AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 12 lut 2015, 12:38
Czytałem, że przedstawiciel firmy Servier która sprzedaje ten lek tłumaczył ten krótki okres półtrwania leku jednemu lekarzowi tak: "agomelatyna tylko całuje receptory i znika z systemu". Ja bym mu odpowiedział, że pocałować to on mnie może, wie gdzie :P
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 12 lut 2015, 13:07
miko84 napisał(a):Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.

Ale brac mirte ktora moze doprowadzic do smiertelnej agranulocytozy to sie nie boisz ;)
Bylo sporo wiecej smiertlenych wypadkow agranulocytozy po mianserynie i mirtazapinie niz po agomelatynie, fakt ze te leki duzo dluzej sie stosuje ale az tak bezpieczne to one nie sa.

Tu masz dokladnie mechanizm dzialania
http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.t ... 202010.pdf

-- 12 lut 2015, 12:08 --

benzowiec84 napisał(a):to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

-- 12 lut 2015, 11:19 --

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]

Efekt utrztymuje sie caly dzien nastepny, wiec nie wiem jak to dziala ale u mnie dziala:)
a raczej wiem i tlumaczylem ale i tak malo kogo to obchodzi :D

Niech kazdy lyka co mu pasuje i tak jestesmy owcami dla firm farmaceutycznych.
patrza na nas jak rzeznik na swinie wazne zeby byla kasa.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Patryk29 12 lut 2015, 13:31
artur1978 napisał(a):
miko84 napisał(a):Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.

Ale brac mirte ktora moze doprowadzic do smiertelnej agranulocytozy to sie nie boisz ;)
Bylo sporo wiecej smiertlenych wypadkow agranulocytozy po mianserynie i mirtazapinie niz po agomelatynie, fakt ze te leki duzo dluzej sie stosuje ale az tak bezpieczne to one nie sa.

Tu masz dokladnie mechanizm dzialania
http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.t ... 20Drug%20D
is%202010.pdf

-- 12 lut 2015, 12:08 --

benzowiec84 napisał(a):to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

-- 12 lut 2015, 11:19 --

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]

Efekt utrztymuje sie caly dzien nastepny, wiec nie wiem jak to dziala ale u mnie dziala:)
a raczej wiem i tlumaczylem ale i tak malo kogo to obchodzi :D

Niech kazdy lyka co mu pasuje i tak jestesmy owcami dla firm farmaceutycznych.
patrza na nas jak rzeznik na swinie wazne zeby byla kasa.

Dlatego lepiej w to nie wchodzic, jezeli ktos ma lagodna depresje, to sport, dieta i jakies zajecie powinno duzo wiecej zdzialac niz leki, w ciezkich stanach depresyjnych niestety leki, ale tez przez jakis okreslony okres czasu, ja zaluje ponad 2 lat na paroksetynie, ja nic przez te 2 lata nie zrobilem, zero postepu, siedzialem na chacie i bylem zadowolony z tego ze nic nie robie, przeciez to jest jakies popierdolone, ssri robia z ciebie zadowolonego glupka który ma w dupie wszystkich i wszystko co sie wokól niego dzieje, bez wzgledu na to czy sie dzieje dobrze czy zle w jego zyciu,
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Zbychu 1977 12 lut 2015, 14:18
Chetnie spróbował bym tego leku.
Zbychu 1977

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Patryk29 12 lut 2015, 14:36
Ja najchetnie nie bralbym juz nic, te leki i tak nic nie lecza, tylko maskuja objawy :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 12 lut 2015, 18:05
Mi wlasnie lekarz proponowal ten lek jako alternatywa dla ssri,ponoc dziala tez przeciwlekowo i nie zobojetnia,w ostatecznosci dal jednak co innego bo balem sie jak to cos zadziala na napady lekowe i wolalem chwilowo siegnac po cos juz sprawdzonego

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 12 lut 2015, 18:38
Przeciwlekowo to raczej nie dziala, przynajmniej u mnie.
Za to nie zobojętnia a nawet wyostrza odczuwanie,az chce sie kochac swiat dziwne uczucie :D

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 12 lut 2015, 19:34
artur1978 przypadki agranulocytozy były częstsze przy stosowaniu mianseryny niż mirtazapiny. Zdaję sobie z niej sprawę, ale daje ona charakterystyczne objawy i można to szybko wyłapać. Lek jest rzeczywiście dużo dłużej stosowany niż agomelatyna - sprawa wątroby też nie była wiadoma od razu w przypadku ago. Wydaje mi się jednak, że skala stosowania mirtazapiny a agomelatyny to dwa różne poziomy - mirtazapina jest stosowana w wielu krajach, w tym USA (tam już nie ma mianseryny), a agomelatyna np. na rynku USA nie występuje - nawet po Polsce widać, że nie jest to zbyt popularny lek (mimo, że Servier ma u nas dość silny lobbing). W badaniach porównawczych skuteczności leków mirtazapina zawsze lokuje się wysoko, na poziomie najwyżej notowanego SSRI - sertraliny. Mirtazapina postrzegana jest jako lek skuteczny chociaż nie jest to lek pierwszego rzutu ze względu na przykre działania uboczne typu senność, sedacja czy zwiększenie apetytu - jest to jednak lek zazwyczaj oceniany jako skuteczny, sprawdzony i sprawdzający się w cięższych przypadkach. Wątpię czy lekarz przepisałby agomelatynę osobie z cięższą depresją czy w przypadku gdy potrzebuje pewnego efektu - z moich obserwacji wynika, że jest to lek kolejnych rzutów, lub stosowany gdy lekarz dostał "darmową próbkę" lub chce sprawdzić ten lek. Jednak wydaje mi się, że wielu by się obawiało zastosować ten lek.

Mirtazapina a agomelatyna to dwa różne światy. Lubię firmę Servier bo zawsze stara się myśleć innowacyjnie. Cenię tianeptynę, mimo, że wielu uważa ten lek za placebo - dzięki temu lekowi dowiedzieliśmy się wiele na temat neuroplastyczności i szkodliwych efektów stresu. Jednak agomelatyna, mimo, że jest lekiem nowszym i powinna być lekiem skuteczniejszym to jednak rozczarowuje. Bardzo. Niestety, bo sam liczyłem na ten lek, brałem go przez 6 tygodni bo tyle wytrzymałem. Działania nie było żadnego, nic, nigdy tak nie miałem, bo zawsze coś czułem, na wszystkich lekach które brałem - czy to uboki, czy sedacja, czy pewne działanie, to jednak zawsze coś było. A tu nic, zero, jak cukierki. Nie wspominając o bólu w prawym boku który pojawił się pod koniec brania to zero efektu. Do tego cena jaką Servier chce by płacić za ten lek woła o pomstę do nieba.

Lek miał już swoje pięć minut i nigdy już nie zdobędzie popularności. Taką popularność zdobywa się skutecznością. Tianeptyna, która nie jest dostępna w USA zdobyła swoją pewną popularność, jako lek ciekawy, z ew. działaniem nootropowym i ochronnym (ludzie nawet sprowadzają ją sobie do USA z innych krajów) - agomelatyna, mimo, że jest dostępna już parę lat na rynku takiej popularności nie ma i nigdy jej nie będzie mieć. Wątpię nawet czy gdy skończy się patent to czy znajdzie się jakakolwiek firma która będzie chciała produkować generyki tego leku. Lekarze swego czasu byli zarzucani darmowymi próbkami leku (sam dostałem miesięczny zapas leku) ale i tak nie zdobył on popularności.

A schemat monitoringu funkcji wątroby załączony na stronie Servier przy agomelatynie wygląda jak ponury żart. Nowy lek a taki ogromny zonk. Pierwsze co powinien mieć nowy lek to przede wszystkim nie powinien szkodzić. Primum non nocere - ale o tym chyba nie pamiętają firmy farmaceutyczne.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 12 lut 2015, 19:58
u mnie może by dzialał, bo jeszcze nigdy nie miałem tak zeby brać lek i nie czuć w ogole jego dzialania, ale najbardziej obawiałem się wzrostu lęku po nim
w ogole sie dziwie ze na napady lękowe mi go lekarz zaproponował, no ale dokopałem się do artykułu ze faktycznie działa przeciwlekowo ,mam juz straszną nieufnosć do lekarzy, nawet do tych z klinik

-- 12 lut 2015, 19:31 --

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Ago ... 901,6.html
to w koncu ten lek jest na zniżke czy nie?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 12 lut 2015, 23:12
lunatic napisał(a):u mnie może by dzialał, bo jeszcze nigdy nie miałem tak zeby brać lek i nie czuć w ogole jego dzialania, ale najbardziej obawiałem się wzrostu lęku po nim
w ogole sie dziwie ze na napady lękowe mi go lekarz zaproponował, no ale dokopałem się do artykułu ze faktycznie działa przeciwlekowo ,mam juz straszną nieufnosć do lekarzy, nawet do tych z klinik

-- 12 lut 2015, 19:31 --

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Ago ... 901,6.html
to w koncu ten lek jest na zniżke czy nie?

Nie ma znizki ale niektore sieci aptek maja po 100PLN i mozliwe ze nie potrzbuejsz pelnej dawki.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Miss Worldwide 03 mar 2015, 21:36
na mnie 0 dzialania mial ten lek. A jestem dosyc wrazliwa hehe. Jakas sciema ten valdoxan.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 12 mar 2015, 12:15
U mnie po 6 tygodniach dzialanie nadal bardzo dobre dla pol tabletki, proby watrobowe robie co 2 tygodnie i sa ok.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Petek 30 kwi 2015, 02:36
Ja niewiem czy ten koncern doplaca psychiatrom do promocji tego leku? Juz drugi psychiatra a na ich biurkach valdoxan sobie lezy.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez ben rei 30 kwi 2015, 02:44
a mi wyszły podbite próby wątrobowe choć w normie, tylko pakę tego cudu zjadłem, nie polecam smakołyku, lepiej sobie plejerka muzycznego kupić za cenę kuracji tym i najpewniej depresja bardziej zejdzie, albo nie wiem adidaski sobie kupić fajne jakieś...
tzn. nie no może jak ktoś ma w miarę ogarnięte życie, regularny rytm dobowy a trochę go gniecie depresja, ma czas i kasę to mu pomoże, tak jak mi pani dr odpowiedziała, że jeden jej pacjent sobie chwalił, że 3 miesiące mówił, że nic nie daje a ostatnio jakoś lepiej, zaczął sobie nawet biegać
Obrazek
fubar

Sortuj wg