DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
60%

Nie
4
27%

Zaszkodziła
2
13%

Liczba głosów : 15

przez miko84 06 mar 2015, 12:54
A cena? Tak samo wysoka jak w USA?
miko84

przez Kot_ 06 mar 2015, 14:53
Janusz Rybakowski się tym chyba zajmuje w Poznaniu, sama wizyta u niego to 200 zł, a pewnie załapać się na wlew ketaminy nie tak łatwo, trzeba mieć udokumentowaną historię leczenia, że wszystkie inne leki zawiodły a jeszcze elektrowstrząsy są, które chyba jeszcze długo będą bardziej popularne od ketaminy w Polsce.

Weterynarza nikt nie ma znajomego? Oni tam mają tego pełno :D
Kot_

przez Patryk29 06 mar 2015, 15:39
Polska to tak zjebany kraj, że to się w głowie nie mieści. :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kot_ 07 mar 2015, 05:56
Na necie niby coś jest, ale to może być metoksetamina, zresztą to niezbyt bezpieczne bawić się w to samemu. Ciekawe czy forma podania ma duże znaczenie, między iniekcją a doustnym spożyciem.
W szpitalu taki wlew trwa chyba kilkadziesiąt minut, ale to pewnie po to, by pacjenta nie odurzyć mocno bo to przecież silny dysocjant.
Kot_

przez miko84 07 mar 2015, 08:48
Wg. mnie forma podania ma chyba duże znaczenie, tzn. wlew wydaje się skuteczniejszy. Nie wiem czy to nie będzie charakterystyka wszystkich nowych leków na glutaminian bo nawet kolejny lek naurex NRX-1074 mimo, że jest dostępny w formie doustnej to pierwsze badania tego leku były robione na wlewach...
miko84

przez depresja24h 07 mar 2015, 22:30
Np tu http://www.chemistdirect.co.uk/ Cymbalta 60 mg kosztuje 1.16 funta .... to jakieś jaja są w porównaniu do ceny w PL

Na wlewy ketaminowe na razie się nie załapie, wzięłam sprawy w swoje ręce oni tam w Poznaniu podawali 0,5 mg/kg masy ciała.

przez ardhexyd 08 mar 2015, 02:57
Coś czuje, że powinienem zaryzykować, na escitalopramie będzie mi bardzo ciężko na wiosnę zmusić
mi się do regularnych treningów na rowerze, za bardzo odbiera siły, w sensie ociężałości i ogólnego braku motywacji.
Sertralina i Fluoksetyna finalnie zaszkodziły choć z początku odrobinę pomogły, ale na krótką metę.

Odżałuję tą kasę i zamiast ją przeżreć może kupię Cymbalte, tylko domyślam się skutków ubocznych :/
Aż słabo mi się robi jak pomyślę co bym miał przeżywać przez pierwsze 2 tygodnie, a wiosna tuż tuż,
nie wiem czy by mi starczyło woli by chociaż 4-6 tygodni potestować.

Jakie skutki uboczne mieliście ? niepokój, sraczka ?
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

przez depresja24h 08 mar 2015, 08:08
ardhexyd, ja nie miałam o dziwo żadnych skutków ubocznych przy duloksetynie, nie czułam aby ten lek obniżał mi samopoczucie na początku brania

przez Miss Worldwide 23 mar 2015, 07:54
Ka tez nie mialam. A po innych mialam i to spore.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depresja24h 07 kwi 2015, 06:22
Im dluzej biore Cymbalte tym czuje sie lepiej. Jestem na najlepszej drodze do hipomanii. Czuje sie szczesliwa, a dzialanie jest czyms naturalnym i sprawia mi duzo przyjemnosci. Fobia spoleczna ustapila. Bole kregoslupa z ktorymi sie zmagalam nawet po krotkich spacerach takze. Ciezko mi usiedziec juz w domu bo mnie tak bardzo rwie do pracy. Boze prosze nie zabieraj mi tego, nie chce wiecej cierpiec.

przez slow_down 07 kwi 2015, 12:06
Przechodząc na ten lek z wenli długo trzeba będzie czekać na efekty?
slow_down

przez hashim 07 kwi 2015, 18:37
depresja24h może to przez działanie na kore (przed)czołową

miko jak jesteś z powrotem jest coś w fazie testów na kore przedczołową?

przez Psychopharm 08 kwi 2015, 10:11
hashim również uważam, że działanie które zauważyła depresja to efekt dopaminy (z NRI albo przez inny mechanizm, dulo jest też podobno blokerem DAT) - ponieważ brała inne leki i tylko na dopaminowych miała poprawę (z tego co pamiętam - np. sulpiryd).

Jeśli chodzi o nowości to tylko te leki na glutaminian i opioidy (dokładnie dysmorfiny) - ale myślę, że efekt działania leków na glutaminian przez wpływ na neuroplastyczność w korze przedczołowej może być obiecujący dla osób które nie reagują na dostępne dziś leki (lub reagują na te które zwiększają dopaminę w korze przedczołowej).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez depresja24h 11 kwi 2015, 19:53
Na mnie dzialala wenlafaksyna ok. 8 miesiecy hipomania i potem ostry zjazd w dol, sulpiryd ok. 1,5 miesiaca, fluoksetyna ok. 6 miesiecy - czesciowa poprawa i teraz dulo biore 3 miesiace obecnie remisja. Co mam zrobic gdy nastapi nawrot? Co mi jeszcze zostalo?

-- 11 kwi 2015, 19:53 --

Psychopharm, to Ty miko?

-- 11 kwi 2015, 19:58 --

slow_down, ja przez pierwszy miesiac bralam 60 mg nie dzialalo, po zwiekszeniu do 120 mg juz po kilku dniach zaczelam czuc poprawe. Wszystko szlo powoli stopniowo zaczelam wychodzic z domu, zaczynalam cos czuc, wracaly zainteresowania. Teraz jednak biore na zmiame jedna i dwie tabletki dziennie zeby troche zaoszczędzić

-- 11 kwi 2015, 19:59 --

Lekarz mi chce wlaczyc lamotrygine ale ja sie nie zgadzam mnie one zawsze sciagaja w dol i antydepresyjnie nic nie dzialaja.

Sortuj wg