AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 11 lut 2015, 10:28
"Publication bias and outcome reporting bias: agomelatine as a case example"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21846075

"Five unpublished trials did not find agomelatine more effective than placebo, but in two of these studies the active comparison drug (fluoxetine [Prozac(®)] or paroxetine [Paxil(®)]) was more effective than placebo."

"agomelatine does not have a tremendously superior sleep and sexual effects profile. The risk of liver toxicity is also not prominently highlighted in the published literature."

-- 11 lut 2015, 09:40 --

Walka w obronie agomelatyny to bój z góry przegrany ;)
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 11 lut 2015, 15:14
miko84 napisał(a):"Publication bias and outcome reporting bias: agomelatine as a case example"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21846075

"Five unpublished trials did not find agomelatine more effective than placebo, but in two of these studies the active comparison drug (fluoxetine [Prozac(®)] or paroxetine [Paxil(®)]) was more effective than placebo."

"agomelatine does not have a tremendously superior sleep and sexual effects profile. The risk of liver toxicity is also not prominently highlighted in the published literature."

-- 11 lut 2015, 09:40 --

Walka w obronie agomelatyny to bój z góry przegrany ;)

To sa badania z 2011 roku a tu sa z 2014 roku, ktore biora pod uwage wszystkie publikacje.
Sa tez wyniki badan ze imipramina i fluoksetyna sa mniej skuteczne od placebo.
http://www.bmj.com/content/348/bmj.g1888

Zreszta wyniki badan to jedno a sampoczucie to co innego.
Ja sie swietnie na razie czuje po agomelatynie mimo calej negatywnej nagonki tutaj a ty nie czules zie zbyt dlug oswietnie po mircie mimo setki pozywtynych linkow, ktore wklejasz. Moze warto po prostu odnosci sie do wlasnych doswiaczen niz do badan w ktorych istotna jest statystyczna obrobka danych?

U mnie lek dziala na razie siwetnie na anhedonie, poprawia libido, zwieksza chec kontaktu z ludzmi i ogolnie milosc i sympatie do swiata.Powróciła mi masa zainteresowan na ktore nie mialem sily lub checi.
Zaden lek tak na mnie nie dzialal a jesli dodac minimalne skutki uboczne to na razie uwazam ze za 50 zeta meisiecznie to swietny biznes.
Dawka 12,5 mg.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 11 lut 2015, 15:17
"Competing interests: All authors have completed the ICMJE uniform disclosure form at http://www.icmje.org/coi_disclosure.pdf and declare that DT has received personal fees and grants from Servier outside the submitted work." :mrgreen: To wszystko myślę tłumaczy. Teraz już nie odnosimy się do badań którymi tak sypałeś? :P Spoko, cieszę się, że Ci pomaga ten lek, serio. Ale myślę, że masz duże szczęście :) Aha i ja w przypadku agomelatyny też odnosiłem się do własnych doświadczeń, lek był totalnym niewypałem u mnie w dodatku spowodował bóle w prawym boku które ustąpiły po odstawieniu leku (na szczęście).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 11 lut 2015, 16:12
miko84 napisał(a):"Competing interests: All authors have completed the ICMJE uniform disclosure form at http://www.icmje.org/coi_disclosure.pdf and declare that DT has received personal fees and grants from Servier outside the submitted work." :mrgreen: To wszystko myślę tłumaczy. Teraz już nie odnosimy się do badań którymi tak sypałeś? :P Spoko, cieszę się, że Ci pomaga ten lek, serio. Ale myślę, że masz duże szczęście :) Aha i ja w przypadku agomelatyny też odnosiłem się do własnych doświadczeń, lek był totalnym niewypałem u mnie w dodatku spowodował bóle w prawym boku które ustąpiły po odstawieniu leku (na szczęście).

Warto wziac pod uwage moj status kliniczny ,brak depresji, brak zaburzen lekowych i lekka anhedonia.
Poza tym tendencja to lekkiej hypertymii/hipomanii po roznych medykamentach co prawdopodobnie musi sie wiazac u mnie z 5ht2c.
Myślę ze u osob z silna nadekspresja 5ht2c antagonista bedzie skuteczny u osob o ktorych sa dodatkowe zaburzenia i mechanizmy juz niekoniecznie.

Najlepiej skombinowac darmowa probke i brac mala dawke jakis czas cwierc tabletki na przyklad dwa tygodniem jak komus podapsuje to ok.
Na pewno osobie z lekka depresja i anhedonai wolalbym dac agomelatyne niz ssri albo mirte bo profil reakcji ubocznych nieporownywalny.

Co do bolu w prawym podzebrzu to ja tak mialem po kazdym leku, latalem robilem proby watrobowe, usg i inne testy, dwie gastroskopie mialem i gastrolog powiedzial ze prawy bok jest tak neispecyficzny ze moze bolec wszystko od watroby po zakrety jeli, zoladek od refluksu woreczek zolciowy a nawet nerka.
Nie mowiac ju zi sile autosugestii po przcezytaniu ulotki :D

