AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez kosmostrada 09 maja 2015, 19:11
artur1978, Tak sobie powiedziałam, że dam mu miesiąc na rozkręcenie. Tak, poziom lęku obniżony, ale liczę jeszcze na ustabilizowanie nastroju i pozostaniu na nim, bo docelowo chodzi o wyrzucenie Sulpirydu ze wzgl. na prolaktynę.
Myślisz, że odczuję wywalenie Sulpirydu?

Dostałam próbki od lekarza na sprawdzenie, czy wejdzie, ale tylko listek , więc musiałam wykupic receptę. Rozstrzał cenowy szokujący, ale udało mi się kupic opakowanie za 99 PLN.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez padaka 11 maja 2015, 09:39
Jeśli nie mam prawdziwej depresji, a jedynie zmęczenie, brak zainteresowań i motywacji, brak chęci do wychodzenia z domu, to czy warto wchodzić w ten lek?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 11 maja 2015, 14:41
Psychopharm napisał(a):artur1978 rozumiem, że opisujesz swoje doświadczenie z mirtazapiną i masz do tego prawo. Nikt Ci nie broni napisać tego w wątku mirtazapiny - właśnie takie opinie pozwalają wyrobić sobie zdanie. Dodam tylko, ale moja opinia jest znana - że mirtazapina to jedyny lek który u mnie zadziałał z wszystkich które brałem (a brałem prawie wszystkie, łącznie z nowościami) - to, że przestał też zaznaczam, z tego też powodu go aktualnie nie biorę. Jest to jednak lek dużo częściej stosowany niż ago której darmowymi próbkami servier zarzucił lekarzy (to zabawne, że lekarze do dziś mają te próbki - zazwyczaj daje się takie próbki gdy lek wchodzi na rynek, sam dostałem darmową próbkę miesięcznej dawki leku od lekarza...).

PS. Wiedziałem, że w końcu odstawisz ten lek - nie ważne jaki jest powód - samo to świadczy o jakości tego leku.

-- 09 maja 2015, 11:44 --

PS2. Zwiększony apetyt na mirtazapinie to widoczny znak jej silnej blokady 5-HT2c. Tego się nie przejdzie, te receptory są i będą związane z apetytem i lek który go nie zwiększa słabo je blokuje (przykład silnych antagonistów 5-HT2c - olanzapina, mirtazapina, mianseryna, amitryptylina, doxepina - wszystkie zwiększają apetyt). Ago słabo blokuje 5-HT2c to i nie zwiększa apetytu. Tego się nie da przeskoczyć. To receptory 5-HT2c na neruonach POMC w podwzgórzu są odpowiedzialne za apetyt i wydatkowanie energii.

Ja nie tylem nigdy na zadnym leku procz mianseryny i mirtazapiny,Po ago moja waga sie nei zmienila mimo ze jedzenie smakowalo lepiej.
Lek odstawilem, bo nie lubie brac chemii za dlugo. Wenlafaksyne tez kiedys odstawilem i coaxil tez bo ja nie potrzebuje ciagle byc na lekach, radze sobie wiekszosc czasu bez.

Mirta to brudny lek walacy po wiekszosci receptorow w mozgu z masa przykrych ubokow (a czasami zagrazajacych zyciu) trudna do odstawienia i hardkorowa przy wejsciu.

Agomelatyna przy tym to jak mercedes przy zuku na podstawie moich doswiadczen.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Psychopharm 14 maja 2015, 11:11
Mercedes? Niech Ci będzie. Szkoda, że tym mercedesem nikt prawie nie leczy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Kot_ 14 maja 2015, 17:44
artur1978, no widzisz, a dla mnie bezproblemowa przy odstawieniu i całkiem łagodna przy wejściu. Nie zaburza libido, co już jest dużym plusem w porownaniu do ssri, a libido jest u mnie powiazane z emocjami i pewną energią ( i w cale nie tylko tą na tle seksualnym).
Jaka hardkorowa? Pierdoły opowiadasz.
Kot_

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 15 maja 2015, 13:04
Kot_ napisał(a):artur1978, no widzisz, a dla mnie bezproblemowa przy odstawieniu i całkiem łagodna przy wejściu. Nie zaburza libido, co już jest dużym plusem w porownaniu do ssri, a libido jest u mnie powiazane z emocjami i pewną energią ( i w cale nie tylko tą na tle seksualnym).
Jaka hardkorowa? Pierdoły opowiadasz.

Woda tez nie zaburza libido wiec pij wode na depresje, po co przeplacac za leki!

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez kosmostrada 20 cze 2015, 15:01
No i niestety Valdoxan odstawiony decyzją lekarza. Po wejściu na 50 mg nic się nie ruszyło poza pierwszym niewielkim efektem, jeśli się nie rozkręcił przez prawie 2 m-ce to dalej nie pójdzie. A pojawiły się skutki uboczne w postaci min. strasznych porannych wymiotów.
Można lek wypróbowac (może komuś pomoże) ze względu na niewielkie uboki wchodzenia leku.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez sebastian86 23 cze 2015, 15:01
a jak z dzialaniem agomelatyny na anhedonie?
We Are The Champions 2016(L)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 25 cze 2015, 13:49
U mnie dzialala bardzo dobrze niestety z czasem wyksztacila sie tolerancja na ten efekt.
Moznaby stosowac z przerwami na przyklad 2 tygodnie on 2 tygodnie off

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lana Banana 23 lip 2015, 13:56
mi ten lek zupełnie nic nie pomógł dlatego odstawiłam, a ze mieszkam zagranica to wykupiłam receptę na kilka miesięcy i no cóż, zostało mi teraz kilka opakowań :? a lek do najtańszych nienależny. Jestem zła i rozczarowana.

jak ktoś by był zainteresowany to proszę na priv.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 27 lip 2015, 16:58

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Niecierpliwy30 09 paź 2015, 22:33
Ja schodze z wenli. A zamiast tego valdoxan 25mg na noc. Jest takze ketrel 50mg na noc. Wspomagam sie klonem od tyg. a valdek jak narazie nie dziala,biore go juz 8 dzien.Czekamy

-- 16 paź 2015, 21:26 --

Witam. Jestem po wizycie u lekarza. Biore juz valdoxan 2 tyg. i narazie nic. Doktor zwiekszyl jednak valdka do 50mg do tego dolozyl sertraline 50mg po mojej namowie. Jak ktos ciekawy opisalem dlaczego na temacie wenlafaksyny. Zostawil takze ketrel 50mg na noc. Powiedzialem lekarzowi ze valdoxan to chyba zly lek. Majac na mysli te forum a takze moje 2 tyg. doswiadczenie. Powiedzial ze sam w sobie nie wystarcza ale w kombinacjach z innymi lekami pomogl wielu osobom. No to zobaczymy....

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez PoLaK6677 05 gru 2015, 16:49
Hej czy z osób które stosowały lek, na początku leczenia lęki i drżenie ciała nasiliły się? :( Bo ja w sumie mam lepsze samopoczucie, jakoś tak łatwiej mi podchodzić do problemów ale ciągle czuje wewnętrzny niepokój i strasznie łapy mi się trzęsą :/ Biorę 25mg wieczorem od 5 dni...
Piszta ludziska, proszę :)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez ICD-10 09 sty 2016, 17:38
Lek wyszedł niedawno, więc podchodzę do niego narazie sceptycznie.

Oczywiście przedstawiciele firmy farmaceutycznej już chodzą po lekarzach i bombardują reklamami tego leku. Pokazują wyniki badań, ale w medycynie połowa badań klinicznych jest gówno warta.

Nikt czemuś nie reklamuje propranololu na lęki - nic dziwnego skoro lek ten jest tani. Dochodzi do paradoksów, że lekarza oczarowani urokiem firm wypisują słabo działający Valdoxan za grube pieniądze, a nie piszą tańszego starszego i o wiele skuteczniejszego propranololu.

valdoxan należy traktowac jako stosunkowo drogi lek nasenny dla niezbyt chorych ludzi

Sortuj wg