, :great:
Loża szyderców

przez blackbird 24 cze 2012, 09:28
klaudia, super ze taka poprawa u Ciebie :)
ja sie z cymbalta pozegnalam, jakos mi nie lezy, ale u mnie dominuja leki a nie depresja wiec na to niezbyt mi pomaga,

przez Michuj 24 cze 2012, 09:42
Wytrwałem 2 miesiące na dulo. Może gdybym dłużej? Jeśli cena osiągnie racjonalny poziom, jak na polskie warunki i wenla przestanie działać, to pomyślimy.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 24 cze 2012, 18:54
no nie wiem. ja mialam depresje ale ataki paniki poprostu wykraczajace poza ludzka wyobraznie. I jest ok. Mysle, ze wenla o mini procencik dziala lepiej na léki a na depresje slabiej. Léki i depresja to kolo blédne. Jedno wywoluje drugie. Masz léki to na pewno masz lekki czy mocneijszy poziom depresji a jak masz depresje to pojawiaja sie léki u innych mniej u innych wiecej. Zle leczone poglebiaja sie... Co u kogo bardziej to indywidualna sprawa. Ja myslalam w pewnym momencie, ze wariuje i ratunku dla mnie nie ma, albo zwariuje albo umre. Albo lapalam takiego dola, ze zycie to gleboka nicosc bezsensowna, trudno opisac slowami ale uczucie pustki okropne po dojsciu do wniosku, ze zadne zycie nie ma sensu. Nie tylko moje! Pi co zyc? zeby umrzec? umarly i tak nic nie czuje i nie pamieta itd itp i takie rozmysly o kant dupy...

Niestety znowu sie wplatalam rowniez w benzo- lorazepam 3mg wale na noc. Walilam juz 5mg ale sie przykrocilam. Teraz powoli bede schodzic. A przez glupote zaczelam brac wiecej niz powinnam, bo jak mam na 6 rano to wstaje o 5.00 i zeby zasnac wczesniej to lykalam bo przed 1 rano to u mnie ciezko zasnac, szczegolnie, ze mam pozniej popoludniowki do 12 w nocy wiec nie idzie przyzwyczaic organizmu do spania wczesnie i wstawania o 5.....

Narazie jest ok. Mysle tez, ze jak cos idzie dobrze, np u mnie to znalezienie fajnej pracy, tez ma cos wspolnego z polepszeniem. Szkoda, ze tak sie ulozylo, ze jak zaczelam brac cymbalte to znalazlam ta prace praktycznie w tym samym czasie bo teraz nie moge stwierdzic czy to nowe zajecie czy lek spowodowal polepszenie.

Nie wiem jak tam u nas w PL ale tu kosztuje bez recepty 50 euro. A z recepta okolo 3 euro. Lorazepam 70centow.... bez znaczenia jakiej firmy
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Kalebx3 26 cze 2012, 14:59
Witaj Klaudia ,
mam do Ciebie takie oto pytanko ( i do wszystkich ,którzy by mogli mi pomóc w rozwikłaniu tego).
Mianowicie,czy jest możliwość dzielenia cymbalty ,nożem czy jeszcze w jakiś inny sposób. Czy w tych kapsułkach są małe ziarenka leku ( jak przy wenli),a może jest to proszek, czy jeszcze co innego.
Bardzo bym prosił o odpowiedż.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Miss Worldwide 26 cze 2012, 15:04
tak jak wenla- ziarenka

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Kalebx3 26 cze 2012, 15:35
Dzięki Klaudia ,
więc można wysterować praktycznie każdą dawkę. Ucieszyła mnie Twoja odpowiedż.
Gdybyś mogła w skali 1-10 na ile punktów oceniłabyś tel lek . I ostatnie Jak wygląda po tym leku apetyt i sen .
Z góry dziękuję.
Pozdro.

przez Miss Worldwide 26 cze 2012, 19:35
tak jak pisalam wczesniej zalezy czy chodzi bardziej o depresje czy bardziej o ataki paniki.

ja moge porownac tylko do wenli i do seroxatu. nie bylo praktycznie efektow ubocznych zadnych kiedy po wenli mialam na poczatku brania a po seroxacie to szkoda mowic. istne pieklo. seroxat baaardzo pomogl na depreche ale za bardzo wystrzelil, za sztucznie, jak robot nakrecona chodzilam, wenla nie miala tego w moim przypadku i cymbalta wcale. wenla ciezka do odstawienia, seroxat wcale nie odczulam a cymbalta nie wiem jeszcze jak sie schodzi :)
Pierwszych pare dni nie moglam zasnac ale lekarz kazal brac rano i wtedy bylo ok.

Pristiq 100mg

przez Nika81 11 lip 2012, 14:48
Witam,
duloksetynę-Cymbaltę biorę 6 tydzień. Zaczęłam od 30 mg przez 7 dni, a potem 60 mg i tak do dziś.
Lek pomógł na lęk uogólniony i lęk napadowy po około 2-4 tygodniach.
Mam problemy z zasypianiem i budzę się nad ranem, ale to nic, bo mogę normalnie (prawie) funkcjonować.
Jedyny minus to bóle żołądka po kilku godzinach od wzięcia leku (to samo miałam przy wenli). Mam brać controloc 40 na nadkwaśność, ale nie pomaga wogle. Biorę Famogast 40 i jest trochę lepiej. Nie wiem czy nie będę musiała zmienic leku ze względu na te bóle. Mam nadzieję, że wrzody mi się nie zrobią. Czy mial ktoś z Was problemy z żołądkiem po antydepresantach? Jak sobie radziliście?
Brałam wszystkie SSRI, benzo i dwa SNRI i tylko po effectinie i cymbalcie tak mam.
Pozdrawiam :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez QueenForever 11 lip 2012, 19:33
Od przyszłego roku Duloksetyna może zacznie być w wersji generycznej.
QueenForever

przez Nika81 13 lip 2012, 14:07
Aga66 napisał(a):Witam,
duloksetynę-Cymbaltę biorę 6 tydzień. Zaczęłam od 30 mg przez 7 dni, a potem 60 mg i tak do dziś.
Lek pomógł na lęk uogólniony i lęk napadowy po około 2-4 tygodniach.
Mam problemy z zasypianiem i budzę się nad ranem, ale to nic, bo mogę normalnie (prawie) funkcjonować.
Jedyny minus to bóle żołądka po kilku godzinach od wzięcia leku (to samo miałam przy wenli). Mam brać controloc 40 na nadkwaśność, ale nie pomaga wogle. Biorę Famogast 40 i jest trochę lepiej. Nie wiem czy nie będę musiała zmienic leku ze względu na te bóle. Mam nadzieję, że wrzody mi się nie zrobią. Czy mial ktoś z Was problemy z żołądkiem po antydepresantach? Jak sobie radziliście?
Brałam wszystkie SSRI, benzo i dwa SNRI i tylko po effectinie i cymbalcie tak mam.
Pozdrawiam :)

No i do bani. Musze odstawić cymbaltę. Żołądek wysiada :( 2 tygodnie bez leków, jak to wytrzymać???????!!!!!!
Pewnie wrócę do paroksetyny. W tym roku to juz 5 zmiana leku. Nie mam siły.

przez Kalebx3 13 lip 2012, 16:27
No i do bani. Musze odstawić cymbaltę. Żołądek wysiada

Z tego co się doczytałem to Cymbalta jest tak skonstruowana ,że przechodzi przez żołądek nienaruszona ,dopiero dalej jest wchłaniana do krwi. Dlatego czegoś -tegoś nie rozumiem. Ja również mam wrażliwy żołądek ,ale Cymbalta mi nie szkodzi.

przez Nika81 13 lip 2012, 17:08
Ja również mam wrażliwy żołądek ,ale Cymbalta mi nie szkodzi.

Ehh, źle napisałam, chodzi o dwunastnicę i jelito cienkie, a także o tępe bóle wątroby. Napisałam "żołądek" mając na myśli problemy w jamie brzusznej.
Od jutra odstawiam cymbaltę. Boję się jak cholera, że przez te 2 tygodnie do nowego leku lęk mnie wykończy...

przez Kalebx3 13 lip 2012, 18:31
Boję się jak cholera, że przez te 2 tygodnie do nowego leku lęk mnie wykończy...

Słuszne obawy...ale od czego w końcu są dorażne benzodiazepiny. Zawsze jak Cię z lękiem przyciśnie możesz sobie zapodać. Wielu tak robi...i się nie użaleznia . Ja też ,tylko dorażnie.
pozdro.
Akurat ja zabieram się za Cymbaltę(w mixie) ,ale małe dawki-(tyle co kot napłakał).

Sortuj wg