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 11 lut 2015, 16:48
Ja mam tendencję do opisywania świata trochę pod moje objawy i reakcję na leki, dlatego wszystkich którzy mnie czytają uczulam na to. Ja bardzo dobrze reaguję na antagonistów 5-HT2c ale ago okazała się w tym względzie totalnym niewypałem - ja po prostu nie czułem tego leku, tak jak np. czuję mirtazapinę. Jeśli jakiś lek mocniej antagonizuje 5-HT2c to ja to po prostu czuję, zwiększa mi się apetyt (kluczowe przy apetycie receptory - 5-HT2c i 5-HT1b) oraz zmniejsza mi się potliwość pod pachami. Eseseraje nigdy w tym względzie nie dawały takiego efektu jak antagoniści (skrót myślowy - mam na myśli odwrotnych agonistów oczywiście), do tego czułem zawsze na nich dość mocny agonizm tych receptorów - to widać np. po opóźnieniu czasu ejakulacji (bez wstydu no:P) i nasilenie lęku - to jedyne receptory serotoniny których agonizm powoduje tak wyraźne nasilenie lęku. SSRI mają za to jedną przewagę nad mirtazapiną i innymi "antagonistami" - nie są tak sedatywne bo nie blokują H1, oraz nie są tak "wkurwo" twórcze i lękotwórcze bo nie blokują alfa-2 - do tego agonizują inne "ważne" receptory serotoninowe, stąd ich popularność. U mnie agonizm 5-HT2c przez SSRI przechyla szalę, muszę mieć je bardzo wrażliwe albo nadprodukowane w dużych ilościach.

Sporo czytam, mam dostęp do 99% wszystkich artykułów medycznych i książek które się pojawiają ;)
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 11 lut 2015, 16:55
No luz ale juz sie spieralismy o to i pomijasz fakt ze odwrtny agonizm 5ht2c nie jest na dluzsza mete dobry dla pacjenta. Jest o tyle dobry ze szybko daje poprawe, ale ten efekt nie tylko sie nie utrzyma po zaprzestaniu brania leku ale zafcznie slabnac juz w trakcie brania dlatego ze odwrotny agonista powoduje UPREGULACJE 5ht2c.
Agonista i antagonista powoduje downregulacje z czasem przy czym agonista na poczatku daje przykre skutki uboczne.
W tym jest caly trik, dla mnie lek ktory dziala krotko i buduje tolerancje na pozadany efekt nie jest korzystny bo przeciez trzeba kiedys go odstawic?

TU masz o paradoksalnej upregulacji 5ht2c przez odwrotnych aqonistow.
https://books.google.pl/books?id=2ZU7AQ ... on&f=false

Tu tez ciekawostka ze trazodon jest antagonista 5ht2c obok fluksetyny i agomelatyny

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 12 lut 2015, 10:34
To są badania in vitro, a jak wiesz często in vitro mija się z in vivo. Osobiście na mirtazapinie nie czuję rosnącej tolerancji, a na SSRI downregulacji, co tylko potwierdza rozmijanie się badań in vitro i osobistych doświadczeń. Tak z ciekawości to masz jakieś badania wykazujące następującą downregulację przy użyciu agomelatyny?

-- 12 lut 2015, 09:49 --

Poza tym jeśli lek by już zadziałał to bym się go raczej trzymał, zawsze po odstawieniu wszystko u mnie wracało (czy to były SSRI czy inne leki), więc już pogodziłem się z tym, że będę musiał brać leki nazwijmy to "do odwołania"...

-- 12 lut 2015, 09:52 --

PS. SSRI mimo, że powodują tą "downregulację" (której za bardzo nie czułem) to przez zwiększony poziom serotoniny agonizm występuje stale, więc pewnych objawów mogą nie zlikwidować nigdy (tak jak było to u mnie na tych lekach), a mirtazapina nawet jeśli przyjmiemy, że powoduje ew. upregulację w tych obszarach korowych (bo tego dotyczyła informacja z linku) to brana ciągle będzie blokowała ew. dostęp naturalnego liganda (pamiętajmy, że mirta nie zwiększa za bardzo serotoniny, jak już to w hipokampie a nie w korze czołowej, co potwierdzają badania). Do tego nie sądzę by odwrotny agonizm 5-HT2c był głównym mechanizmem przez jaki działa ten lek - jak już to stawiałbym na blokadę alfa-2 (przez to odbywa się zwiększenie dopaminy które powoduje ten lek).
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez artur1978 12 lut 2015, 11:08
Tak jest masa badan dotyczaca downregulacji przez ogolnie antagonistow 5ht2 w tym agomelatyny wklejalem w tym temacie juz ze downregulacja jest mocna i wyrazna podobnie antagonizm.

Coz wspolczuje Ci jesli trudno Ci osiagnac trwala poprawe bez lekow,ale rozumie mze czasami tak trzeba podobnie jak z cukrzyca.
Moze warto dac soebie z pol roku bez lekow i zmienci tryb zycia wprowadzic ekstremalny wysilek inna diete?
Nie wygladasz na kogos w glebokiej depresji wiec masz taka mozliwosc

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 12 lut 2015, 11:42
Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez benzowiec84 12 lut 2015, 11:59
Ta agmoletyna wogole co to jest , jakaś lipa , ten atagonizm tego 52c to jakiś smieszny jest
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 12 lut 2015, 12:05
No śmieszny, między 407 a 707 nm, plus okres półtrwania leku to 1-2 godziny ;)
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez benzowiec84 12 lut 2015, 12:17
to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

-- 12 lut 2015, 11:19 --

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Patryk29 12 lut 2015, 12:26
benzowiec84 napisał(a):to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

Da sie go kupic za 100zl, ale to i tak duzo bo on jest huja warty
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez benzowiec84 12 lut 2015, 12:27
Patryk29 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

Da sie go kupic za 100zl, ale to i tak duzo bo on jest huja warty

no depresji on raczej nie wyleczy , jako środek nasenny jak już . nie dałbym 20 złotych za to
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg