DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez Spooky 26 sty 2012, 21:21
blackbird, a ile kosztuje w UK?

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez pawelo1000 13 lut 2012, 20:44
Witam Wszystkich! Jestem tutaj nowy chociaż nie po raz pierwszy odwiedzam Forum Psychologiczne szukając informacji o lekach, że tak powiem u źródła. Postanowiłem się odezwać ze względu na moje, bardzo zresztą małe, przygody z cymbaltą. Choruję od prawie stu lat, a konkretnie od roku 1994, były to czasy gdy prosty prozac był hitem. Zaczynałem od depresji, potem potwornej depresji, a obecne rozpoznanie to ChAD z czym się nawet zgadzam. Brałem wszystko co ludzie wymyślili. Przez ostatnie 10-12 miesięcy brałem Valdoxan, ketrel i lamotrigine. Było bosko ale jak to u mnie bywa nagle ostry nawrót, a działanie Valdoxanu to jakbym łykał cukier w kostkach. Odstawienie Valdo zwiększenie ketrelu na maksa do 400, a lamotriginy do 125. Objawienie, przez tydzień po odstawieniu Valdo czułem się super, a potem wiadomo koszmar powrócił.Od trzech tygodni do ket i lamo biorę 30 cymbalty. I jestem zupełnie na chodzie. Lek zaczął działać po dwu tygodniach.Jak na razie czuję się tak dobrze jak dawno mi się nie zdarzyło. Początkowo objawy uboczne były bardzo podobne do Efectinu - poranne mdłości -straszne ale krótkotrwałe i obfite pocenie się szczególnie w nocy. Teraz wszystko stanęło tylko mam apetyt, jak przechodzę koło lodówki to muszę się trzymać za ręce. Cena jest nieprzyjemna ale pamiętam czasy, że samego efectinu brałem za trzy stówy miesięcznie.

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez blackbird 13 lut 2012, 21:17
Spooky - nie wiem ile kosztuje , sprobuje sie dowiedziec, tzn pogrzebie w necie. Ja nie place jako ze wszystkie leki mam za darmo w UK bo mam przewlekla chorobe tarczycy i dozywotnio biore leki , z tej racji mm wszystkie inne z recepty za darmo :D

no wiec biore juz duoksetyne prawie 2 tyg , na razie dawke 30mg czyli najnizsza, nie widze jeszcze poprawy ae to krotko biore wiec wypowiem sie moze za kika tygodni

-- 13 lut 2012, 20:20 --

pawelo1000, ciekawe z tym apetytem, ja tez czuje zwiekszony a generalnie mowi sie ze SNRI obnizaja, hmm moze to sie unormuje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez pawelo1000 13 lut 2012, 21:55
miesięczna dawka to ok. 130 PLN , a co do apetytu to na wszystkim szajsie piszą na ogól to samo "zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała", mam tylko obawy co do libido bo valdo z ket robiło mi bosko, normalny sex po latach efectinu

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez Miss Worldwide 23 lut 2012, 14:35
teraz po paru miesiacach moge powiedziec: dziala dobrze na depresje ale na léki nie. przy wenli léki mnie NIE lapaly a tu mnie lapia, slabe ale lapia.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez blackbird 23 lut 2012, 20:59
klaudia, a jaka masz dawke? 60? bierzesz cos do tego?

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez Miss Worldwide 25 lut 2012, 20:21
tak 60. i na noc biore lorazepam ale to mialam brac tylko na poaczatku bo spac nie moglam wiec juz nie powinnam chyba brac a pominelam 1 wizyte. musze isc do lekarza. i tak mial mi zmienic cymbalte ze wzgledu na ozieblosc seksualna po niej :oops: :? (po wfectinie to samo mialam)

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez blackbird 26 lut 2012, 11:19
a na co mial ci zamienic cymbalte? mowil?
ja sobie duzo obiecywalam po cymbalcie w kwestii libido ale niestety, nic sie nie ruszylo :(

CYMBALTA (Duloksetyna)

przez Miss Worldwide 26 lut 2012, 15:44
jak moglas sobie obiecywa cos w kwestii libido skoro moj lekarz powiedzial ze cymbalta to powoduje i ze jak tak bedzie to zmieniamy. nie wiem na co nie powiedzial ale na pewno mi zmieni. chociaz ja sie nie prosilam. sam mnie zapytal jak tam te sprawy (a wie ze jestem w zwiazku) i jak powiedzialam ze zle to powiedzial, ze trezba zmienic bo cymbalta to powoduje a jak jestem w zwiazku to tak nie moze byc. ja powiedzialam , ze najwazniejsze zdrowie dla mnie a on, ze tak, ale nie moze mi komplikowa i utrydniac normalnego zycia zaden lek. wiec zmieni. jak juz zmieni to dam znac na co.

Pristiq 100mg

przez blackbird 26 lut 2012, 22:17
klaudia, ano sobie obiecywalam bo poczytalam troche na necie i wyczytalam ze cymbalta ma mniej skutkow ubocznych , w tym glownie mniejszy wplyw na libido niz inne antydepresanty i mialam nadzieje ze cos sie poprawi, na razie nie, biore dopiero miesiac
szkoda ze nie wiesz na co bedziesz zmieniac, jestem b. ciekawa, koniecznie napisza, a kiedy wizyta?

przez monia784 01 cze 2012, 14:53
Byłam ponad rok czasu na mirtazapinie, ale nie przyniosła żadnej poprawy, teraz mam przejśc na cymbalte, czy ktos może mi cos więcej o niej napisać
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 16:17 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połaczono z wątkiem zbiorczym

przez Lord Kapucyn 01 cze 2012, 16:17
Na przyszłość szanuj pracę modów i korzystaj z lekospisu/używaj szukajki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez blackbird 02 cze 2012, 22:29
klaudia, i jak zmienilas cymbalte na cos innego?

przez Miss Worldwide 24 cze 2012, 05:00
hej, sorki, dlugi czas mnie nie bylo ale tak to jest jak sie nam polepsza :////
pozatym duzo praca zajeta bylam a teraz mam miesiac wakacji.

Do lekarza jeszcze nie doejchalam bo dosyc daleko jest wiec nie zmienilam. Ale lekarz rodzinny daje mi recepty i mi powiedzial, ze ten lek to ma najmniej skotkow ubocznych i prawde mowiac jade na nim a zero u dno totalne bylam.

Mam fajna prace, ktora zabiera mi duzo czasu wiec tez nie mysle nad moimi glupotami typu sens zycia. (bo jak mam wolne i zaczne sie nudzic to zaraz zaczynam myslec i dochodze do tych samych wnioskow) a po pracy przychodze zmeczona i szczesliwa, ze moge sobie usuasc spokojnie czy polezec, cos tam sobie przeprac, wyjsc z psem. ...

Zapisalam sie na silownie gdzie ja nigdy w zyciu nie chodzilam na zadne gimnastyki!!! ani nie mialam na to ochoty ani zdrowia.

Rzucilam fajki po 15 latach. ok, zamienilam na e-cig ale to juz jakis postep. Cos sie zaczyna zmieniac.

Nie przytylam ani nie schudlam. Wszystko ok. Po rzuceniu fajek mialam przytyc i tez nie. No ale doszly cwiczonka takie tam grupowe pae godzin na tydzien ale zawsze cos.

Libido masakra, nawet mi sie pisac nie chce. Dla mnie sex moze nie istniec w tym momencie. Nocoz, cos za cos. Wczesniej w depresji tez nie bylam do tego zbyt chetna wiec duzo nie stracilam.

Na dniach bede biec do psycholoa po leki bo nie chce sie zestarzec z takim libido hehhehe. zobaczym co bedzie. Kolezanka mowila, ze jak byla na antydepresantach to tez maiala taka kiche a jak odstawila to jak kocica przy chlopie swoim chodzila az sie dziecka dorobila hehhe. bede zaglodac czasciej na forum.

Wenla odstawila napady paniki itd i jakos ta depresje zamulila ale cymbalty praktycznie nie odczuwam w organizmie a jakis kop daje do zycia normalnego. I jestem na malej dawce. gdyby te moje rozmysly nad sensem zycia ustapily kiedy mi sie nudzi to byloby super. Ale moze to tez sprawiac nieciekawa sytuacja bliskiej rodziny o ktora sie bardzo martwie... moze to jest jeszcze ten supelek co nie moge rozplatac. nie wiem. bo do psychologa tez nie poszlam cholera jasna. ajk za dobrze sie czlowiekowi zrobi to olewa pewne sprawy bo dalekooooo, ale jak zle bylo to codziennie bym mogla tam jezdzic czy na piechote zasuwac aby tylko pomogli ........

pozdro

Pristiq 100mg

Sortuj wg