DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

przez fobik123 06 lip 2016, 15:53
sówka, Nie zabieraj się za leki stymulujące mając lęki,ja osobiście na lęki radzę Ci esci lub silniejsze paro.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez sówka 06 lip 2016, 16:46
fobik123
hmmm...
esci zaszkodził lata temu
paro przestało działac kiedyś.
większość leków już brałam.
została mi duloksetyna z antydepresantow. w połączeniu z pregabalinem, ktory biore moze cos da. pregabalin sam nie daje rady. stąd decyzja o dołączeniu duloksetyny. nie wiem co robic.

przez fobik123 06 lip 2016, 19:18
sówka, A może sertralina by ci podeszła,też jest silna serotoninowo ? Albo Fluwoksamina na lęki....? Jako dodatek do pregabaliny. :bezradny:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sówka 06 lip 2016, 19:27
fobik123z duloksetyny nic nie będzie. okazuje się, że brałam w 2012 roku i odstawiłam po 6 tyg. z powodu bardzo silnych bóli brzucha. sprawdziłam w swoich zapiskach :(
sertalinę kiedyś próbowałam, nic z tego, a fluwoksamina to chyba jakieś starocie ;)
Szczerze mówiąc, to chyba mam przechlapane.
Myślałam o stabilizatorach bo nie wiem co jeszcze na silny lęk może być. Tylko, że np. po lamotryginie miałam wysypkę i musiałam odstawić.
Rany żeby w 21 wieku nie było bezpiecznych benzo ;)

przez on248 06 lip 2016, 20:21
Witam, mam przepisany lek Cymbalta, moje pytanie brzmi czym on się różni od Wenlafaksyny?, brałem pół roku temu Wenle w dawce 75mg, ale na mnie nie działała, czy myślicie warto jest wykupić Cymbalta, skoro Wenla nie działała w dawce 75mg?Jakie są między nimi różnice jeśli wgl są? proszę o odpowiedź.

przez Przemek909 07 lip 2016, 21:11
Witam,

Ostatnio lekarz przepisał mi dulsevię. Wcześniej brałem mobemid. Lekarz powiedział, że należy zachować tygodniową przerwę między tymi lekami. W ulotce dulsevii jest napisane, że przerwa między zaprzestaniem brania leków MAO, a SNRI powinna wynosić dwa tygodnie. Czy tydzień to za mało, czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo wystąpienia ZS, albo innych niepokojących objawów?

przez enfren 09 lip 2016, 18:16
Przemek909 Myslę, że jeśli masz wątpliwości dotyczące brania przepisanych leków to powinieneś omówić je z lekarzem. Jeżeli mu nie ufasz, to znajdź takiego który zdobędzie Twoje zaufanie. Nie brałabym leków od lekarza o którym myślę, że nie ma racji lub jeśli nie zgadzam się z proponowanym leczeniem.

Jeśli chodzi o to czym Cymbalta różni się od wenlafaksyny, moim zdaniem (brałam oba) leki wiele się nie różnią. Cymbalta jest lekiem nowszym, ma bardziej łagodne działanie i dłuższy okres półtrwania, przez co nie ma się aż takich skutków ubocznych jeśli np. zapomni się o parę godzin wzięcia dawki. Wydaje mi się dziwne, że lekarz próbuje dalej z duloksetyną kiedy wenlafaksyna kompletnie nie zadziałała. To są raczej podobne leki.

przez Pabluś 01 sie 2016, 01:03
enfren napisał(a):Przemek909 Myslę, że jeśli masz wątpliwości dotyczące brania przepisanych leków to powinieneś omówić je z lekarzem. Jeżeli mu nie ufasz, to znajdź takiego który zdobędzie Twoje zaufanie. Nie brałabym leków od lekarza o którym myślę, że nie ma racji lub jeśli nie zgadzam się z proponowanym leczeniem.

Jeśli chodzi o to czym Cymbalta różni się od wenlafaksyny, moim zdaniem (brałam oba) leki wiele się nie różnią. Cymbalta jest lekiem nowszym, ma bardziej łagodne działanie i dłuższy okres półtrwania, przez co nie ma się aż takich skutków ubocznych jeśli np. zapomni się o parę godzin wzięcia dawki. Wydaje mi się dziwne, że lekarz próbuje dalej z duloksetyną kiedy wenlafaksyna kompletnie nie zadziałała. To są raczej podobne leki.

nie są to te same, czy podobne? są z grupy SNRI ale są nieco inne.

przez bedzielepiej 01 sie 2016, 05:26
To ten lek za 200 złotych? O pane... :hide:

przez vioolator 28 wrz 2016, 14:00
Drugi dzień trzydziestka. Mocno pobudzony. Wczoraj, po pierwszej tabletce nie spałem prawie całą noc.

Ciekawe czy to się zmieni czy zostanie? (jeśli zostanie to będę musiał pewnie odstawiać).

przez Vengence 28 wrz 2016, 18:25
bedzielepiej napisał(a):To ten lek za 200 złotych? O pane... :hide:

Dulsevia kosztuje 70zł.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez on248 28 wrz 2016, 18:38
CZym lek Dulsevia(duloksetyna) różni się od wenlafaksyny? czy ma działanie silniejsze na noradrenaline? czytałem że wenlafaksyna dopero od dawek 150 w górę działa na noradrenalinę? Czy po duloksetynie występują dysfunkcje seksualne? bo tego boje się najbardziej?

-- 28 wrz 2016, 18:56 --

Chętnie bym wymienił się z kimś z Selegiliny akurat posiadam ten lek na Wellbutrin( bupropion) marzy mi się

przez absolulu 28 wrz 2016, 19:01
Duloksetyna, silny wychwyt serotoniny i dość silny noradrenaliny, ratio 1:10, Wenla w niskich dawkach bardziej serotoninowa, w wysokich dochodzi do głosu noradrenalina, ratio jakies 1:37 (różnie wg różnych opracowań, ale mniej więcej tyle). Po obu można się spodziewać dysfunkcji seksualnych, po dulo chyba częściej nawet. Ja po wenli miałem najgorsze uboki na tym tle ze wszystkich leków jakie brałem.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez ElkaPatelka 29 wrz 2016, 18:14
Dzsiaj zaczelam drugi raz przygode z cymbalta.
Pierwszy raz bralam okolo dwoch lat, mialam agorafobie, fobie spoleczna, nerwice lekowa, natrectwa, ataki paniki kilka razy dziennie i do tego FIBROMIALGIE :( Po kilku tygodniach czulam sie co raz lepiej, wszystkie jazdy jakie mialam zaczely ustepowac, ale nie do konca i podnioslam dawke do 60mg. To byl strzal w dziesiatke bo i bol zmniejszyl sie przynajmniej do 80%. Po okolo dwoch latach z lekiem, zaszlam w ciaze i odstawilam z dnia na dzien. Zero efektow ubocznych! Ciaze jakos przetrwalam, bol byl czasami nie do zniesienia agorafobia wrocila ale dawalam rade i pracowalam nawet do konca. Po porodzie zaczal sie koszmar od nowa wszystko wrocilo. Ratowalam sie propranololem i do dzis biore 15mg 2x dziennie, bo mam tachykardie nawet 160 we snie, a w stresie to juz nie wspomne. Cisnienie skacze a propranolol troche ten stan lagodzi. Niestety bol i moje obsesje i leki nie daja zyc normalnie wiec wrocilam do cymbalty. Oby szybko postawila mnie na nogi, bo nie mam ochoty juz dluzej tak cierpiec :(
Wybaczcie brak polskich znakow, ale nie mam pl jezyka na klawiszach i jakos mi to nie przeszkadza wiec mam nadzieje, ze i Wam nie bedzie ;)

Sortuj wg