DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

przez Pablo5HT1 04 lut 2016, 12:55
@eneefren ale tez nie możesz sie zbytnio nastawiać negatywnie, jeśli źle jest po 3-4 tyg to znaczy, że nasila Ci objawy wegetatywne ale czasem trzeba przeczekać bo czy to SSRI czy SNRI to na początku jest gorzej, ja znam wielu, kórzy na wenli mają dobry efekt przeciwlękowy także...wszystko wymaga obserwacji.

przez enfren 09 lut 2016, 02:26
Nie sądzę, żeby przyspieszone bicie serca itp było wynikiem lęku...nie mam raczej problemów z lękami, nigdy nie miałam takich objawów przed braniem leków ani nie miałam takich objawów na wenlafaksynie (tam były bardziej tylko brain zapsy i zawroty głowy). Według mnie i lekarza te negatywne objawy to skutki uboczne duloksetyny. Natomiast na moje objawy depresji (m.in. ataki płaczu, myśli samobójcze, stres i nerwica) duloksetyna pomogła. Lek biorę od 3 miesięcy. Poprawa w depresji była już po 2 tygodniach.

przez bączuś 13 lut 2016, 11:15
Pojawił się tańszy odpowiednik Cymbalty o nazwie Dulsevia ,jest o połowę tańszy -60mg/28 tabl kosztuje 90 zł.
bączuś

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 13 lut 2016, 11:49
bączuś napisał(a):Pojawił się tańszy odpowiednik Cymbalty o nazwie Dulsevia ,jest o połowę tańszy -60mg/28 tabl kosztuje 90 zł.
Dobrze wiedzieć, wenlafaksyna mnie przymulała, może to nie będzie, ale póki co nie biorę żadnych leków przez jakiś czas.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez warning 13 lut 2016, 13:54
bączuś napisał(a):Pojawił się tańszy odpowiednik Cymbalty o nazwie Dulsevia ,jest o połowę tańszy -60mg/28 tabl kosztuje 90 zł.

Dzięki bączuś! W końcu.

przez Vaper 26 lut 2016, 01:34
potwierdzam
dzis kupiłem Dulsevia 30mg - 28 tab za 49 pln i 60mg - 28tab za 66 pln czyli drogo nie jest.
i zaczynam kuracje :)
obecnie jestem na aciprexie ssri 20 mg i trittico 75mg na noc - aciprex biore rok a trittico od miesiąca i mam straszne nocne poty - budze sie cały zlany potem , cos okropnego
no i moze wkoncu snri da mi troche powera i skonczą sie nocne poty brrrr

przez warning 26 lut 2016, 01:41
Vaper napisał(a):potwierdzam
dzis kupiłem Dulsevia 30mg - 28 tab za 49 pln i 60mg - 28tab za 66 pln czyli drogo nie jest.
i zaczynam kuracje :)
obecnie jestem na aciprexie ssri 20 mg i trittico 75mg na noc - aciprex biore rok a trittico od miesiąca i mam straszne nocne poty - budze sie cały zlany potem , cos okropnego
no i moze wkoncu snri da mi troche powera i skonczą sie nocne poty brrrr

witaj na forum Vaper :) Ale Ty schodzisz z tego escitalopramu i włączasz duloksetynę, czy chcesz dołożyć duloksetynę do niego? Relacjonuj jak się czujesz.

przez Psychopharm 26 lut 2016, 11:49
Liczysz, że nocne poty znikną na duloksetynie? Oby ale nie chcę być złym prorokiem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vaper 26 lut 2016, 12:35
hejka
z esci schodze wogóle i trittico tez rzucam. obecnie juz zszedłem z 20 mg na 10 mg ( brałem miesiąc 10mg ) aciprexu i dziś już nie wziełem wcale a w zamian łyknąłem dulsevie 30mg. trittico tez juz na noc nie wziełem
moje nocne poty zaczęły sie tak na dobre po rozpoczęciu brania trittico xr takze myślę ze to po tym draństwie.
takze zobaczymy co to bedzie - ale jak to mowia coco jumbo i do przodu

-- 26 lut 2016, 12:47 --

a tak wogole to zacząłem sie leczyc rok temu ( zyłem w bardzo duzym stresie jakieś dwa lata ) i sie zaczęło od lęków , bałem sie isc do marketu bo miałem mysli ze padne tam jak mucha i wszyscy będą sie na mnie patrzec itd.... takie różne jazdy , typu samemu isc na spacer czy do kina itp, do tego od 10 lat bylem niezłym hipohondrykiem - mnierzenie cisnienia kilka razy dziennie , stuki puki w sercu , ataki paniki z zimnym oblewajacym potem brrrrrr jak sobie przypomne :)
no i na koncu doszły natrętne myśli odnośnie zrobienia krzywdy moim dzieciom czy tez bliskim i pooo tym wszystkim postanowilem sie leczyć
jest ok tylko brak mi napędu, motywacji mam na wszystko wyjeb.... :) tylko od miesiąca jak wspominałem po trittico zaczęły mi sie te silne nocne poty- budziłem sie jak po prysznicu takze mam nadzieje ze sie to zmieni i dostanę troche powera :):):)

przez enfren 27 lut 2016, 15:02
Ja po duloksetynie miałam nocne poty też takie jakbym prysznic wzięła :lol: cała piżama i prześcieradło mokre. Ale tylko na początku brania. Po paru tygodniach się unormowało.

przez Vaper 28 lut 2016, 13:14
3 dzień brania dulo 30 mg i za kazdym razem w godzine od wziecia leku boli mnie zoładek tak az sciska ze plecy bolą eh a w dodatku
2x zmiejszył mi sie penis w spoczynku - jest dosłownie dwa razy mniejszy brrrrr zeby mi wogole nie zanikł :)
dziwne

przez benzowiec84 28 lut 2016, 16:07
Odradzam brania duloksetyny , brałem 30 i 60 mg , działa jak typowe SSRI nie czuc NA . ale to nic . zejscie to jest koszmar . zejscie z wenlafaksyny czy paroksetyny to przy tym nic . kapsułki są w granulkach po 30mg , dzieliłem pierwsze granulki na polowe na oko na 15mg , potem na 10mg (liczyłem granulki) mimo takiego schodzenia cały czas były prądy(brain zapsy) potem na około 6-7 mg po wyliczeniu granulek , potem na 5mg i potem 5mg co 2 dni = 1/6 tabletki . po takim zejsciu - skutki odstawiennie utrzymywały się około 2 miesięcy - nadal mimo takiego schodzenia z dawek . odradzam brania tego bardzo silnego leku a przy tym nieskutecznego .. odstawienie jest koszmarne. trzeba się paprać i dzielić w granulkach . bo brain zapsy są nie dowytrzymania . paro czy wenla jak wspomnialem to light w odstawieniu przy tym ,bo bralem i wenle i paro i to gowno dulo.

do tego wchodziłem na to po selegleninie i poczułem strasznę otępienie , duzy kontrast względem sele . mocna zamuła jak po paro. po prostu odradzam ,ze względu na straszne zejście , a brałem tylko 3 miesiące. nie czuć nic NA , mocne odrealnienie i apatia . lek jest silnie serotoninowy , silniejszy od fluoksetyny. jest też silnie noradrenalinowy ale serotonina to przyćmiewa . nie poczułem w minimalnym stopniu działania antydepresyjnego . ale to tylko moja ocena i moja reakcja . moze komuś pomoże . ale liczccię się z cięzkim odstawieniem

