DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

przez elfrid 11 kwi 2015, 21:31
depresja24h, brać antydepresant ze stabilizatorem. Jeśli uważasz, że leki przeciwpadaczkowe (lamotrygina, karbamazepina) ściągają Cię w dół spróbuj atypowy neuroleptyk np. kwetiapina, olanzapina.
Wykończysz się na samych antydepresantach. Każdy będzie przestawał działać po tym jak Cię za bardzo nakręci. Trzeba to jakoś wyrównać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Arasha 11 kwi 2015, 22:16
depresja24h, miałaś jakieś skutki uboczne na początku brania tego leku ? Z tego, co słyszałam, nie jest to lek dostępny w Polsce ( ale może mam nieaktualne informacje ), stąd moje pytanie - sprowadzasz go z zagranicy ? Ile wychodzi za opakowanie ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez depresja24h 12 kwi 2015, 12:05
Arasha, lek jest dostepny w Polsce cena ok. 140 zl za 28 tabletek 60 mg. Takze to droga impreza. Jesli chodzi o cene zagranica to jest ona podobna podawalam link do angielskiej apteki niestety to cena za 1 tabletke lekarz poradzil szukac na slowacji tam szansa ze bedzie taniej. Ale dalam sobie spokoj. Zbieram faktury z apteki mam 2 grupe inwslidzka potem skorzystam z ulgi rehabilitacyjnej nadwyzke powyzej 100 zl mozna odpisac od podatku. Wiec jak mi wychodzi 280 zl miesiecznie powinni oddac 180 zl. Ale jest haczyk lekarz musi wystawic zaswiadczenie ze nie dalo zastosowac innego leku moj wypisze ale oni moga uznac ze moglam brac np. Wenlafaksyne. Wiec moze oddadza a moze nie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 12 kwi 2015, 19:46
Olanzapina to mega tycie po paru dniach, kwetiapina to dla mnie mega ściągacz w dół. Polecam Abilify. Nie obniża nastroju a stabilizuje go.
slow_down

przez Mart30 14 kwi 2015, 13:27
Posiadam 30 caps. Cymbalty z Irlandii. Gdyby ktos chcial moge sprzedac na 70 zl + koszt wysylki. Mozliwy takze odbior osobisty w rej. Bielska Bialej
Prosze o kontakt na mart30@interia.pl
Pozdrawiam.

przez manbearpig 30 kwi 2015, 23:14
Co z zamiennikami Cymbalty? Są jakieś w PL dostępne?

przez Psychopharm 01 maja 2015, 09:04
Nie ma, nie rozumiem tego bo patent wygasł, żadna firma nie jest widocznie tym zainteresowana, co mnie dziwi. Wolą trzepać kasę na sprawdzonej wenli której jest milion zamienników już.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez slow_down 01 maja 2015, 09:19
Zamienników wenli jest tyle, że te nazwy zaczynają mi się pier*olić, ale myślę, że ktoś na wypuszczenie tej duloksetyny się szarpnie w końcu. Może nie w tym roku ani za rok, ale kiedyś tak.
slow_down

przez manbearpig 01 maja 2015, 13:17
z tego co czytam na zachodnich forach to chyba jednak istnieją zamienniki Cymbalty, tylko z niewiadomych przyczyn nie są dostępne w Polsce :evil:
a co z importem docelowym?

przez dr. Psycho Trepens 02 maja 2015, 02:28
podzielam wkurvienie reszty, też w PL nie mogę się doczekać na generyk, co jest dla mnie kosmiczną zagadką,
nawet swego czasu kontaktowałem się z Eli Lilly by zapytać ich ale nie dostałem odpowiedzi na swoje pytnia.

a ten lek mógłby pomóc bardzo wielu, którzy wenlę już przetrzepali na wszystkich dawkach i skończył się efekt terapeutyczny.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez coccinella 06 maja 2015, 11:32
przeszłam przez wątek mając nadzieję, że lek jednak trochę staniał, ale widzę, że nic... z torbami można pójść. Cymbalta czeka mnie pewnie jako kolejny lek, jesli Brintellix (który też jest mega drogi) nie zaskoczy w końcu.
Nie chce mi się.

przez warrior11 06 maja 2015, 11:54
coccinella,
Rozumiem,że szukasz pomocy dla siebie,ale nie wiem,czy te zmiany leków i szukanie ratunku
w psychotropach to właściwy kierunek w twoim przypadku.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez coccinella 06 maja 2015, 13:40
leki zmieniam jak nie działają. Dlaczego uwazasz, że to niewłasciwy kierunek w moim przypadku?
Nie chce mi się.

przez warrior11 06 maja 2015, 15:03
coccinella,
Pisałem Ci już chyba kiedyś,co tym myślę i nie chcę się powtarzać..skarżyłaś się wtedy,że wypróbowałaś
prawie wszystkie antydepresanty i żaden nie działał,teraz wypróbowałaś kolejny i znowu nie działa.
Sama sobie odpowiedz na pytanie,czy idziesz we właściwym kierunku,dalej obciążając swój organizm.
Organizm nie jest głupi i wysyła Ci sygnały co mu szkodzi.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Sortuj wg