przez Vengence 28 lut 2016, 23:18
benzowiec84 napisał(a):Odradzam brania duloksetyny , brałem 30 i 60 mg , działa jak typowe SSRI nie czuc NA . ale to nic . zejscie to jest koszmar . zejscie z wenlafaksyny czy paroksetyny to przy tym nic . kapsułki są w granulkach po 30mg , dzieliłem pierwsze granulki na polowe na oko na 15mg , potem na 10mg (liczyłem granulki) mimo takiego schodzenia cały czas były prądy(brain zapsy) potem na około 6-7 mg po wyliczeniu granulek , potem na 5mg i potem 5mg co 2 dni = 1/6 tabletki . po takim zejsciu - skutki odstawiennie utrzymywały się około 2 miesięcy - nadal mimo takiego schodzenia z dawek . odradzam brania tego bardzo silnego leku a przy tym nieskutecznego .. odstawienie jest koszmarne. trzeba się paprać i dzielić w granulkach . bo brain zapsy są nie dowytrzymania . paro czy wenla jak wspomnialem to light w odstawieniu przy tym ,bo bralem i wenle i paro i to gowno dulo.

do tego wchodziłem na to po selegleninie i poczułem strasznę otępienie , duzy kontrast względem sele . mocna zamuła jak po paro. po prostu odradzam ,ze względu na straszne zejście , a brałem tylko 3 miesiące. nie czuć nic NA , mocne odrealnienie i apatia . lek jest silnie serotoninowy , silniejszy od fluoksetyny. jest też silnie noradrenalinowy ale serotonina to przyćmiewa . nie poczułem w minimalnym stopniu działania antydepresyjnego . ale to tylko moja ocena i moja reakcja . moze komuś pomoże . ale liczccię się z cięzkim odstawieniem

To mnie pocieszyłeś od jutra miałem zamiar startować z tym lekiem, mam już recepte. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 28 lut 2016, 23:25
Vengence napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Odradzam brania duloksetyny , brałem 30 i 60 mg , działa jak typowe SSRI nie czuc NA . ale to nic . zejscie to jest koszmar . zejscie z wenlafaksyny czy paroksetyny to przy tym nic . kapsułki są w granulkach po 30mg , dzieliłem pierwsze granulki na polowe na oko na 15mg , potem na 10mg (liczyłem granulki) mimo takiego schodzenia cały czas były prądy(brain zapsy) potem na około 6-7 mg po wyliczeniu granulek , potem na 5mg i potem 5mg co 2 dni = 1/6 tabletki . po takim zejsciu - skutki odstawiennie utrzymywały się około 2 miesięcy - nadal mimo takiego schodzenia z dawek . odradzam brania tego bardzo silnego leku a przy tym nieskutecznego .. odstawienie jest koszmarne. trzeba się paprać i dzielić w granulkach . bo brain zapsy są nie dowytrzymania . paro czy wenla jak wspomnialem to light w odstawieniu przy tym ,bo bralem i wenle i paro i to gowno dulo.

To mnie pocieszyłeś od jutra miałem zamiar startować z tym lekiem, mam już recepte. :pirate:

nie noi wystartować możesz a nóż podziała , a jak by podziałał to odstawienie staje się mało istotne , co organizm to reakcja , na mnie nie podziałał i męczyłem się strasznie z odstawieniem , próbuj . ja tylko napisalem jak na mnie działał i jaki miałem problem z odstawieniem , u ciebike nie musi tak byc panie :)

-- 28 lut 2016, 22:46 --

Vengence napisał(a):
Dobrze wiedzieć, wenlafaksyna mnie przymulała, może to nie będzie, ale póki co nie biorę żadnych leków przez jakiś czas.

tylko weź na uwagę ze duloksetyna mi siłe wychwytu SERT - ki 0,8 a NET 7,5
przy czy wenlafaksyna Ki SERT 63.90 nm . a NET ki -1200 , czyli tyle co nic , a jednak jest noradrenalinowai to czuć , ponieważ slabe ma wiązanie białka serotoniny .

-- 28 lut 2016, 22:49 --

chcesz znać moją opinię , dulo jest mocniej serotoninowa od fluoksetyny ,przyćmi tą siłę NA . jak wenla cie zamulała to dulo tymbardziej. wenla jest słaba serotoninowo stąd czuć , nawet tak słabą noradrenaline.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg